9 miesiecy – śniadanie

Moja córa nie chce rano pić mleka ani jeść kaszki. Co mogę jej jeszcze zaproponować w ramach śniadania?? Widzę żę jest głodna ale na sam widok miski z kaszą ucieka i wrzeszczy. Dziś w desperacji dałam jej trochę chleba, tak na spróbowanie, żeby sprawdzić czy ma alergię. Pomóżcie mi bo napradw już siły nie mam. Wogóle ta moja Zuza cała jest w rozmiarze mikro a jak odmawia jedzenia to ja poprostu wpadam w rozpacz. Co miesiąc mamy ważenie i co miesiąc panikuję bo tam w przychodni się na mnie patrzą jakbym dziecko głodziła a ja poprostu nie mogę w nią tyle wpychać bo nie chce. Zuza ma 9 miesięcy, waży teraz jakieś 7200 g, i mieży około 68 cm. A teraz nasze jedzonka.

6 – ciamkanie piersi
9 – kasza na mleku modyfikowanym ok 60 ml (takiej bardzo gęstej.
10 – ciamkanie piersi
13 – zupka
16 – kończenie zupki (razem to wychodzi jakieś 200 ml
17 – deserek od 50 do 100 ml
20 – 100-150 ml mleka modyfikowanego
a potem ciamkanie piersi około 22, 2, 4, i od nowa o 6. Piszę ciamkanie bo mnie to już nie wyglada na intensywne ssanie.

5 odpowiedzi na pytanie: 9 miesiecy – śniadanie

  1. Re: 9 miesiecy – śniadanie

    Ja wprowadziłam Patrysi w 10 m-cu naprzemiennie z kaszką na drugie sniadanie kawałeczki bułki z masełkiem i wędlinką drobiową. Uwielbia to!
    Może spróbuj tego?

    Pozdrawiam,


    Kasia & Patrysia (01.04.04)

    • Re: 9 miesiecy – śniadanie

      mój Kubuś zjada podobną ilość pokarmów z tym że niestety nie je ostatnio butelki i martwię się że będzie głodny bo najchętniej to by pierś a pierś mam wrażenie że robi się pusta.
      Może próbuj kompinować smakowo z zupkami może jej posmakuje i będzie więcej jadła, a sama robisz czy kupujesz bo może w ten sposób byś jej odmieniła

      Ula&Kubuś

      • Re: 9 miesiecy – śniadanie

        Ja Mikołajowi na śniadanko od dość dawna daję serek Danio waniliowy, bardzo to lubi. Może jeśli nie będzie tego chciała to spróbuj np biszkopciki bezglutenowe rozdrobnić i zalać mleczkiem, a dla polepszenia smaku dodać np kilka kropel soczku malinowego. My jemy też kluski lane zalane mlekiem modyfikowanym.
        Trzymam kciuki żeby coś zasmakowało
        Pozdrawiam
        Ilona i Mikołaj

        miki Mikołaj 05.05.2004

        • Re: 9 miesiecy – śniadanie

          a jak robisz te kluseczki lane? bo może i mój wybredniak się do tego przekonał

          Ula&Kubuś

          • Re: 9 miesiecy – śniadanie

            sprobuj podsuwac jej czesciej jedzonko,u mnie to dziala,malo,ale czesto.
            pozdr

            Znasz odpowiedź na pytanie: 9 miesiecy – śniadanie

            Dodaj komentarz

            Angina u dwulatka

            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

            Czytaj dalej →

            Mozarella w ciąży

            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

            Czytaj dalej →

            Ile kosztuje żłobek?

            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

            Czytaj dalej →

            Dziewczyny po cc – dreny

            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

            Czytaj dalej →

            Meskie imie miedzynarodowe.

            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

            Czytaj dalej →

            Wielotorbielowatość nerek

            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

            Czytaj dalej →

            Ruchome kolano

            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

            Czytaj dalej →
            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo
            Enable registration in settings - general