a tak się bada mocz…..

moja koleżanka przez rok woziła mocz dziecka na posiew do naszej przychodni/a oni stamtąd do innej a ci znowu do Warszawy/

i wyniki były zawsze złe i dzieciak okrągły rok brał antybiotyki….

az sie dowiedziała, że na wykonanie posiewu jest 3 godziny,
a nie wożenie z miasta do miasta, co zajmuje kilka lub kilkanaście

i od tej pory wyniki sa dobre….

8 odpowiedzi na pytanie: a tak się bada mocz…..

devilry Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez vivian:moja koleżanka przez rok woziła mocz dziecka na posiew do naszej przychodni/a oni stamtąd do innej a ci znowu do Warszawy/

i wyniki były zawsze złe i dzieciak okrągły rok brał antybiotyki….

az sie dowiedziała, że na wykonanie posiewu jest 3 godziny,
a nie wożenie z miasta do miasta, co zajmuje kilka lub kilkanaście

i od tej pory wyniki sa dobre….

Hmm, pierwsze słyszę. Ja pobrałam synkowi mocz rano, schowałam do lodówki i zawiozłam dopiero ok 17. Wyniki są ok. Zero wzrostu na posiewie.

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Devilry:Hmm, pierwsze słyszę. Ja pobrałam synkowi mocz rano, schowałam do lodówki i zawiozłam dopiero ok 17. Wyniki są ok. Zero wzrostu na posiewie.
pewnie dlatego ze trzymalas w lodowce
a wozacy od przychodni do przychodni o tym zapomnieli

devilry Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez dorotka1:pewnie dlatego ze trzymalas w lodowce
a wozacy od przychodni do przychodni o tym zapomnieli

Aaa 🙂

Dodane ponad rok temu,

Nie słyszałam nigdy by ktoś w przychodniach przewoził mocz bez lodówki- zwłaszcza na posiew!( moja mama pracuje w lab analitycznym w wawie) Dodatkowo wydaje mi się że jak by nie było bakterii w moczu to by nic nie wyrosło…czy mi się wydaje? A może ta Pani nie używała pojemników jałowych? Bo na posiew są inne,a do zwykłego badania moczu można użyć niejałowych.

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

oczywiscie moj wniosek to jednna z mozliwych przyczyn
a powodow moglo byc wiele
niejalowy pojemnik
zle pobrana probka itd

niestety niechlujstwo sluzby zdrowia tez sie zdarza 🙁 i wozenie bez lodowki albo w uszkodzonej moglo sie rowniez zdarzyc

ale to tylko nasze gdybanie

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez zonia30:Nie słyszałam nigdy by ktoś w przychodniach przewoził mocz bez lodówki- zwłaszcza na posiew!( moja mama pracuje w lab analitycznym w wawie).

To ja już nie rozumiem – jak wiozłam mocz na posiew a był porządny mróz (jakieś 3 lata temu), to lekarz kazał trzymać w kieszeni albo pod kurtką, żeby nie zmarzł i nie wybiło bakterii… Może chodzi o tolerancję, że do minus ileś tam można, a niżej już nie?

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kurczak:To ja już nie rozumiem – jak wiozłam mocz na posiew a był porządny mróz (jakieś 3 lata temu), to lekarz kazał trzymać w kieszeni albo pod kurtką, żeby nie zmarzł i nie wybiło bakterii… Może chodzi o tolerancję, że do minus ileś tam można, a niżej już nie?

tak masz rację…tu chodzi o temperaturę. Lodówki w przychodniach mają określoną temperaturę i nie są to zamrarzarki 😉 W naszych domowych lodówkach też nie ma niskich temperatur. Posiew rośnie tak naprawdę już od momentu napełnienia pojemiczka a niska temperatura go spowalnia.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez zonia30:tak masz rację…tu chodzi o temperaturę. Lodówki w przychodniach mają określoną temperaturę i nie są to zamrarzarki 😉 W naszych domowych lodówkach też nie ma niskich temperatur. Posiew rośnie tak naprawdę już od momentu napełnienia pojemiczka a niska temperatura go spowalnia.

Dziękuję za wyjaśnienie :), bo już się zastanawiałam, czy dobrze zalecenia rozumiałam…

Znasz odpowiedź na pytanie: a tak się bada mocz…..

Dodaj komentarz

Imiona dzieci
Wincent...
[COLOR="DarkRed"]czy ja wiem...? Sama bym na takie imię nie wpadła... Połówek prosił abym się choć zastanowiła.... Co myślicie, dziewczyny? No i jak tu zdrabniać?[/COLOR]
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Czy ktoś ma wózek chcicco?
Dzis odebrałam przesyłke z wózkiem. Chicco Tour 4. Po złożeniu i założeniu Gondoli.... rozczarowałam się- co prawda ogladałam w sklepie ten wózek miliony razy, zanim podjęliśmy decyzję... Ale...juz nie pamietam. Czy ta
Czytaj dalej