Aerius, Avamys a gardło

Dziewczyny Wy jesteście obcykane w temacie więc może mi pomożecie. Daniel od ponad 2 tygodni ma przewlekły katar (raz zielony, raz bezbarwny), i mokry kaszel – rano, zaraz po przebudzeniu i po ok godzinie od zaśnięcia męczy go najbardziej. Osłuchowo czysty; gardło, uszy w porządku, temp w normie. Po tygodniu podawania bioaronu c, rutinoskorbinu oraz herbatek z miodem i cytryną zero zmian na lepsze . 4 dni temu zaczęłam podawać mu(z zalecenia lekarza) Aerius (2,5ml 1xdz) i Avamys (po 1 dawce w każdą dziurkę raz dziennie) i zauważyłam taki objaw: 2 godziny po podaniu Avamysu albo 5 godzin po Aeriusie (nie wiem który lek to powoduje) mały przestaje mówić , nie chrypi, nie ma problemów z oddychaniem, po prostu nie jest w stanie nic powiedzieć. Lekarka która to przepisała nie jest w stanie tego wyjaśnić, ale pomimo to kazała podawać dalej. W ulotce Aeriusa jest napisane, że w b. rzadkich przypadkach może powodować duszności , ale nt problemów z mową nie ma nic. Avamys jeśli chodzi o skutki uboczne ma opisane tylko dotyczące nosa.
Czy to normalne? Aha, wszystko wraca do normy po ok godzinie.
Podawać dalej?

PS. Po 2 dniu podawania tych leków katar znacznie się zmniejszył, nie wiem czy to ich zasługa (za szybko?).

8 odpowiedzi na pytanie: Aerius, Avamys a gardło

lilavati Dodane ponad rok temu,

Mimo, że nasza trójka jest na aeriusie już dość długo nie potrafię odpowiedzieć na pytanie – u nas nic podobnego nie ma miejsca
Nam tak szybko leki te nie pomogły

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Mój przyjmował zarówno Aeriusa, jak i Avamys, ale takich objawów nie mieliśmy (i żaden z tych leków dziecku nie pomógł na nic).

klucha Dodane ponad rok temu,

nie mamy takich objawów ubocznych po avamys-ie
stosujemy go od ponad pół roku

borzeska Dodane ponad rok temu,

My stosujemy oba leki przepisane nam przez lekarza w IPS i nic podobnego nie zauwazyłam… może dlatego że daje je na noc:Hmmm…:

gutek Dodane ponad rok temu,

Odstawiłam obydwa leki. Wszystko ustąpiło. Boję się dawać dalej. Jutro idziemy do laryngologa, w środę robimy panel pediatryczny. Czeka nas usunięcie 3 migdała. Chciałam poczekać z tym do wiosny, ale chyba nie ma sensu zwlekać. Może to przez ten przerost. Zobaczymy czy w panelu coś wyjdzie.

taneczka Dodane ponad rok temu,

aerius – uważajcie

MOja córka ma 11 lat i tylko 7 dni wystarczyło zażywania aeriusa, najpierw pojawił się kaszel, straszny duszący kaszel, duszności, szybkie tętno,temperatura 37,5, zaczerwienione policzki, osłabienie, bóle głowy i brzucha. Po odstawieniu świszczący kaszel już nie jest taki silny, ale nadalsą napady kaszlu nocą – takie aż do wymiotów. Podobno po tygodniu mają przejść. Zobaczymy. Lek widocznie nie służy wszystkim.

ivoonna Dodane ponad rok temu,

Ja biore avamys i nie mam takich objawow.
Corki biora aerius (jedna juz jakos 3-4 m-ce) raz dziennie rano i nie maja takich objawow.

marta-koscielska81 Dodane ponad rok temu,

AERIUS A ZEZ…

Po podaniu Aeriusa (2 dni) moja prawie dwuletnia córeczka zaczęła zezować… poza tym była bardzo pobudzona. Być może zez nie ma z tym lekiem związku, ale jeśli wierzyć matczynej intuicji… Niestety nie ma jak tego skonsultować z lekarzem, wizytę u okulisty mamy umówioną na 18.05.

Znasz odpowiedź na pytanie: Aerius, Avamys a gardło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
odciąganie mleczka- czas:)
ile zajmuje Wam czasu odciągnięcie laktatorem 120 ml?
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
Matka po stracie na porodówce
Obejrzałam dzisiaj program "Na celowniku" o matkach takich jak ja. Poruszono w tym programie bardzo ważną kwestię, czyli jak traktuje się w wielu szpitalach matki, które utraciły swoje dzieci. Okazuje
Czytaj dalej