Agencje opiekunek – czy warto

Cześć Jestem tu nowa. Mam na imię Lucy i jestem mamą 6 miesięcznego chłopczyka Jasia i niestety muszę wrócić do pracy.. Szukam niani bo w moim otoczeniu nie ma nikogo kto mógłby sie zająć synkiem a do żłobka nie chcę dac takiego malucha. Szukałam niań na niania.pl ale to jest jakaś porażka – nie dość że trzeba za wszystko płacić to jeszcze nie ma żadnej gwarancji że trafisz na uczciwą nianie. spotkałam się z 7 osobami z ogłoszeń i normalnie masakra – co jedna to gorsza i jeszcze mi łaskę robiły ze przyjechały do mnie do domu na rozmowę
Zastanawiam się nad skorzystaniem z agencji opiekunek która rekrutuje dla mnie nianie. Macie jakieś doświadczenia w tej materii – króraś korzystała? Boję się znowu ryzykować..
A tak poza tym jestem ze Śląska
Będę wdzięczna za pomoc

7 odpowiedzi na pytanie: Agencje opiekunek – czy warto

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

najlepszy sposób to pytac wśród znajomych sąsiadek,rozwiesic ogłoszenie w okolicznym sklepiku.czasami ktoś „pozbywa ” sie opiekunki bo dziecko idzie np do szkoły i może „przekazać ” sprawdzona osobę.
myśmy w ten sposób znaleźli opiekunkę,bardzo fajna Panią -właściwie 2 Panie.moja sugestia -szukaj kobiety ok 50tki…. wiem wiem że to nie gwarantuje 100 % pewności ale bez porównania -2 młode studentki i 2 panie ok 50 tki .agencji nie znam i nie wypowiem sie.

lucyad Dodane ponad rok temu,

cześć, dzieki za odpowiedź – już to też przerabiałam ale nikt kto by nas zadowolił się nie pojawił – wiesz ja bardzo się boję zostawić synka z kimś obcym nawet jak to będzie sąsiadka. Poza tym chciałabym zatrudnić nianię legalnie żeby w razie problemów móc zareagować. Agencja chyba pomoże mi w tym temacie bo ta cała umowa uaktywniająca tylko w teorii jest prosta. Wolałabym jednak posłuchac doświadczeń innych w kwestii agencji niań – nie znam nikogo kto korzystał..

gosik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez lucyad:cześć, dzieki za odpowiedź – już to też przerabiałam ale nikt kto by nas zadowolił się nie pojawił – wiesz ja bardzo się boję zostawić synka z kimś obcym nawet jak to będzie sąsiadka. Poza tym chciałabym zatrudnić nianię legalnie żeby w razie problemów móc zareagować. Agencja chyba pomoże mi w tym temacie bo ta cała umowa uaktywniająca tylko w teorii jest prosta. Wolałabym jednak posłuchac doświadczeń innych w kwestii agencji niań – nie znam nikogo kto korzystał..

ale jak zareagować?
do sądu podać?
jak zrobi taka dziecku krzywdę , to czasu nie przecież nie cofniesz

jak radzi monika – poszukałabym ,,na swoim podwórku” – zawsze ktoś kogoś zna i może polecić
w pracy gdzie wracasz popytać, może ktoś ma teściową/mamę która chce dorobić

lucyad Dodane ponad rok temu,

wiesz co, zatrudniając nianię legalnie właśnie mogę pewne rzeczy egzekwować – np. poprzez sąd. Jasne że czasu nie cofnę jak ktos mi skrzywdzi dziecko ale ja nie chcę do takiej sytuacji wogóle dopuścić. Zatrudnienie kogoś „z własnego podwórka” wcale nie gwarantuje że nic złego sie nie wydarzy. Ja się poprostu nie czuję kompetentna żeby kogoś sama ocenić – czy będzie odpowiednią opiekunką. Z tego co wiem agencje opiekunek sprawdzają pracowników – weryfikują przez psychologów, sprawdzają referencje itp. Ja poprostu uważam że tak jest w porządku – zatrudnic kogoś legalnie a nie na czarno..

bejka Dodane ponad rok temu,

chciałabym wierzyć, że agencja sprawdza wiarygodność czy kompetencje niań.

i po drugie – kto i w jaki sposób sprawdza agencje :Hmmm…:

telimena Dodane ponad rok temu,

Możesz zatrudnić kogoś legalnie.

Tu jest to fajnie wytłumaczone: [Zobacz stronę]

lucyad Dodane ponad rok temu,

słuchajcie po to założyłam ten wątek żeby pogadać z kimś kto korzystał z usług agencji. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale ja nie czuję się kompetentna żeby zweryfikować przyszłą opiekunkę. Z tego co wiem to agencje muszą być wpisane do rejestru i są sprawdzane z urzędu. Poza tym spisujesz z nimi umowę którą daje Ci gwarancję np. znalezienia nowej niania gdyby ta się niesprawdziła. Jest jeszcze jedna rzecz mam taką prace że raczej L4 nie wchodzi w grę więc potrzebuję gwarancji zastępstwa gdyby niania się pochorowała albo nie mogła przyjść. Znalazłam w okolicach Katowic 4 agencje które zajmują się tym tematem ale tylko jedna wydaje mi się sensowna – tzn gwarantują to co potrzebuję i jeszcze dodatkowo sprawdzają opiekunki także podczas pracy.
Naprawdę nikt z was nie korzystał??
Dzięki za linka – byłam już na tej stronie.

Znasz odpowiedź na pytanie: Agencje opiekunek – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
bóle łydek u dziecka - wzrostowe?
proszę by chwilkę powisiało ... powiedzcie mi, czy bóle mięśni łydek można uznać za wzrostowe? dziecko mi od dwóch dni chodzić nie może :( tzn chodzi, ale bardzo powoli, na sztywnych nogach,
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Wystrój okna INSPIRACJA
Powinnam zmienić wystrój okna w największym pokoju i brakuje mi inspiracji. Okno podwójne ok. 170cm - chcę przysłonić tylko górą, coś krótszego. Oddzielnie osadzone w ścianie drzwi balkonowe - raczej
Czytaj dalej