alergik a woda chlorowana(basen)

slyszalyscie o jakis przeciwskazaniach???
mamy za soba wizyte u dermatologa i….powiedziala, ze mlody nie powinien chodzic na basen po to szkodzi skorze….i mamy go wypisac…
alergolog powiedziala i pediatra takze, ze ma chodzic

“poza tym dermatolog zabronila jesc: kiszonek, czekolady(z wyjatkiem bialej), cytrusow, palic, pic alkoholu,kawy i mocnej herbaty, do tego jeszcze konserwantow itd….
dodam, ze nie poszlam do niej z alergia
Dorośli, którzy w dzieciństwie regularnie chodzili na basen, częściej cierpią z powodu kataru siennego. Głównym oskarżonym są produkty uboczne chlorowania wody.
– Mogą one uszkadzać wyściółkę płuc, co ułatwia kontakt z alergenami i zwiększa ryzyko kataru siennego – spekuluje dr Yvonne Kohlhammer z narodowego centrum badań środowiska i zdrowia, GSF w Neuherbergu. Jednocześnie badacze podkreślają, że kontakt z produktami ubocznymi chlorowania wody nie musi być głównym czynnikiem większego ryzyka kataru siennego – zwłaszcza u dorosłych, ale może się w istotny sposób przyczyniać do pojawienia się tej choroby.
Doktor Yvonne Kohlhammer i jej współpracownicy zbadali 2606 dorosłych w wieku od 35 do 74 lat, zbierając szczegółowe dane o przebytych przez nich chorobach oraz o ich “basenowej przeszłości”. Okazało się, że ryzyko pojawienia się kataru siennego u osób, które jako dzieci chodziły na basen z chlorowaną wodą od 3 do 11 razy w roku, było 74 proc. większe niż u osób, które w czasach szkolnych tego nie robiły. Ryzyko kataru siennego zwiększał także stosunkowo niedawny kontakt z chlorowanym basenem. O 32 proc. mniejsze było ryzyko kataru siennego u osób unikających basenu niż u ludzi, którzy przez ostatni rok mieli kontakt z basenem częściej niż raz w tygodniu.”

no i co ja mam zrobic????

1 odpowiedzi na pytanie: alergik a woda chlorowana(basen)

Dodane ponad rok temu,

Ulka z alergia skórną chodziła – nic jej nie było.
Wojtek był raz – bakteria na skórze – co prawda nie wiadomo czy z basenu przyniesiona, ale dermatolog powiedziała, że niektóre dzieci nic nie złapią, a inne mają tendencję.

Znasz odpowiedź na pytanie: alergik a woda chlorowana(basen)

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
so tru...
no az osobno zapodalem, Trzy fazy życia kobiety: 1. Wkurwia ojca 2. Wkurwia męża 3. Wkurwia zięcia
Czytaj dalej
Nasze związki
muszę się wygadać bo już mam dosć
Dość ukrywania że wszystko jest ok. Jestem mężatką od 6 lat i przez wiekszość tego czasu mieszkałam u teściów wszystko było ok. My mieliśmy swoją góre oni mieszkali na dole powili
Czytaj dalej