Alimenty od ojca- studenta

Czy moze ktoras z mam orientuje sie w tej kwesti? Chodzi mi o to czy wogole jest szansa na uzyskanie sadownie jakich kolwiek pieniedzy od niego. slyszalam ze jesli on nie zarabia to niby jego rodzice beda placic- czy to prawda? Obecnie umowilismy sie bez ciagania sie po sadach… placi mi 200 zl na 11 m-c dziecko. Nie mam pojecia czy to duzo czy malo. Na jej utrzymanie teoretycznie mi wystarcza… Ale mieszakm z rodzicami i tak naprawde to oni nas dwie utrzymuja 🙁

Dorota i Julia 17 marca

1 odpowiedzi na pytanie: Alimenty od ojca- studenta

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Alimenty od ojca- studenta

w razie czego sąd bedzie na wszystko zwracał uwagę czy ojciec dziecka pracuje jeżeli nie to dlaczego – w razie czego na kogo jest utrzymaniu, ale zorientuje się czy ty też pracujesz czy razem z dzieckiem jesteś na utrzymaniu swoich rodziców. jakie ponosisz wydatki na utrzymanie córki.

podaję ci linka poczytaj sobie [Zobacz stronę]

nie wiem czy byliście małżeństwem, jeżeli nie to ojciec dziecka ma obowiazek alimentacyjny wobec twojej córki – wtedy to z tych alimentów masz utrzymać dziecko, nie siebie.

Powiem ci że 200 zł to i tak nieźle, mój kumpel płaci na 6-latka 350 zł – zasądzone przez sąd
w miarę dorastania dziecka i zwiększania sie potrzeb na utrzymanie dziecka mozna wnieść sprawę o zwiększenie alimentów.

Ogólnie chodzi o to że obowiązek “utrzymania” dziecka spoczywa na obojgu rodziców do momentu ich usamodzielnienia się..

Izka i Zuzia 3,5 latka 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Alimenty od ojca- studenta

Dodaj komentarz

Dla starających się
Pilnie potrzebny namiar do gina
Napisałam już o tym na innych podforach... Dziewczyny, bardzo mi sie spieszy a wyszukiwarka nie chce mi wyszukać listy jaką kiedyś wspólnie tworzyłyśmy... Potrzebuję lekarza ginekologa w Warszawie, dobrego i cierpliwego,
Czytaj dalej
Imiona dzieci
A jak to zdrobnić?
właśnie sobie przeglądałam książkę z imionami i jest tam wiele wiele rzadkich imion i conajmniej dziwnych na pierwszy rzut.... no i tu moje pytanie: Jak zdrobnić imię dla faceta PROSIMIR??? Prosiek???... Prosiak????
Czytaj dalej