anemia?

Dziewczyny, jak to jest z wykrywaniem u dzieci anemii? Czy wszystkie dzieci musza miec robiona morfologie, mimo braku jakis konkretnych wskazan? Bo czasem czytam Wasze posty i piszecie, ze dziecko ma niedokrwistosc i cos tam. Skad to wiecie? Czy byly jakies wskazania do badania, czy wyszlo w badaniach rutynowych?
Pytam, bo u nas zaden lekarz sam z siebie skierowania na badanie krwi nie daje, ja w sumie tez nie nalegam skoro dziecko zdrowe, dobrze rosnie i przybiera na wadze. Powinnam mimo to skontrolowac?

elik i antek 16,5 mies

3 odpowiedzi na pytanie: anemia?

lea Dodane ponad rok temu,

Re: anemia?

nie musisz…

Mateuszek (2 lata)

kodo Dodane ponad rok temu,

Re: anemia?

Według mnie, jeżeli piszesz, że dziecko jest zdrowe, nie ma takiej potrzeby. Po co?

pozdrawiamy

Dorota i Kuba (31.03.04)

eris Dodane ponad rok temu,

Re: anemia?

Jeśli jest tak jak piszesz, że rozwija się dobrze, przybiera na wadze, ma odpowiednio zbilansowaną dietę i nie brakuje w niej produktów bogatych w żelazo (miesko,żótko, zielone warztwa)to moim zdaniem nie trzeba robić wyników morfologii. Po co dziecku dodatkowy stres, a niestety stresem jest pobieranie krwi.


Marta i Mat 26.10.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: anemia?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
MACIERZYŃSKI A DNI WOLNE OD PRACY???
Kochane dziewuszki, Może Wy się orientujecie jak to jest z tym macierzyńskim. A dokładnie chodzi mi o to czy jak w czasie macierzyńskiego wypadają dni świąteczne to są one wliczone w
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
Co robić?
Dziewczyny mam taką jeszcze sprawę Nie wiem co sie dzieje.Od momentu poronienia minęło 2 m-ce (poroniłam w 6-7 tyg). Teraz po stosunku pojawiają mi sie plamki krwi. Nie wiem co jest?Robione
Czytaj dalej