Antybiotyk a probiotyk

Jak to jest. Czy do każdego antybiotyku musze podawać probiotyk? Raz mi lekarz zapisuje (Lactoral) a raz nie. Czy to jest możliwe, że nie wszystkie antybiotyki potrzebują osłony?

10 odpowiedzi na pytanie: Antybiotyk a probiotyk

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Raczej wszystkie potrzebują tylko niektórzy lekarze nie przepisują jeśli rodzic sam o nie nie poprosi.

aborka Dodane ponad rok temu,

podobno zinnat najmniej wpływa na flore bakteryją i do niego nie potrzeba. A tak generalnie to trzeba dawac duzo wiecej niz napisane na opakowaniu zeby one działały.

domi34 Dodane ponad rok temu,

Mnie nauczono, że każdy antybiotyk niszczy florę bakteryjną…. i wtedy właśnie dochodzi do tzw. biegunek poantybiotykowych. Czyli musisz dawac probiotyk i w trakcie i po odstawieniu antybiotyku.

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mata_Hari:Raczej wszystkie potrzebują tylko niektórzy lekarze nie przepisują jeśli rodzic sam o nie nie poprosi.

A czy słyszałyście, że probiotyki należy podawać PO kuracji antybiotykowej? Bo w trakcie naturalne bakterie w ilości dużej i zbilansowanej mogą zaburzać dzialanie antybiotyku?

Pamietam, jak leczyłam helikobakter, miałam przykazane, probiotyki dopiero po skończonych atybolach….

agat79 Dodane ponad rok temu,

Chcialam wlasnie napisac, co Beamama, ze nam lekarka tez dawala jakies probiole, na bazie drozdzy, ale dopiero PO antybiotyku, bo tak, czy siak sa zniszczone i za wiele nie pomoga. NIe jestem lekarzem, zrobilam wedle zalecenia i bidy nie bylo. Ale mysle, ze jakies “oslonowe” jogurciki nie zaszkodza.

zosiawgrochach Dodane ponad rok temu,

Teraz to chyba się zmieniło. Lekarz ostatnio dawał mi dla dziecka acidolac junior i się okazuje, że można brać już z antybiotykiem? Kwestia jest taka, że trzeba brać probiotyk do dwóch tygodni po końcu antybiotyku, bo wtedy jesteśmy osłabieni.

agago Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aborka:podobno zinnat najmniej wpływa na flore bakteryją i do niego nie potrzeba. A tak generalnie to trzeba dawac duzo wiecej niz napisane na opakowaniu zeby one działały.

Lena własnie bierze kupy się zmieniły, więc chyba jednak wpływa ;o(

Dodane ponad rok temu,

Zawsze!!!

joa133 Dodane ponad rok temu,

ja zawsze daje probiotyk…godzinę przed podaniem antybiotyku,lub godzinę po antybiotyku… daje lacidofil..staram się,jeszcze by przez cały dzień,dać więcej do zjedzenia jogurtów,

laurent24 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Joa133:ja zawsze daje probiotyk…godzinę przed podaniem antybiotyku,lub godzinę po antybiotyku… daje lacidofil..staram się,jeszcze by przez cały dzień,dać więcej do zjedzenia jogurtów,

raczej zawsze powinno, szczególnie dzieciom. także po kuracji. A to czy i jaki dawać to już chyba dowolność, no chyba że dzieciak ma skazę białkową. Wtedy już trochę inna bajka np. acidolac.

Znasz odpowiedź na pytanie: Antybiotyk a probiotyk

Dodaj komentarz

Nasze związki
na imprezach
Dziewczyny oświećcie mnie, bo może wymyślam sobie problemy - mój mąż każdą imprezę, która odbywa się u nas w domu lub u kogos innego przenosi w męskie towarzystwo do kotłowni?
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Orsalit dla dorosłych
Kupiłam dziś rano Orsalit i tak wczytuje się w ulotkę i chyba jest dla dorsłych? Czy ktoraś z Was tez popełniła taki błąd? Czy to ma znaczenie czy dla dzieci
Czytaj dalej