Antybiotyk w zastrzyku ktoś podawał?

Cześć Mamusie!
Mamy problem…
Iza ma anginę i od tygodnia temperaturę która nie chce jej minąć. Brała początkowo bioparox ale nie dał rady jej wyleczyć. Potem miala jakiś antybiotyk w zawiesinie ale wymiotowała po nim więc nie było rady i dziś zaczęła zastrzyki. Czy któreś dziecko jeszcze było leczone zastrzykami na anginę? Iza bierze Biofuroksym dwa razy dziennie. Strasznie to meczące bo drałujemy do przychodni na zastzryki. Pocieszcie że to jej pomoże bo ja już (panikara:) widzę ją na kuracji w szpitalu….. buuu….

Monika i Iza 19 miesięcy

5 odpowiedzi na pytanie: Antybiotyk w zastrzyku ktoś podawał?

eja Dodane ponad rok temu,

Re: Antybiotyk w zastrzyku ktoś podawał?

Moja Agatka brała ten Biofuroksym. I powiem Ci że nie masz się czym martwić ponieważ to jest dla dziecka najlepsza forma podawania antybiotyku. Lepiej działa, bo można domięśniowo zastosować większe dawki a co najważniejsze nie niszczy układu pokarmowego. Doustnie takich dawek dziecko by nie przyjęło, dlatego też poprzednie antybiotyki nie działały. Nie martw się, to jest dobry antybiotyk. Wprawdzie zastrzyki są bardzo bolesne i ja też to bardzo przeżywałam, ale lepsze to niż doustnie. Uwierz mi.
A tak a propos “drałowania” do przychodni. U nas jest tak że jak takie małe dziecko jest chore to lekarz powinien zlecic zastrzyki do domu i pielęgniarka powinna przychodzić. Bo nie można narażać tak małego dziecka na zarazki w przychodni. Zapytaj lekarza. Powinien zlecić te zastrzyki pielęgniarce domowej.
Pozdrawiam i zdrówka życzę! My tez nadal chore…:(

wasia Dodane ponad rok temu,

Re: Antybiotyk w zastrzyku ktoś podawał?

Moja Olka brała, kiedy miała szkarlatynę-najpierw 4 zastrzyki a potem antybiotyk w syropie. Pomogło, choć płakała już na widok przychodni… Nie pamiętam nazwy tych zastrzyków….

Asia i Ola (23 m-ce!)

malibu Dodane ponad rok temu,

Re: Antybiotyk w zastrzyku ktoś podawał?

Mój Antoś ostatnio dostawał Biofuroksym. najpierw dożylnie w szptalu, potem domięśnowo w domu. Na antybiotyk doustny wcześniej reagował biegunką, a w tym przypadku zero skutków ubocznych. A jest dużo młodszy. Pociesz się, że i w waszym przypadku wszystko będzie dobrze.
Ja również odradzam chodzenie do przychodni an zastrzyki. Tam można złapać rózne inne paskudztwa o tej porze roku. Do nas przychodziła pielęgniarka do domu, niestety prywatnie.

pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrówka dla Izuni

Viola z Antosiem (17.07.04)

tosia-1 Dodane ponad rok temu,

Re: Antybiotyk w zastrzyku ktoś podawał?

w zasadzie dziewczyny wczesneij napisały wszystko co chciałam powiedzieć.
dodam tylko że ten antybiotyk jest lekiem nowej generacji i ma mniej skutków ubocznych. ale to niestety wciąż jest antybiotyk :(((
Staś dostał serie 12 zastrzyków jak miał 6 tygodni… przychodziła do nas prywatnie pani pielęgniarka.
pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrówka

justyna i staś 11.11.2003

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: Antybiotyk w zastrzyku ktoś podawał?

Igorek dostawal właśnie Biofuroksym – na zapalenie oskrzeli. Zastrzyki pomogą bardziej niż tabletki.
Tyle, że są bolesne…
Do nas przychodzila pielgniarka z przychodni. Placilismy jej, bo wolelismy nie ryzykowac wedrowe z chorym dzieckiem.


Igor(1.7.03) i Hubert(17.8.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: Antybiotyk w zastrzyku ktoś podawał??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Jak duże dziecko urodziłyście?
Mam pytanie o DUŻE dzieci. Jak duże dziecko urodziłyście naturalnie, bez większych problemów? Wiem, że nic nie jest regułą i wielkość nie oznacza od razu powikłań, a każda kobieta ma
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
babciowanie
Ostatno wdałam się w spór na temat babciowania. Skończyło się na tym, że usłyszałam, iż jestem nienormalna i że we wszystkich rodzinach tak jest, że babcie muszą zajmować się wnukami.
Czytaj dalej