Anytbiotyk – dawać czy nie?

Witam,
mój półroczny synek obudził się w niedzielę w przeokropnym kaszlem. Po konsultacji tel z pediatrą podawałam mu Clemastin i Flavamed. Dziś poszliśmy do lekarza, bo kaszel coraz brzydszy. Zapisał Ceclor i syropy. Mówiłam, że wolelibysmy uniknac podawania antybiotyku, na co lekarz, że malutki ma wyraźnie zmiany w oskrzelach i że jak do piątku nie przejdzie, to trzeba będzie pomyśleć o zastrzykach!! 😮 No i nie wiem, co robić? Antybiotyk? Zastrzyki? Dzizas.
Mały nie gorączkuje, ale to chyba o niczym nie świadczy?
Help!

3 odpowiedzi na pytanie: Anytbiotyk – dawać czy nie?

finia Dodane ponad rok temu,

przy tak małym dziecku bałabym się eksperymentować, tym bardziej, że ja mam zaufanie do swojego pediatry i wiem, że na byle przeziębienie nie poda dziecku antybiotyku… leczymy homeopatycznie, a ostatnio wspomagamy leczenie lakcidem L i mam doskonałe rezultaty Moje dzieci są jednak starsze.
Jeśli nie masz przekonania co do diagnozy to można się skonsultować z innym lekarzem…

życzę zdrówka dla synka!

amalka Dodane ponad rok temu,

Przy takim maluchu nie eksperymentowałabym i jeżeli zmiany w oskrzelach są to podałabym antybiotyk.
Moja córa właśnie teraz była chora. Zaczęło się od zapalenia oskrzeli, dostała antybiotyk, na który nie zareagowała, a który lekarka z uporem maniaka kazała podawać przez tydzień. Przez ten czas zeszło do płuc i dostaliśmy skierowanie do szpitala. Ale ponieważ ,ałą nie wymiotowała, miała apetyt i ni gorączkowała, to zamiast iść do szpitala zmieniliśmy lekarza. Hania dostałą drugi antybiotyk i po 5 dniach miała być decyzja, czy on wystarczy, czy dodatkowo trzeba wprowadzić zastrzyki. Nam udało się bez zastrzyków, ale zastrzyki nie są taki złe, bo omijają układ pokarmowy.
U takich maluchów przy zawalonych oskrzelach najważniejsze jest oklepywanie.
Będzie dobrze.:Kciuki:

olcia85 Dodane ponad rok temu,

nie wytrzymałam napięcia

.. i podałam mu ten antybiotyk. Macie rację, z takim maluszkiem nie ma co ryzykować. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Dziękuję za rady!!

Znasz odpowiedź na pytanie: Anytbiotyk – dawać czy nie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Antybiotyki dozwolone w ciąży - PILNE!
Witam! Potrzebuję Waszej pomocy. Czy któraś z Was ma link do jakiejś listy/wykazu antybiotyków które ewentualnie można stosować w ciąży? Mam duży problem stomatlologiczny i lekarz musi podać mi antybiotyk do
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
posiew na paciorkowca-kiedy i gdzie?
Czy posiew na paciorkowca to obowiązkowe badanie? Moja ginka nic na ten temat mi nie mówiła, a jestem już w 36 tyg ciąży. Słyszałam, że taki wymaz pobiera lekarz ginekolog.
Czytaj dalej