artykul w dzisiejszej Polityce

po tej smutnej, ale cholernie prawdziwej lekturze jeszcze czesciej glaszcze swoje brzusiowe malenstwo i jeszcze mniej potrafie ogarnac rozpacz, jaka staje sie udzialem Mam Aniolkow…
paskudny jest ten swiat…
fragmenty na

3 odpowiedzi na pytanie: artykul w dzisiejszej Polityce

porky Dodane ponad rok temu,

Re: artykul w dzisiejszej Polityce

Witam 🙂

Przeczytałam przed chwilą ten artykuł 🙁
Polska to taki popieprzony kraj. Duzo sie naczytałam i nasłuchałam o biednych malenkich istotkach, które odeszły, zanim się tak naprawdę pojawiły i szlag mnie trafia.
Żyjemy ponoć w katolickim kraju, ale przez ogromny procent beznadziejnych kleryków i mase durnych dewot, religia nasza nie ma już powoli nic wspólnego z szacunkiem dla drugiego człowieka. Tu ludzie przeczą sami sobie.
Aborcja – NIE, bo to zabicie człowieka, a gdy rodzi się takie maleństwo dużo za wcześnie, to jest “tylko” płód.
Czytałam niedawno na forum opowieść dziewczyny, któa urodziła w 24 tyg ciąży, dzidziuś nie przeżył niestety, a żeby cierpienia tej dziewczynie było mało, zasrany księżulo odmówił pogrzebu, bo stwierdził, że chowa się tylko ludzi…
Ehhh, szkoda gadać…

Porky i Juleczka ( brykający Puchatek)

aniasilenter Dodane ponad rok temu,

Porky

Ten ksiądz, o którym piszesz nie tylko był okrutny, ale przede wszystkim niedouczony:

“W obrzędach pogrzebowych Kościoła Katolickiego istnieje formuła pogrzebu dla dziecka nienarodzonego, nieochrzczonego. Takie ostatnie pożegnanie nazywa się pokropek (Rytuał obrzędów pogrzebu, dostosowanego do diecezji polskich. Katowice 1998 s.220-221) i to rodzice decydują o tym, czy chcą skorzystać z takiej formy pogrzebu (Kościół nie traktuje go jako obowiązku, gdyż nie może z góry założyć, że rodzice chcieli ochrzcić swoje dziecko po narodzeniu). Także w Prawie Kanonicznym znajdujemy kanon (1183 § 2), na podstawie którego ordynariusz miejsca może zezwolić na pogrzeb kościelny dzieci, których rodzice mieli zamiar je ochrzcić, a jednak zmarły przed chrztem. Kanon ten stosuje się również do dzieci urodzonych przedwcześnie.

Niezależnie od wyboru rodziców, Kościół stoi na stanowisku, że dziecko powinno być zawsze pochowane w sposób godny osoby ludzkiej.

Niestety, personel szpitala nie zawsze informuje rodziców o możliwosci przeprowadzenia pogrzebu (niekoniecznie religijnego), nie przekazuje też wiadomości o zmarłych dzieciach kapelanowi szpitala, który mógłby udzielić pomocy. Dotyczy to przede wszystkim poronień we wcześniejszym okresie ciąży.

Odpowiedż konsultował Artur J. Katolo, profesor Papieskiego Wydzialu Teologicznego Italii Poludniowej w Cosenza (Włochy).”

Interesowałam sie kiedys tym szczególnie mocno, ponieważ moja Ola urodziła sie w 31 tc i nie wiadomo było czy przezyje.
teraz ma skończone 8 miesięcy i jest przecudowna.
pozdrawiam

Ania, Ola (22.01.2004) i?

porky Dodane ponad rok temu,

Re: Porky

Witam 🙂

Rzeczywiście córeczkę masz prześliczną 🙂
Gratuluję i bardzo się cieszę, że wszystko jest ok.
Zyczę Wam dużo zdrówka i szczęścia.

Pozdrowionka
Porky i Juleczka (Puchatek)

Znasz odpowiedź na pytanie: artykul w dzisiejszej Polityce

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Gryzie wszystko i wszystkich...
A szczegolnie mnie martwi, ze gryzie dzieci w zlobku. Mam nadzieje, ze nie wynika to ze zlosci. Zauwazylam, ze gdy jest rozbawiony, to chap mnie w reke czy cokolwiek innego.
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
rotawirus - objawy i ...
napiscie mi dziewczyny jakie sa jego objawy, no że wymioty i biegunka wiem ale czy goraczka? czy cos jeszcze? i po jakim czasie od kontaktu z chorym mozna zachorować? (okres inkubacji) [b]Anies
Czytaj dalej