Assisted Hatching – AH

Witam serdecznie,
mam pytanie czy któraś z Was miała przed transferem nacinaną otoczkę przejrzystą embrionu (Assisted Hatching – AH)?
czy dzięki temu zabiegowi zwiększają się szanse na zagnieżdżenie zarodka?
Będę bardzo wdzięczna z wszelkie informacje

11 odpowiedzi na pytanie: Assisted Hatching – AH

madziorex Dodane ponad rok temu,

Ja nie miałam, bo miałam wcześniej biochemiczną, więc stwierdzili, że raczej nie w implementacji problem, a przy AH jest niewielkie ryzyko uszkodzenia komórki z tego co pamiętam.

figa-78 Dodane ponad rok temu,

Mi zostały 3 mrozaczki, nie stać mnie już na dalsze leczenie więc po wykorzystaniu tych 3 zarodków to będzie koniec naszych starań :(.
Mam nadzieję że się uda, i ze lekarz się zgodzi na Assisted Hatching.

madziorex Dodane ponad rok temu,

To trzymam kciuki mocno :Kciuki:

kasia21-8 Dodane ponad rok temu,

figo a czy orientujesz się jaka jest cena za AH i czy to można tak sobie zachcieć do zabiegu czy są ku temu jakieś przesłanki?

oczywiście trzymam :Kciuki: miejmy nadzieję że ta trójeczka zostanie z tobą

monika3r Dodane ponad rok temu,

Ja miałam AH przy pierwszym transferze. W mojej klinice decyzje podejmuje embriolog, bo on stwierdza czy AH ma sens. Trzymam kciuki Kasiu:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

figa-78 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez monika3r:Ja miałam AH przy pierwszym transferze. W mojej klinice decyzje podejmuje embriolog, bo on stwierdza czy AH ma sens. Trzymam kciuki Kasiu:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

czy transfer z AH był udany?

figa-78 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kasia21_8:figo a czy orientujesz się jaka jest cena za AH i czy to można tak sobie zachcieć do zabiegu czy są ku temu jakieś przesłanki?

oczywiście trzymam :Kciuki: miejmy nadzieję że ta trójeczka zostanie z tobą

Dzięki bardzo za kciuki 🙂
Tam gdzie ja się leczę AH kosztuje 500 zł.
wskazaniem do AH jest:
wiek pacjentki powyżej 37 roku życia,
podwyższony poziom hormonu FSH oznaczony w 1-3 dniu cyklu,
gruba otoczka embrionu w ocenie laboratoriom IVF – pacjentka zostanie o tym poinformowana podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej efektów zapłodnienia, następnego dnia po punkcji.
poprzednie, nieudane próby zapłodnienia pozaustrojowego.
Ja mam dwa z tych punktów a do trzeciego się zbliżam (wiek)

monika3r Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Figa 78:czy transfer z AH był udany? :Hmmm…:Trudno powiedzieć, który zarodek się przyjął, bo podano mi dwa, w tym jeden po AH, a mam z tego córę sztuk jeden:Hyhy: U nas nie było tyle obostrzeń co do hatchingu, bo wykonywano je standardowo przy za grubej otoczce. Ryzyko uszkodzenia zarodka jest ponoć minimalne. Życzę powodzenia:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

kasia21-8 Dodane ponad rok temu,

koszt całkiem do zniesienia a jeśli chodzi o te warunki to miałam jedno in vitro nieudane więc to się zgadza lat mam 29 a co do badań to nie mam pojęcia ale jak pojadę na wizytę to się dopytam

figa-78 Dodane ponad rok temu,

Kurcze wszystko na nie :Płacz: lekarz pojechał na urlop, @ przylazła za szybko i znowu czekanie do kolejnego cyklu

kasia21-8 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Figa 78:Kurcze wszystko na nie :Płacz: lekarz pojechał na urlop, @ przylazła za szybko i znowu czekanie do kolejnego cyklu

bardzo mi przykro ale bądź dobrej myśli, trzymam:Kciuki: za następny cykl -zresztą na pewno udany

Znasz odpowiedź na pytanie: Assisted Hatching – AH

Dodaj komentarz

Nasze zdjęcia
czas biegnie za szybko...
[ATTACH=CONFIG]43312[/ATTACH] Uwielbiam patrzeć, jak się razem bawią, turlają, przewracają...dopóki nie słyszę "maaammmmaaaa!!!!!!!!" [ATTACH=CONFIG]43313[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]43314[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]43315[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]43316[/ATTACH]
Czytaj dalej
Szkolniaki
rzeźnia talentów
Jako zaczątek dyskusji podeślę dwa linki do ciekawych wywiadów: [url]http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/edukacja/20130427/dabrowski-pozwolmy-dzieciom-myslec[/url] [url]http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/703149,szkola_to_rzeznia_talentow_blyskawicznie_zabija_matematyczne_zdolnosci.html[/url] Jak sądzicie? Czy szkoła faktycznie temperuje tych odstających i stanem docelowym po 6 klasie jest w miarę równy poziom pozwalający jedynie na
Czytaj dalej