augmentin a tabletki anty…

Dziewczyny pisze bo przed chwila do mnie coś dotarło i jestem przerażona…
Od około roku przyjmuje tabletki anty. Ponad miesiąc temu brałam augmentin (podobno dość mocną dawkę) i lekarka nic mi nie wspomniała, ze mogą mieć wpływ na wchłanianie tabletek anty. Dowiedziałam się o tym dziś, przez przypadek. Przeczytałam ulotkę od tabletek i rzeczywiście penicyliny mogą osłabić działanie anty… Martwię się bo nie planowałam już więcej dzieci. Mam 3 (Syn 6 lat i bliźniaki(chłopczyk i dziewczynka) 1,5 roku). Niby po antybiotyku miałam już okres ale był taki jakiś dziwny, inny niż dotychczas. Bardzo obfity i ciągnął się dłużej niż zwykle.
Czy którą z Was słyszała o takiej sytuacji, ze ktoś rzeczywiście zaszedł w ciążę przez antybiotyk? @ powinna przyjść we czwartek, na szczęście to już tylko kilka dni, ale i tak chyba do tego czasu osiwieję.

Pozdrawiam
Asia

3 odpowiedzi na pytanie: augmentin a tabletki anty…

eiffla Dodane ponad rok temu,

nie chcę cię martwić ale moja koleżanka 3 dni temu urodziła syna poczętego w trakcie brania tabletek anty i jakiegos antybiotyku.
Jakież było zdziwienie koleżanki kiedy wyszły 2 kreski (przecież brała tabsy) Gin jej uświadomił ze antybiotyki osłabiaja działanie tabletek i stąd ciąża.
A może tobie się upiecze, trzymam kciuki 😀

mamamima Dodane ponad rok temu,

No niestety ja też również słyszałam o takich przypadkach.. dlatego przed rozpoczęciem brania tabletek powinno się najpierw przeczytać ulotkę, żeby później w razie czego można było uniknąć takich sytuacji. Mam nadzieję, że u Ciebie tak się nie skończyło – daj znać:)

eiffla Dodane ponad rok temu,

moi synowie obaj z ciąż planowych, nigdy nie brałam tabletek anty.

Znasz odpowiedź na pytanie: augmentin a tabletki anty…

Dodaj komentarz

Zdrowie i uroda
panika
jestem stara i glupia :( W nastepny wtorek mam miec operacje kolana w znieczuleniu ogolnym. @ tez powinnam dostac okolo 4-6 grudzien. Wszystko zaklepane i szpital i malz wzial wolne itp
Czytaj dalej
Dla starających się
antybiotyk a tabletki anty
Wiem, że to nie jest odpowiednie miejsce na mój wątek, ale wiem, że "starające się" są aktywne na forum :) więc mam większą szansę, że któraś z Was mi odpowie. Dziewczyny
Czytaj dalej