badania genetyczne

Proszę o wyjaśnienie na czym polegają badania genetyczne i czego dokładnie mozna dowiedzieć się z wyników.
Ja szykuję się do IVN , ale jak do tej pory lekarz nie kazał nam ich zrobić czy są one konieczne, może powinnam mu to zasugerować?

5 odpowiedzi na pytanie: badania genetyczne

olivia Dodane ponad rok temu,

Re: badania genetyczne

Badania genetyczne są różne. Przed IVF wykonuje się standardowo np. w Novum „cytogenetyczne” które określaja prawidłowowść genotypu( 46 chromosomów) zarówno kobiety jak i męszczyzny, ale są też inne które mogą potwierdzić lub wykluczyć różne choroby typu np. mulkowiscytoza… Powinniście zrobić przynajmniej badanie cytogenetyczne. To bardzo trudna terminologia przynajmniej dla mnie więc starałam się napisać ludzkimi słowami.

sowa2 Dodane ponad rok temu,

Re: badania genetyczne

Nikt nie zlecił mi zrobienia badań genetycznych przed IVF. Dopiero po 2 nieudanych próbach będę je robić.
A jeśli chodzi o to czego można się dowiedzieć z wyników, to sama chcałabym to wiedzieć. Podobno w ciąży trzeba jeszcze robić badania (test potrójny itd). To po co w ogóle robić te badania???

maja Dodane ponad rok temu,

Re: badania genetyczne

Dzieki za informacje. Z tego wszystkiego wynika, że nie zawsze badania genetyczne są przeprowadzane przed pierwszym IVF. Byc może zależy to od prawdopodobnej przyczyny „niemocy”??

olivia Dodane ponad rok temu,

Re: badania genetyczne

Nie sądzę żeby wykonanie wszystkich badań genetycznych zależało od przyczyny. W Novum to standard np badanie cytogenetyczne przed IVF a co do innych to myślę że robi się je w dalszym leczeniu. Pozdrawiam Olivka

asiaw Dodane ponad rok temu,

Re: badania genetyczne

Ja będę miała IVF w Novum w lutym i zlecono mi te badania! Tzreba to trzeba, ale wiem ,że gdzie indziej przy pierwszym IVF nie ka za robić!

Znasz odpowiedź na pytanie: badania genetyczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Jestem w dołku
Cześć dziewczyny. Jestem dzisiaj w strasznym dołku. Przez cały dzień płaczę a przyczyna jak zwykle ta sama.Dostałam okres ( chociaż tak bardzo nie chciałam go mieć).Łudziłam się, że tym razem się
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
wrocilam
na wstepie bardzo wam dziekuje za wsparcie jestescie kochaneniestety moj swiat sie zawalil myslalam ze to moze jakies zrosty i dlatego nie moge ponownie zajsc w ciaze okazalo sie co
Czytaj dalej