badania genetyczne

Proszę o wyjaśnienie na czym polegają badania genetyczne i czego dokładnie mozna dowiedzieć się z wyników.
Ja szykuję się do IVN, ale jak do tej pory lekarz nie kazał nam ich zrobić czy są one konieczne, może powinnam mu to zasugerować?

5 odpowiedzi na pytanie: badania genetyczne

 1. Re: badania genetyczne

  Badania genetyczne są różne. Przed IVF wykonuje się standardowo np. w Novum “cytogenetyczne” które określaja prawidłowowść genotypu( 46 chromosomów) zarówno kobiety jak i męszczyzny, ale są też inne które mogą potwierdzić lub wykluczyć różne choroby typu np. mulkowiscytoza… Powinniście zrobić przynajmniej badanie cytogenetyczne. To bardzo trudna terminologia przynajmniej dla mnie więc starałam się napisać ludzkimi słowami.

  • Re: badania genetyczne

   Nikt nie zlecił mi zrobienia badań genetycznych przed IVF. Dopiero po 2 nieudanych próbach będę je robić.
   A jeśli chodzi o to czego można się dowiedzieć z wyników, to sama chcałabym to wiedzieć. Podobno w ciąży trzeba jeszcze robić badania (test potrójny itd). To po co w ogóle robić te badania???

   • Re: badania genetyczne

    Dzieki za informacje. Z tego wszystkiego wynika, że nie zawsze badania genetyczne są przeprowadzane przed pierwszym IVF. Byc może zależy to od prawdopodobnej przyczyny “niemocy”??

    • Re: badania genetyczne

     Nie sądzę żeby wykonanie wszystkich badań genetycznych zależało od przyczyny. W Novum to standard np badanie cytogenetyczne przed IVF a co do innych to myślę że robi się je w dalszym leczeniu. Pozdrawiam Olivka

     • Re: badania genetyczne

      Ja będę miała IVF w Novum w lutym i zlecono mi te badania! Tzreba to trzeba, ale wiem,że gdzie indziej przy pierwszym IVF nie ka za robić!

      Znasz odpowiedź na pytanie: badania genetyczne

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo