Badania prenatalne

Mam pytanie czy rinbice te badania. Jestem teraz za granica i za dwa tygodnie mam zamiar zrobic ale musze gdzies je zweryfikowac zwlaszcza ze wszystko jeste tu po angielsku i nawet trudno mi sie dogadac na jakie chorobu juz mialam robione badania a na jakie nie. Czy ktos sie na tym zna?

laura

1 odpowiedzi na pytanie: Badania prenatalne

Dodane ponad rok temu,

Re: Badania prenatalne

Badania te są wykonywane zależnie od wieku kobiety i wywiadu genetycznego. Pierwszym takim badaniem jest test potrójny, który i tak nie daje konkretnej odpowiedzi tylko pewne prawdopodobieństwo. Jeśli prawdopodobieństwo to jest wysokie robi się dalsze badania (np. amniopunkcję), które jednak nie są do końca bezpieczne.

Nie ma chyba sensu robić badań prenatalnych jeśli nie jest to medycznie uzasadnione. Po co się stresować oczekując na wyniki?
Poza tym powstaje dylemat – jeśli prawdopodobieństwo wyjdzie zwiększone czy robić dalsze badania ingerujące w płód czy ich nie robić, a tym samym zamartwiać się przez całą ciąże?

Pozdrawiam
Ewa [10.07.2003]

Znasz odpowiedź na pytanie: Badania prenatalne

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
wesołych swiat
Jutro rano wyjezdzam, wiec juz dzis chcialam wam zyczyc wesolych, spokojnych swiat. Mam nadzieje, ze wykorzystacie ten czas, zeby troche odpoczac, czego sobie i wam serdecznie zycze. Acha, no i
Czytaj dalej
Dla starających się
Ja już życzę Wesołych Świąt.
Cześć Dziewczyny! Pomyślałam, że może część z Was wyjedzie do rodzin na Święta lub może nie każda będzie miała dostęp do komputera w Święta, więc ja już dziś życzę Wam wszystkim
Czytaj dalej