Badania prenatalne w NOVUM

Czy któraś z Was robiła badania prenatalne (nieinwazyjne USG + test krwi) w przychodni NOVUM w W-wie. Ja idę tam w poniedziałek. Śmiertelnie boję się wyników.

3 odpowiedzi na pytanie: Badania prenatalne w NOVUM

michkas Dodane ponad rok temu,

Re: Badania prenatalne w NOVUM

A dlaczego sie boisz?? Masz w rodzinie przypadki chorób genetycznych??
Nie za wcześnei idzesz te badanei pappa robić – powinno sie je robić po skończonym 12 tygodniu – tak przynajmniej my robilismy a przed 14tyg.

Kaśka i Franek 2/5/03

zorina Dodane ponad rok temu,

Re: Badania prenatalne w NOVUM

czy nie za wcześnie zrobiłaś te badania? ja robiłam test potrójny po skończonym 14 tygodniu – taki jest podobno warunek aby badania były jak najbardziej wiarygodne. Czekałam 3 dni i zniosłam ten czas bardzo spokojnie, prawie nie myślałam o wynikach bo miałam przez cały czas dobre przeczucia. Ale za to od momentu wyjścia z domu po odbiór tych wyników myślałam, że nie dojadę do kliniki – ze stresu. Przeżyłam tą chwilę odbioru potwornie- bałam się otworzyć kopertę. A stres schodził ze mnie prawie przez pół dnia.
Wyniki oczywiście były ujemne. I wtedy doszłam do wniosku, że ten potworny stres, który mnie opętał był zupełnie niepotrzebny !!! Nie warto było się tak denerwować przed odczytaniem wyników. A tylko zaszkodziło to maleństwu. Także trzymaj się i nie daj się ponieść emocjom. To wszystko jest nie warte a wyniki będą z pewnością negatywne.
Powodzenia i nie bierz przykładu ze mnie!
zorina

skate130 Dodane ponad rok temu,

Re: Badania prenatalne w NOVUM

Zorino, jak się wyjaśniła sprawa tej trisomii 18? Co to oznaczało w Twoim wyniku? Pamiętam, że o to pytałaś na forum.

Znasz odpowiedź na pytanie: Badania prenatalne w NOVUM

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
W pracy...nie jest tak źle...
Cześć dziewczyny!!! Dawno mnie tu nie było bo przerabiałam nową sytuację - ja w pracy, mąż z dzieckiem. Nie jest tak źle!!! Miałam mnóstwo wątpliwości, jak to będzie, jak mała to
Czytaj dalej
Karmienie
czy za dużo nie je
Mój synek 03.06.04 skończy 4 miesiące i zjada co 3 godziny po 150 ml mleka oprócz tego dziennie pó łsłoiczka deseru i 200 ml herbaty rumiankowej. Czy to nie jest
Czytaj dalej