badanie brzucha przez lekarza?

czy lekarz badając brzuch np. przez usg, naciska go mocno żeby zbadać dziecko. Czy może przez to uszkodzić dziecko? jak np. nacisnie za mocno?

fame i maluszek (15.08.03)

3 odpowiedzi na pytanie: badanie brzucha przez lekarza?

rudasek Dodane ponad rok temu,

Re: badanie brzucha przez lekarza?

….przecież to lekarz….

Dodane ponad rok temu,

Re: badanie brzucha przez lekarza?

Raczej nie..przeciez dziecko chronią wody płodowe, czasem nawet dzieci kobiet, które doznały powazniejszego urazu brzucha wwyszły z tego bez szwanku. Takie badanie lekarskie na pewno jest bezpieczne.. No chyba ze Ciebie przy okazji badania coś zaboli…wtedy nie zaszkodzi zwrócic uwagi.
Pozdrawiam

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: badanie brzucha przez lekarza?

kochana wyluzuj! dzieciaczkowi na pewno nic zlego sie nie dzieje, w koncu badanie przeprowadza lekarz, ktory ma swiadomosc jak mocno moze ucisnac. a poza tym dzidzius jest chroniony przez wody plodowe!!!

pozdruffka

Effcia+ FRANUŚ (11.08.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: badanie brzucha przez lekarza?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
"Mały" mnie wykończył
Tak, tak. To moje 7 kilowe ( trzy tygodnie temu) mleństwo sprawiło, że w moim nadgarstku przeskakują jakieś kości. Usztywniłam bandazem elastycznym, ale nosić synka trzeba. Pewnie trzeba się będzie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Matka?????
Bylam dzis z Hubim u lekarza.Oprocz nas byla kobieta ok35 lat z 1,5 miesieczna corka(sliczan dziewczynka).Jak uslyszalam jak ona zwraca sie do swojej corki przezylam szok!!!! "TYLKO BY ZARLA I ZARLA,CALY
Czytaj dalej