Badanie kariotypu.

Witam. Jak wygląda obecnie sytuacja z tymi badaniami? Gdzie w Warszawie można wykonać je ze skierowaniem a gdzie prywatnie? Jaki jest koszt takiego badania? Kto może wystawić takie skierowanie mojemu mężowi, gin. twierdzi ze nie może? Pozdrawiam.

4 odpowiedzi na pytanie: Badanie kariotypu.

vinga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez motylek111:Witam. Jak wygląda obecnie sytuacja z tymi badaniami? Gdzie w Warszawie można wykonać je ze skierowaniem a gdzie prywatnie? Jaki jest koszt takiego badania? Kto może wystawić takie skierowanie mojemu mężowi, gin. twierdzi ze nie może? Pozdrawiam.

Nie wiem jak to jest teraz, bo ja badanie miałam robione 5 lat temu i to we Wrocławiu, ale nam skierowanie wypisywał lekarz rodzinny.

wasyl Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez motylek111:Witam. Jak wygląda obecnie sytuacja z tymi badaniami? Gdzie w Warszawie można wykonać je ze skierowaniem a gdzie prywatnie? Jaki jest koszt takiego badania? Kto może wystawić takie skierowanie mojemu mężowi, gin. twierdzi ze nie może? Pozdrawiam.

Oczywiście, że ginekolog może jeśli Wasze maleńtwo zmarło (nam wystawiał), może to także w takiej sytuacji zrobić lekarz rodzinny. U nas ważne było,aby na skierowaniu było napisane:” do poradni genetycznej w celu objęcia dalszym leczeniem i wykonania badań genetycznych”. Wówczas idzie się do genetyka i to ten specjalista wystawia skierowanie na badania kariotypu. Badanie zrobicie i otrzymacie świetną konsultacje w Warszawie na Ul. Sobieskiego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Zarejestruj Was do dr Zaremby (Zaręby), przepraszam,ale nie pamiętam, jak się pisze jego nazwisko. Ginekolog jeśli wystawi skierowanie na badania genetyczne, to będzie ono bezsensowne zarówno dla Ciebie i dla męża, bo za darmo badań nikt nie wykona bez skierowania od genetyka. Prywatnie badanie genetyczne kosztuje kilkaset złotych. Ale jeśli udacie się do genetyka wówczas on może podjąć decyzję o wykonaniu bardziej szczegółowych badań pod kątem nosicielstwa wadliwego genu, który może odpowiadać za ewentualną chorobę dziecka. Kariotyp jest takim badaniem bardzo ogólnym i często bywa,że mimo prawidłowego kariotypu można cierpieć na chorobę genetyczną. To wszystko wytłumaczy Wam lekarz, w zależności od przyczyny smierci dziecka. Mam nadzieję,że pomogłam.
Wszystkiego dobrego

kas Dodane ponad rok temu,

Tu masz listę poradni genetycznych [Zobacz stronę]
Wszystkie trzy maja wieloletnie doświadczenie.
Skierowanie weź od lekarza pierwszego kontaktu.

inka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ewasilek:Oczywiście, że ginekolog może jeśli Wasze maleńtwo zmarło (nam wystawiał), może to także w takiej sytuacji zrobić lekarz rodzinny. U nas ważne było,aby na skierowaniu było napisane:” do poradni genetycznej w celu objęcia dalszym leczeniem i wykonania badań genetycznych”. Wówczas idzie się do genetyka i to ten specjalista wystawia skierowanie na badania kariotypu. Badanie zrobicie i otrzymacie świetną konsultacje w Warszawie na Ul. Sobieskiego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Zarejestruj Was do dr Zaremby (Zaręby), przepraszam,ale nie pamiętam, jak się pisze jego nazwisko. Ginekolog jeśli wystawi skierowanie na badania genetyczne, to będzie ono bezsensowne zarówno dla Ciebie i dla męża, bo za darmo badań nikt nie wykona bez skierowania od genetyka. Prywatnie badanie genetyczne kosztuje kilkaset złotych. Ale jeśli udacie się do genetyka wówczas on może podjąć decyzję o wykonaniu bardziej szczegółowych badań pod kątem nosicielstwa wadliwego genu, który może odpowiadać za ewentualną chorobę dziecka. Kariotyp jest takim badaniem bardzo ogólnym i często bywa,że mimo prawidłowego kariotypu można cierpieć na chorobę genetyczną. To wszystko wytłumaczy Wam lekarz, w zależności od przyczyny smierci dziecka. Mam nadzieję,że pomogłam.
Wszystkiego dobrego

Tez robiłam badania genetyczne we Wrocławiu (dr Śmigiel). Tak jak pisze Ewasilek skierowanie do poradni genetycznej może wystawić internista lub ginekolog (koniecznie z adnotacją ” do poradni genetycznej w celu objęcia dalszym leczeniem i wykonania badań genetycznych”) Nam wystawiał skierowanie internista. O potrzebie wykonania badań zadecyduje już genetyk. Badania robione na życzenie to koszt kilkuset złotych, ale w przypadku gdy urodziło się dziecko z wadami to badania takie robione są na koszt NFZ.

Pozdrawiam.

Znasz odpowiedź na pytanie: Badanie kariotypu.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
negatywy na allegro
dziewczyny, jak bardzo zwracacie uwagę na komentarze allegrowicza, u którego chcecie coś kupić? znalazłam interesujący mnie towar u kogoś, kto ma sporo negatywów, stanowią one kilka procent całości komentarzy, naprawdę
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
JOANNA do słabych piór_ w ampułkach - czy ktoś korzystał?
Hej, czy któraś używała ampułek z tej kuracji wzmacniającej do włosów cienkich i delikatnych? Ma atrakcyjną cenę (około 10 pln) oraz nagrodę - wyróżnienie Uroda Beauty Expert 2007 [IMG]http://img2.frisco.pl/products/full/5901018001766_f.jpg?d4aff3cec6a6bb6ecfb895bb9a3f5ea8[/IMG] Załączam opis Włosy cienkie, delikatne,
Czytaj dalej