badanie moczu

Czy możecie mnie dziewczyny oświecić w jaki sposób dajecie mocz do analizy swoich dzieci??? No z chłopcem to jeszcze mogę sobie jakoś wyobrazić, że czekam aż psiknie i łapię wszystko do pojemniczka… ale np. u dziewczynki???
Zresztą mam przeczucie, że to niezupełnie jest tak jak sobie wyobrażam… to po pierwsze
A po drugie – czy wyniki analizy u dzieciaczka są inne niż u dorosłych? Czy trzeba oddając mocz zaznaczyć, że to dziecko?

Pytam bo chciałabym dla świętego spokoju zrobić mojemu synkowi a jak na razie jest zdrowy i chyba głupio byłoby mi iść do lekarza… i co mu powiem??? Chcę zrobić analizę moczu bo wydaje mi się, że mógł się ode mnie zarazić E. Coli, którą mam w pochwie???

Z góry dzięki za instrukcję 🙂

GUSIA2004 + Oskar (16.06.2004)

3 odpowiedzi na pytanie: badanie moczu

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: badanie moczu

Najlepiej upoluj siuski zaraz po spaniu, bezposrednio do sterylnego pojemnika, zawiez jak najszybciej do laboratorium, a wczesniej obmyj sama woda pisiolka. Wiek przy analizie nie ma znaczenia, ew. przy interpretacji wynikow.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: badanie moczu

Chłopcu kupujesz w aptece specjalny zestaw – woreczk do przyklejenia (dla dziewczynek chyba tez, ale wydaje mi sie, ze ciut inne?)
myjesz go, naklejasz i mozesz na wierzch nałozyc nawet pieluche albo zeby tak chodził (o ile nie bedzie sobie odklejał), wtedy to wystarczy juz tylko puscic przy nim wode i zrobi siusiu 🙂

bratek Dodane ponad rok temu,

Re: badanie moczu

Na posiew ( a wiem, że o to Ci chodzi:) najlepiej jest łapać w powietrzu do jałowego pojemniczka. Mocz z przyklejanych woreczków, jednak na ogół wychodzi zanieczyszczony i trzeba powtarzać badanie.
Pozdrawiam- Bratek- Michałowa mama (01.04.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: badanie moczu

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
Narodziny Hani - wspomnienia
Termin miałam na 22. 11. 2003, ale wszystko wskazywało na to, że wcześniej urodzę ( zbyt dojrzałe łożysko, bardzo nisko główka Hanulki, regularne skurcze przepowiadające trwające nawet całe wieczory). Moja
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Czy są mamy zajmujące kierownicze stanowiska?
No właśnie - czy są wśród nas mamy, które zajmują kierownicze stanowiska w firmach, w których pracują? Zastanawiam się jak Wy sobie radzicie z pogodzeniem obowiązków zawodowych z opieką i
Czytaj dalej