badanie moczu – HELP!

Dziewczyny, pomóżcie jeśli wiecie coś na ten temat.

Właśnie odebrałam wyniki ostatniego przed porodem (wow!) badania moczu i okazało się, ze mam dość liczne kryształki szczawianu wapnia.
Do lekarza idę dopiero w poniedziałek i nie wiem czy powinnam się martwić. Czy któraś z Was też miała jakieś składniki mineralne w moczu? Mnie się to zdarzyło po raz pierwszy i nie wiem, może to się tworzą kamienie? (kamica nerkowa?)

Dorota mama Mikołaja (26.09.2003)

4 odpowiedzi na pytanie: badanie moczu – HELP!

 1. Re: badanie moczu – HELP!

  Ja miałam szczawian wapnia w moczu. moja ginekolog powiedziała,że jet to wynik mojego odżywiania, ale nie jest to grożne. Brałam urosept, bo miałam jeszcze ślad białka i następne wyniki były ok

  Pozdrawiam
  Aneta i Tymek (20.10.2003)

  • Re: badanie moczu – HELP!

   kiedyś pracowałam jako analityk med. ale wstyd się przyznać prawie nic nie pamiętam. Wiem, że niewielkie ilości mają prawo znajdować się w prawidłowym kwaśnym moczu. Pamiętam, że dość często widziałam takie kryształki i nigdy się nimi nie przejmowałam. Nie denerwuj się a jeśli chcesz to powtórz badanie, którego wynik może być zupełnie inny

   Aga i fasolka

   • Re: badanie moczu – HELP!

    NIE MA SIĘ CO MARTWIĆ W CIĄŻY MOCZ TO ŚMIETNIK NIE MA NIKT IDEALNEGO WYNIKU (W CIĄŻY) JA TEŻ MAM TE SZCZAWIANY I MAM JE W NOSIE WSZYSTKO JEST O.K HEJO!

    • Re: badanie moczu – HELP!

     Dzięki za pocieszenie. Wytrwam chyba do poniedziałku, kiedy idę do mojego gina umawiać się na cc. Myślę, że nie będzie okazji powtórzyć badań przed porodem. mam tylko nadzieję, że te wyniki nie utrudnią całego przedsięwzięcia.

     Wkurza mnie tylko, że do tej pory badanie moczu było o.k. a na ostatnim wyszły takie historie.

     Dorota mama Mikołaja (26.09.2003)

     Znasz odpowiedź na pytanie: badanie moczu – HELP!

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo