badanie niedrożności jajowodów

Witam. Jestem tu pierwszy raz, choć o dłuższego już czasu przyglądam sie Waszym rozmowom.
Jak część z Was, od pewnego czasu staramy sie z mężem o dziecko (bezskutecznie). Mój lekarz w niedługim czasie prawdopodobnie skieruje mnie na badanie związane ze sprawdzeniem drożności moich jajowodów. Czy możecie mi powiedzieć na czym polega ten zabieg, jak bardzo jest on bolesny? Jak jest wykonywany?
Pozdrawiam bardzo serdecznie, Anula.

5 odpowiedzi na pytanie: badanie niedrożności jajowodów

dorek Dodane ponad rok temu,

Re: badanie niedrożności jajowodów

Ja miałam badanie drożności za pomocą HSG miesiąc temu. Badanie robiłam odpłatnie ,ale jest refundowane prze ksaę chorych. Przed trzeba wykonac czystośc pochwy.
Tuż przed zabiegiem otrzymałam dwa zastrzyki:przeciwbólowy i rozkurczowy. Szczególnie ten drugi był dość bolesny. Po odczekaniu jakiejś pólgodziny zakładane jest jakies ustrojstwo na szyjkę, które ma ja uszczelnić – chodzi o to aby kontrast nie wypływał. Nie było to specjalnie przyjemne. Następnie podawany jest kontrast. Ja odczuwałam krótki dośc silny ból, ale wiele dziewczyn twierdzi że niec nie czuje. Boli gł. wtedy gdy sa problemy z drożnością. U mnie wynik był OK. Robia Ci zdjęcie, takie roentgenowskie. I już. Ja pojechałam do domu po godzinie.
Więcej strachu niz to warte – tak mi się dziś wydaje.

pozdrawiam
dorota

bpaw Dodane ponad rok temu,

Re: badanie niedrożności jajowodów

Hej!
Ja miałam badanie drozności przez laparoskopię. Starsznie sie bałam ale naprawdę nie ma czego. Zabieg trwa ok.1godz. i przy okazji mogą sprawdzić wszystko. trzymam kciuki!
Pozdrawiam
beta

lidus Dodane ponad rok temu,

Re: badanie niedrożności jajowodów

Jeżeli lekazr zleci Ci HSG to obowiązkowo musisz zbadać czystość pochwy, bo jak są jakieś bakterie to można je wprowadzić dalej. Poproś lekarza o takie badanie. Poza tym przebadaj hormony, choroby odzwierzęce, wyśli męża na badanie nasienia.
pozdrawiam

ulus Dodane ponad rok temu,

Re: badanie niedrożności jajowodów

Mialm to badanie 2 dni temu, ból w podbrzuszu jak silny bol okresowy, ale po badaniu zaraz minął, nawet nie bralam środków przeciwbolowych. Wynik był u mnie ok. Mogę powiedzieć, iz było nie tak strasznie jak sobie wyobrażalam:)))

eta5 Dodane ponad rok temu,

Re: badanie niedrożności jajowodów

HEJ
A mój lekarz powiedział że takie badanie kontrastem może np spowodować skręt jajowodu ( ostatniego jaki mam).
Czy to mozliwe?

Znasz odpowiedź na pytanie: badanie niedrożności jajowodów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Tyłozgięcie macicy....co to jest?
lekarz stwierdził u mnie tyłozgięcie macicy czy ktoś wie co się z tym wiąże?
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Coś dobrego
Od kiedy powinno sie podawać maluchowi coś więcej niż mleczko jak zacznie czwarty miesiąc, czy jak skończy. Moja mała ma 3 miesiące i dwa dni, czy to juz mozna czy
Czytaj dalej