badanie ogółne nasienia

Mam pytanie: mąż oddał nasienie do badania po 1 dniu po współzyciu, wyniki ma takie: ph 7,2, liczba 3140000/ml, ruch typu a 32%, typu b 6%, inny niz postepowy 9%, nieruchome 53%, zywe 83%, leukocyty 20000/ml, prawidłowe plemniki 40%, niedojrzałe 7%, mikrocephalia 9%, makrocephalia 2%, ze zmianami kształtu główki 30%, ze zmianami witki 12%. Nic mi one nie mówią a do ginekologa pójdę za jakis tydzień. Prosze o interpretację i informację, jak wypadły te wyniki!!!!

5 odpowiedzi na pytanie: badanie ogółne nasienia

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: badanie ogółne nasienia

Szkoda, ze po 1 dniu abstynencji, bo te wyniki nie są miarodajne. Powinniście sie wstrzymać od 3-5 dni i wtedy zrobić badania.
Ilośc jest malutka, ruchliwość tez troche poniżej norm, ale co tu sie dziwić, skoro nie było abstynencji. A to jest podstawa. Poza tym bardzo dużo jest leukocytów, co może wskazywać na jakiś stan zapalny, albo bakterie, albo grzyby. Generalnie takich wyników nie powinno sie interpretować.
Powtórzcie je….

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: badanie ogółne nasienia

3-5 dni abstynencji, lepiej powtórzyć
a normy są w wademecum, możesz porównać, nie jest źle….

ewiczek Dodane ponad rok temu,

Re: badanie ogółne nasienia

Widzę, że Twój mąż ma małą ilość plemników, bo tylko 3140000/ml no chyba, że to pomyłka z zerami. Poza tym z ruchliwościa tez nie najlepiej, ale tak jak pisały dziewczyny, to wynik nie jest miarodajny, bo powinno byc co najmniej 3-5 dni abstynencji. Koniecznie go powtórzcie. Pozdrawiam.

77r1 Dodane ponad rok temu,

Re: badanie ogółne nasienia

Oczywiście pomyliłam sie z tymi zerami;)31400000/ml;)

analityk Dodane ponad rok temu,

Re: badanie ogółne nasienia

problemy z ruchliwością i strasznie dużo leukocytów koniecznie zróbcie badania
na ruchliwość polecam l-karnitynę
zapisz się na newslettter “Czy jesteś płodna” gratis

Znasz odpowiedź na pytanie: badanie ogółne nasienia

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
O kołaczyku bajka
Kurcze, potrzebna mi do celów scenariuszowo-zabawowych taka bajka z dzieciństwa o kołaczyku co się toczył i jakieś tam zwierzątka go chciały zjeść. Coś mi się mgli i tli a nie przypomnę
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Coś ma na paluszku ...
Dziewczyny mały ma na paluszku u rączki tak blizej paznokcia taką białą kuleczkę i wookoło tego zaczerwienione co to? to chyba jakis ropien!!!? czy mogę przykładac mu rumianek na to?
Czytaj dalej