Badanie przesiewowe słuchu

Czy u któregoś z Waszych dzieci, szczególnie u wcześniaków, badanie przesiewowe słuchu wyszło nieprawidłowo, a mimo to dziecko słyszy i rozwija sie normalnie?
Mój Oluś miał robione je w sumie 3 razy, za każdym razem nie było otoemisji, i co najgorsze nie reaguje na dźwięki mimo, ze ma już 2 miesiące. W 4 dobie życia dostał antybiotyki które mogą uszkadzać słuch (tzw ototoksyczne).
Odchodze od zmysłów, a na badanie ABR musze czekać aż do stycznia bo im sie cholerne kontrakty pokończyły.

Pozdrawiam serdecznie

Gabi i Dziuńki

23 odpowiedzi na pytanie: Badanie przesiewowe słuchu

 1. Re: Badanie przesiewowe słuchu

  Gabrysiu zerknij [Zobacz stronę]

  • Re: Badanie przesiewowe słuchu

   informacje znajdziesz również tutaj

   na ABR czeka sie zawsze do trzeciego mięsiaca życia dziecka
   wiem co czujesz sama przez to przechodziłam Mamy to już za sobą czego i Tobie życze

   mamaJu +starania

   • Re: Badanie przesiewowe słuchu

    :((
    U nas problemy ze słuchem Przemkowym od początku. Przemek nie jest wcześniakiem. Za nami wizyty juz w kilku poradniach audiologicznych na Śląsku. Gdzie masz termin? Próbowałaś w Chorzowie na Truchana, podobno też jest poradnia na Powstańców Śląskich.
    [Zobacz stronę]
    W Katowicach prywatny Marke-Med koszt w granicach 60-100 złotych. Nam udało się w końcu w Opolu. Jeśli podać Ci jakieś namiary to pisz.

    Przemek Milena (07.04 11.05)

    • Re: Badanie przesiewowe słuchu

     Gablysiu,
     Zuza w szpitalu dostala tone lekow, w karcie badan sluchu mamy zaznaczone chyba WSZYTSKIE mozliwe czynniki ryzyka uszkodzenia sluchu…. przesiewowe badanie nie wyszlo, ale pozniejsze kontrole w CZD byly juz ok – spokojnie na nie czekajcie, obserwuj synka (pamietaj, ze raczej powinnas brac poprawke na to, ze masz maluszki urodzone niec przed czasem i pewne umiejetnosci zdobywajaj pozniej niz rowiesnicy), zainteresuj moze jakims dzwoneczkiem, piszczalka, wybieraj moment kiedy jest wyspany i nierozdrazniony…
     trzymam kciuki!

     • Re: Badanie przesiewowe słuchu

      podobnie jak u Emalki, badanie przesiewowe na jedno uszko nie wyszło, później jeździliśmy na kontrole do CZD (w sumie byliśmy trzy razy – do ukończenia przez dziecko roku), w karcie zaznaczone wszystkie czynniki ryzyka (np w szpitalu dostawała gentamycynę), badania w CZD wychodziły dobrze i dziecko słyszy prawidłowo, poczekaj spokojnie (wiem, łatwo mówić…), trzymamy kciuki, żeby było wszystko w porzadku

      • Re: Badanie przesiewowe słuchu

       Franek po urodzeniu miał kilkakrotnie badany słuch, prawe uszko dawało nieprawidłowy wynik, kilkakrotnie jeździliśmy do CZD, ostatecznie badanie w 5 miesiącu pokazało, że uszka są zdrowe.
       wiem, że najgorsze jest czekanie, trzymam kciuki za pomyślen wyniki!

       Effcia i dzieciaki

       • Re: Badanie przesiewowe słuchu

        Gabrysiu – znam podobny przypadek – dziecko urodzone przed czasem, masa złych wyników, oba uszka praktycznie głuche, rodzice biegali od lekarza do lekarza, już byli zdecydowani na wszczepienie implantów, gdy nagle podczas jednej z kąpieli małemu zaczęło coś z uszka wypływać. Mama na następny dzień pobiegła do lekarza, który stwierdził, że problemy ze słuchem wynikały z za dużej ilości woskowiny zalegającej w uszkach. Żaden z lekarzy (a mały miał naprawdę dużo badań porobionych, do tego w czasie porodu został zakażony jakąś bakterią więc zaraz po porodzie dostał antybiotyki i wszyscy lekarze chórem twierdzili, że winą za brak słuchu trzeba obarczyć bakterię i terapię antybiotykową), ale żaden z nich nie wykrył, że mały nie słyszy, bo ma po prostu za dużo woskowiny.
        Dziś mały pięknie słyszy i jest wszystko ok, czego Wam bardzo mocno życzę i wierzę, że też tak będzie.

        Julka

        • Re: Badanie przesiewowe słuchu

         Oczywiście byliśmy w Chorzowie i to co tam zastałam woła o pomste do nieba. Kto właściwie projektował ten cholerny budynek. Wielki gmach a korytarze jak dla kościotrupów, masa ludzi, zaduch jak w murzyńskiej chacie, myślałam, ze tam padne jak to wszystko zobaczyłam. I dwie paniusie w gabinecie, które na wejsciu do mnie, ze mam z dziećmi pojedynczo, ha ha, czyli ze mam jedno dziecko w poczekalni zostawić. Potem zaczeła mnie popędzać, ze mam uspokoić dziecko natychmiast. Powiem tak, Olaf był nadzwyczaj spokojny, grzeczny, mimo, ze wkłądali mu jakieś gówno do ucha, ale mlaskał i furgotało mu w nosie. A paniusia po prostu, ze to sie nie da, prosze wyjśc i uśpić dziecko,natychmiast, prosze wyjść na dwór, dziecko musi spać, nienormalna jakaś. Umawia mnie na styczeń na 8 rano i pyta o której to dziecko wstaje….. Buahahahaha. O której wstaje 7 tygodniowe dziecko????? Tutaj nie wytrzymałam i zaczełam tej paniusi śmiać sie w twarz- to dziecko jeszcze nie wstaje prosze pani.
         nie, no nie wróce tam, bo wszystkich po drodze rozszarpie, ze za moje kurka pieniądze robią sobie te panie jaja. Najlepsze jest to, ze mówie tej paniusi, ze to przecież jest niemożliwe, zeby dziecko przez godzine nie drgneło, nie zapiszczało przez sen, czy nie mlaskało, a ona, ze robią tych badań rocznie ponad sto. To widać jak to sie przekłada do wypełnionej jak garnek masłem poczekalni co 15 minut jedno dziecko przez 350 dni w roku- nie mają zbyt zadowalających statystyk.
         Napisz mi prosze adres i telefon do tego Marke-Medu jeśli masz. Moze sie po drodze i innym przyda.
         Czytałam, ze 5 razy podchodziliście do tego Bera. A na ulotce tak ślicznie wypisane, ze jeżeli wada zostanie wykryta i zdiagnozowana przed 6 tym miesiącem życia to istnieje duże prawdopodobieństwo, ze dziecko będzie żyło normalnie. W tym nienormalnym kraju to raczej niemożliwe, bo terminy za 3 miesiące albo i lepiej.
         Ale sie rozpisałam, pozdrawiam serdecznie.

         Gabi i Dziuńki

         • Re: Badanie przesiewowe słuchu

          jak byłam na badaniu w CZD z Franiem było IDENTYCZNIE. kolędowalam przez 2 godziny między gabinetami, 4 rejestracje, iluśtam lekarzy, każdy mi dizecko oglądał, do ucha coś wkładał, gadał, świecił, a gdy Frań był już mega rozdrażniony po tych wszystkich akcjach w kolejnym gabinecie okazało się, że ma SPAĆ, a ja mam go uśpić natychmiast. roześmiałam się babie w twarz, a Ptych wył już w neibogłosy….. kolejne badanie było miesiąc później, ominęłam wszystkie rejestracje, gabinety, poszliśmy od razu zrobić badanie, Frań nie spał, ale był spokojny potem ja już też, bo uszko okazało się zdrowe, czego Olusiowi z całego serca życzę!

          Effcia i dzieciaki

          • Re: Badanie przesiewowe słuchu

           no nie ale akcja, kto te babska wyszkolił?
           jakieś kretynki totalne normalnie, chyba bym tam po wyjściu jakas afere zrobiła

           dużo zdrówka dla synusia

           • Re: Badanie przesiewowe słuchu

            Namiary na Marke-Med w Katowicach
            Centrum Terapii Słuchu
            ul. Ligonia 3,
            tel.(032) 257 19 55 i ich [Zobacz stronę]
            W Gliwicach też mają oddział, ale nie wiem czy robią Bera. Raczej krótki termin oczekiwania na badanie, można zaproponować godzinę. Pacjenci umawiani co 2, 3 godziny, gabinet estetyczny,nie przypomina typowo lekarskiego, sporo zabawek dla dzieci. Pomieszczenie nie jest wygłuszone, zaraz obok stoi komputer i monitor, co większe dzieci może wybudzać. W pomieszczeniu obok bada sie dorosłych, najczęściej sa to starsze, bardzo źle słyszące osoby, do których głośno mówią. No i w naszym przypadku już przez telefon najważniejsze, co mieli mi do powiedzenia “dlaczego dziecko jeszcze nie ma aparatu?”, na miejscu to samo jeszcze młody nie zbadany a tylko aparat i aparat (i poprzednia i obecna lekarka przeciwne protezowaniu przy niedosłuchu tylko na jedno ucho, obecna znacząco kreciła głową, że komentować nie będzie) Na ulotce, która mi sie zawieruszyła, byli równiez wymienieni lekarze specjaliści, samo badanie przeprowadza pan z wykształcenia protetyk.
            Chorzów Truchana to porażka, my tez trafiliśmy na jakiegoś niemiłego babiszona co miał nam do zaproponowania tylko badanie pod narkozą. To jest po prostu skandal, zamknięto poradnię w Katowicach Ochojcu, a zostawiono takie byle co. Najstarszą i z najwiekszym doświadczeniem, dwoma stanowiskami do badania, w tym jedno wyciszone, sprzęt na zewnątrz pomieszczenia, w którym był pacjent, pokojem do usypiania dziecka i miłą, pomocną obsługą. Jak przyjeżdzaliśmy rano, to byle dziecko usnęło do 13, 14 w czasie pracy poradni. Nie było problemu by z maluszkiem wyjść uspić go w wózku czy foteliku samochodowym robiąc rundki po okolicy.
            Co do Opola to dla niektórych dużą przeszkodą jet brak książeczki RUMowskiej i zdziwienie jak działają nasze karty cipowe. Co do pani doktor to narazie mamy bardzo mieszane uczucia, orzekła wysiekowe zapalenie ucha, wprowadziła konkretne leczenie ( Przemek miał dziś 2 zabieg przedmuchiwania trąbek słuchowych, zostało jeszcze 8) ale poza tym ponizej krytyki. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, no i zaproponowała nam przeniesienie się do niepublicznego ośrodka z poradnia rehabilitacyjną. Przemka w końcu zobaczył logopeda i pedagog

            Przemek Milena (07.04 11.05)

            • Re: Badanie przesiewowe słuchu

             Przy okazji Twojego postu chciałabym zadać forumowiczkom pytanie o nieco inną sytuację dotyczącą przesiewowego badania słuchu. Czy zdarzyło się u dziecka którejś z Was, że pierwsze badanie wyszło prawidłowo, a kolejne wykazało wadę słuchu? U mojego synka wynik pierwszego badania był dobry, jednak ze względu na czynniki ryzyka uszkodzenia słuchu (urodził się w zamartwicy, był reanimowany), miał mieć powtórzone badanie. Niestety akurat w wyznaczonym terminie był chory. Mały ma 8 miesięcy, słyszy na pewno, bo reaguje na najdrobniejsze dźwięki (słyszy np.jak pies chodząc po podłodze delikatnie stuka pazurkami, bo odwraca głowę w stronę skąd dochodzi dźwięk), ale mimo wszystko martwię się czy na pewno wynik będzie prawidłowy i ze strachem czekam na badanie. Dzięki za odpowiedzi. Iza

             • Re: Badanie przesiewowe słuchu

              Moje dziewczynki urodzily sie w 34 tygodniu. W pierwszej dobie badania sluchu nie przeszla zadna. Nastepne badanie mialy robione przed wypisem ze szpitala kiedy mialy okolo miesiaca. Emilia przeszla po kilku podejsciach a Natalia pomimo iz ponawiano proby nie przeszla na obydwa uszy. Mialam juz skierowanie do otolaryngologa,kiedy w ostatni dzien przed wyjsciem dziewczynek ze szpitala,pani doktor neonatolog zlitowala sie nade mna i jeszcze raz ponowila probe. Natalka byla w glebokim snie i badanie przeszla spiewajaco.
              Pamietam w szpitalu probowalam sprawdzic czy zareaguje na jakies halasy,stukanie czy inne dzwieki ale nie widzialam zadnej reakcji z jej strony. Potem juz nawet wydawalo mi sie ze nawet nie ma odruchow moro.Ale wszystko okazalo sie moja negatywna autosugestia.

              Irena i

              • Re: Badanie przesiewowe słuchu

               Mat nie byl wczesniekiem, ale w jednym uszku badanie wyszlo nieprawidlowo (w szpitalu, za kazdym razem). Tak czasami sie zdarza; Mat – jak sie okazalo – slyszy dobrze na oba uszka (tez czekalismy kilka miesiecy na kolejne badanie), wiec nie martw sie za wczasu.

               mama majowego synka ’05

               • Re: Badanie przesiewowe słuchu

                Dajecie mi dużo wiary….. wiedziałam, ze mogę na was liczyć.
                Dziękuję.

                Gabi i Dziuńki

                • Re: Badanie przesiewowe słuchu

                 Bo jak się kur….. nie pójdzie prywatnie to total olewka. Dziękuję za namiary, jak sie coś dowiem, dam znać, jak narazie jutro idziemy (oczywiście prywatnie) do neonatologa, bo narazie przeszliśmy ze sześciu pediatrów w naszej przychodni, każdemu trzeba gadać od początku to samo, nóż sie w kieszeni otwiera, bo każdy gada co innego. A ja leczyć dzieci sama nie mam zamiaru ani wyciągać złotego środka z sześciu różnych diagnoz lekarskich.
                 Pozdrawiam i zdrówka zyczę Przemusiowi, biedny sie wycierpi tym całym przedmuchiwaniem, dzieci tak źle znoszą jakieś zabiegi na nich.

                 Gabi i Dziuńki

                 • Re: Badanie przesiewowe słuchu

                  Moja córka pierwsze badanie słuchu miała prawidłowe, ale jako, że również jest w grupie ryzyka to miała skierowanie na powtórkę, która nie wyszła prawidłowo. Potem bywało różnie czasem dobrze czasem żle – ogólnie jako, że ma problemy z uszami – nawracajace zapalenia uszu, wysiękowe zapalenie ucha – ciagle jest pod opieka laryngologa i poradni audiologicznej. Dodam, że gdy pierwszy raz stwierdzano niedosłuch ja niczego nie zauwazyłam Zu reagowała prawidłowo według mnie na dźwięki.
                  Nie bój się, przede wszystkim nie bój sie negatywnego wyniku, bo to badanie tylko stwierdza czy norma czy nie i jest b. czułe (głupi katar pare tygodni wczesniej może spowodować wynik ujemny), negatywny wynik nie oznacza, że dziecko nie słyszy, tylko, że trzeba zbadać dokładniej lub leczyć, ale koniecznie zrób to badanie.
                  POzdrawiam

                  Kas

                  • Re: Badanie przesiewowe słuchu

                   Mój synuś urodzony o czasie, ale badanie słuchu wyszło źle, na oba uszka, powtarzali w szpitalu i dalej było nieprawidłowe. Po miesiącu poszliśmy do poradni audiologicznej i wszystko już było ok 🙂 Baaardzo miła pielęgniarka, dziecko nie spało, było spokojne, wszystko ok
                   To co opisujesz to horror

                   Moja przyjaciółka ma córeczkę wcześniaka i jej długo badanie słuchu źle wychodziło, ale w końcu uszko dojrzało i jest prawidłowo

                   Wojtuś (07.08.05)

                   • Re: Badanie przesiewowe słuchu

                    Omatkoświętajedynaniewytrzymam!!!!!!!
                    Takie paniusie do odstrzału!
                    Ja już się nauczyłam takim nie popuszczać.
                    Trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze…..

                    • Re: Badanie przesiewowe słuchu-do Kas

                     Dzięki za odpowiedź.Oczywiscie, że zrobię badanie. Termin mam na 6 grudnia, to już niedługo. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Pozdrawiam! Iza

                     Znasz odpowiedź na pytanie: Badanie przesiewowe słuchu

                     Dodaj komentarz

                     Mozarella w ciąży

                     Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                     Czytaj dalej →

                     Ile kosztuje żłobek?

                     Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                     Czytaj dalej →

                     Dziewczyny po cc – dreny

                     Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                     Czytaj dalej →

                     Meskie imie miedzynarodowe.

                     Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                     Czytaj dalej →

                     Wielotorbielowatość nerek

                     W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                     Czytaj dalej →

                     Ruchome kolano

                     Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                     Czytaj dalej →
                     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                     Logo
                     Enable registration in settings - general