badanie słuchu u noworodków i niemowląt i ich negatywne wyniki

Drogie mamy.
Moje dziecko ma prawie 3 miesiące w szpitalu wyszło, że nie słyszy potem byliśmy na badaniu kontrolnym w placówce zajmującej się badaniami kontrolnymi z lepszym sprzętem (MEDYK) na którym również wyszło, że dziecko nie słyszy więc umówiono nas na 3 badanie po którym mają podjąć jakieś kroki. Jestem przerażona i załamana, życie się zatrzymało na tej wieści i proszę tylko Boga o cud żeby to były te wody płodowe utrzymujące się w uszach jeszcze. Kolejne badanie ma za kolejne 3 miesiące jak prawie będzie miało dziecko już 6 miesięcy oddałabym wszystko żeby wyniki wyszły dobre. czy któraś z mam miała podobne przeżycia…?

6 odpowiedzi na pytanie: badanie słuchu u noworodków i niemowląt i ich negatywne wyniki

ewike Dodane ponad rok temu,

Nie wyszły wam badania przesiewowe? Jakie badania zrobiono po trzech miesiącach?
Trzymam kciuki za dobre wyniki

aniaa19872 Dodane ponad rok temu,

przesiewowe i kontrolne (kontrolne były robione już nie w szpitalu tylko skierowano nas do MEDYKA) nie wiem czy od razy z tym się udać do Kajetan pod warszawę do tego głównego instytutu czy czekać kolejne 3 miesiące boje się, że później będzie zbyt późno…

aktyde Dodane ponad rok temu,

A możesz powiedzieć co to jest ten Medyk,tak przezz Ciebie podkreślany???

Badania badaniami – ale masz już 3 miesięczne dziecko po którym coś powinno być widać,czy coś Cię niepokoi?

Edit :
Moje dziecko nie miało badan przesiewowych bo leżał w inkubatorze od chwili narodzin.
Gdy później się badaliśmy na oddziale otolaryngologicznym to dowiedzieliśmy się że istotne jest by badania słuchu przeprowadzić w pierwszym półroczu życia bo stosunkowo łatwo je korygować.Oczywiście to zależy od stopnia wady słuchy.

aniaa19872 Dodane ponad rok temu,

MEDYK to przychodnia wielo specjalistyczna. Posiada lepszy sprzęt niż w szpitalach do badań audiologicznych i laryngologicznych.
Tak niepokoi mnie to, że na spaniu nawet głośniejsze dźwięki przy uchu go nie budzą ani głośna mowa czy muzyka, śpi jak aniołek tylko jak się go porusza dopiero wtedy się budzi:(

aktyde Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aniaa19872:MEDYK to przychodnia wielo specjalistyczna. Posiada lepszy sprzęt niż w szpitalach do badań audiologicznych i laryngologicznych.
Tak niepokoi mnie to, że na spaniu nawet głośniejsze dźwięki przy uchu go nie budzą ani głośna mowa czy muzyka, śpi jak aniołek tylko jak się go porusza dopiero wtedy się budzi:(

To akurat jest mało wiarygodne 🙂 Ja przy moim odkurzałam i noc go nie wzruszało ale to się szybko skończyło 😀

A czy reaguje na grzechotkę,czy np jak mu zaklaszczesz koło ucha,czy próbuje odwracać głowę jak ktoś idzie?
Jeśli nie ma reakcji to tym bym się martwiła a nie brakiem reakcji w trakcie snu.

aniaa19872 Dodane ponad rok temu,

A z tym to bywa różnie, wodzić wzrokiem za czymkolwiek to on bardzo lubi jeśli coś dostrzeże tylko nie mogę wyczuć czy bardziej za ruchem czy za dźwiękiem się obraca i ogląda. Lekarze mówią, że ucho kształtuje się do 6 miesięcy to może się jeszcze nie do końca wykształciło tylko żyję tą nadzieją…

Znasz odpowiedź na pytanie: badanie słuchu u noworodków i niemowląt i ich negatywne wyniki

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
4-ty dzień z temperaturą, a dzisiaj doszedł brak apetytu.
Witam, Jestem ojcem 15mies Filipka. Do niedawna chłopak był okazem zdrowia. Zawsze miał ochotę wrzucić coś na ząbek i bardzo rzadko grymasił, czy płakał. Od 4-ech dni gorączkuje (do 40 st.
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Scrapbooking
Zajmuje się może któraś forumka tym? Chciałam dołączyć albumy i etui na płyty do swojej oferty i jakoś tak szukając na allegro wpadłam na pomysł by robić to samemu :)
Czytaj dalej