bakterie i grzyby w gardle pomocy!

Jestem załamana odebrałam dzisiaj wynik wymazu gardła (wcześniej robiłam w listopadzie i było wszystko ok). Wyszedł paciorkowiec B hemolizujący z grupy serologicznej c i candida albicaus czyli grzyby. Zamierzam jutro jeszcze raz w innym miejscu powtórzyć wymaz z gardła. Pomóżcie czy któraś z was miała taki problem w ciąży? Jestem załamana bo boję się o mojego Jasia. Dzisiaj idę do mojego ginekologa a w piątek do ogólnego ale z tego co czytałam w internecie to kuracja antybiotykowa mnie czeka.

8 odpowiedzi na pytanie: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

Gardłem go rodzić nie będziesz, więc się nie martw na zapas. Antybiotyk trzeba koniecznie przyjmować, może Ci zapiszą miejscowy (pewnie Bioparox) ale jeśli będą chcieli dać zwykły, doustny, to też się nie wzbraniaj. Dla dziecka jest dużo bardziej szkodliwy stan zapalny w organiźmie matki niż np. amoksycylina. Pomyśl, że te bakterie i grzyby razem z krwią trafiają teraz do dziecka przez łożysko. Wiem coś o tym, sama właśnie łykam bo mam zapalenie gardła i oskrzeli. Nie słuchaj opinii mam i babć o szkodliwości antybiotyków w ciąży, czasy się zmieniły, medycyna też. Ja w rodzinie jak powiedziałam, że biorę atybiotyk wywołałam popłoch, ale sorry, jakąż wiedzą dysponują przeciętni 50-80 latkowie o szkodliwości dzisiejszych leków? Tylko stare historie z czasów ich młodości plus zabobony. Dlatego nie pękaj, tylko słuchaj lekarza.

Anka, Przemek, Lenka i Kaja (czerwiec 2006)

galek Dodane ponad rok temu,

Re: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

Niestety dostałam Duomox – antybiotyk i do psikania Bioparox i globulki kuracja tygodniowa. Trudno…..

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

na grzyby to nie antybiotyki a probiotyki – wiec cos w rodzaju trilacu czy AC zymes
antybiotyki wzmagaja rozmnazanie grzybow
no i dieta

Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

no czesc Anka, sto lat!
uwielbiam Twoj ciety jezor:)
i trafne uwagi!

Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

kallan Dodane ponad rok temu,

Re: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

Ankalenko, podoba mi się zwłaszcza pierwsze zdanie:)))) i w ogóle Twoje trzeźwe podejście do sprawy. Ja też niestety często panikuję (mózg ciężarnej potrafi takie historie produkować z byle czego…), tylko skrzętnie to przed rodziną ukrywam. Dlatego lubię czytać takie posty, bo przypominają mi, że trzeba zachować zdrowy rozsądek:)
Wybacz galek, że piszę nie na temat.
Pozdrawiam i życzę zdrówka.
Kamila

galek Dodane ponad rok temu,

Re: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

Stanu zapalnego nie mam bo by to wyszło w badaniach krwi które robiłam wczoraj i zarówno krew jak i mocz mam ok. Poza tym tu nie chodzi o panikowanie ale dobranie odpowiedniej kuracji a nie branie bezsensowne antybiotyku kiedy nawet nie mam podwyższonej temperatury i nic oprócz kataru i lekko piekącego gardła mi nie dolega. Jutro powtarzam wymaz w innym labolatorium i idę jeszcze do drugiego lekarza.

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

galek, masz jakieś stałe, przedciążowe kłopoty z gardłem? w życiu by mi nie przyszło do głowy robienie wymazu bo mnie gardło lekko piecze.. może to alergia, pyłki zaczęły już latać a wymazy z gardła i nosa mają to do siebie, że często pokazują naszych stałych “lokatorów”.

PS.
cześć dziewczyny!

Anka, Przemek, Lenka i Kaja (czerwiec 2006)

galek Dodane ponad rok temu,

Re: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

Moje problemy z gardłem zaczęłu się od początku ciąży. Praktycznie to ciągle coś jest nie tak od listopada. Wtedy też był robiony wymaz i było ok. Dlatego musze jutro powtórzyć w innym labolatorium badanie i zobaczymy. Laryngolog np wcześniej wyszukał mi krzywą przegrodę nosową i że to jest powodem spływającej wydzieliny. Jesli by się potwierdziło że faktycznie mam tego paciorkowca i grzyby to kuracja antybiotykowa jest stosowana w ciężkich przypadkach a ja chyba nie jestem ciężkim przypadkiem. Brak podwyższonej temperatury, dobre wyniki krwi i moczu, brak innych objawów poza spływającą wydzieliną po tylnej ścianie gardła.

Znasz odpowiedź na pytanie: bakterie i grzyby w gardle pomocy!

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
przeterminowana?
Witam.Termin mojego porodu minal w poniedzialek 20.03.Cala ciaze bylam przygotowywana na to ze urodze wczesniaka,caly czas byly jakieś nieprawidłowości.A teraz...nic...cisza.Od kilku dni mam jednak bardzo intensywną wydzieline z pochwy,jest lekko
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Wypowiedź K. Szczuki w Polsacie - list do KRRiT
Pewnie slyszałyście o wypowiedzi Kazimiery Szczuki U Kuby Wojewódzkiego, na temat głosu Madzi Buczek z Radia Maryja. Oto list otwarty do KRRiTv. Poparło go już ponad 4 tys osób. Może i
Czytaj dalej