Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Mam wielkiego stracha. Zrobiłam badanie na toksoplazmozę i wyszedł dodatnio: 3200 przeciwciał. Nie wiem czy to na tyle dużo, że może być już podejrzenie o świeża infekcję. Jeżeli któraś z was miała podobne wyniki proszę o info. Teraz czekam na wyniki z Igm, ale ciągle o tym myślę. Jestem w 14 tyg. ciąży, czy w razie czego to bardzo niebezpieczna choroba?
Pien

3 odpowiedzi na pytanie: Bardzo proszę o szybką odpowiedź

michkas Dodane ponad rok temu,

Re: Bardzo proszę o szybką odpowiedź

tu znajdziesz artykuł o wpływie toxo na dzidzię w brzuszku
[Zobacz stronę]

Kaśka + majowy syneczek

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Myślałam że obecnośc przeciwciał to coś własnie dobrego.. widocznie się myliłam.
Moge powiedziec, co było ostatanio w “Mamie i dziecku” – jesli się zachoruje w ciązy, to istnieje tylko 1:1000 prawdopodobienstwo wpływu tego na dziecko, ale to musiałaby być choroba niewykryta – a jesli u Ciebie ją wykryty, dostaniesz antybiotyki, ktore jeszcze zmniejszają ryzyko. Dla porodwnania widzialam statystyki wystąpienia zespolu Downa u kobiety w ciązy w wieku przed 30 -stką i wydało mi się że jest wieksze niż całe to ryzyko toxy… Oczywiscie nalezy uwazac, ale jesli jestes chora, to masz wyniki szybko zrobione i wszystko moze być dobrze.

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Miałam w rodzine taki przypadek zachorowania na toxo podczas ciąży. Urodziła się córa, prawie zdrowa. Okazało się po urodzeniu że ma uszkodzoną żrenicę i wyglądem przypomina troche kocie oko. Dziecko widzi gorzej na to oko.

,

Magda, Rafał i Wrześniowa Pesteczka

Znasz odpowiedź na pytanie: Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Zle sie poczulam....
Dziewczyny, wczoraj juz sie polozylam do losia i jak zawsze pollezaco-polsoedzaco jeszcze czytalam przed snem. Nagle zauwazylam ze trudno jest mi oddychac, piecze mnie w piersiach i wali serducho.... policzylam
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
jaki lek po laparoskopii?
KOchane, Piszę w imieniu mojej koleżanki, która właśnie przechodziła zabieg laparoskopii. Dostała po tym zabiegu Cilest i tutaj ma wątpliwość, czy po tym zabiegu powinien być podany lek o działaniu
Czytaj dalej