Basiulec będzie usztywniony!!!!

No i byłyśmy u ortopedy. Lekarzem okazał się Arab Mohamed coś tam bin Laden (z tym nazwiskiem żartuję oczywiście ;)), gość po 50-ce, bardzo miły i ze znajomością polskiego języka równą 5-cio latkowi. Bardzo miły inadgorliwy. Zbadał Basiulca, począwszy od główki, ramionka, nawet każdy paluszek wymacał. Zrobił USG i lewe bioderko cytuję “tloszke ni barzo z lewa biodro, ale Basia ladna bedzie dobre”. Dostał Basiulec sztywną pieluszkę (rozmiar 16 cm, nie wiedziałam, ze tego są rozmiary) i ma spać na brzuchu ile wlezie.
I teraz mam 3 pytania.
Po 1) jak ja mam Basiulca nauczyć spać na brzuchu, skoro jak ją kładę to on pełza do przodu i zapomnij o podgiętych nóżkach???
Po 2) uśpiłam dziecko i kładę na brzuch głowa na lewo (jak kazał bin Laden) a ona główka fik na prawo i kwękanie, położe na pkecki, albo na boczek spokój, na plecki tragedia, bądź mądry i wytłumacz dziecku, ze tak musi być.
Po 3) Jak ona ma w tym chodzić, i jak długo od zaraz non stop, czy stopniowo, czy można w tyn spać na pkeckach czy tylko na brzuchu???

Przyznam się, że bin Laden mi tłumaczył, ale nie wszystko było mi zrozumieć.

PORADŹCIE MAMY KOCHANE, no bo przecież nie mogę doprowadzić Basiulca do kalectwa!!!!!!!!

obydwie!!! Basiulec tyjący i Anusia chudnąca.

Anka i Basiulec 17 grudnia 2002

6 odpowiedzi na pytanie: Basiulec będzie usztywniony!!!!

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

Nie umiem Ci poradzić… ale rozbroiłaś mnie tym binem… Gdzie sa tacy lekarze? hihi
Mam nadzieje że “Basia bedzie dobre”… powodzonka i trzymajcie się.

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

pluto Dodane ponad rok temu,

Ja tez nic nie wiem na ten temat,

….

Julka kulka i 7 miesięczny Karolek

Dodane ponad rok temu,

Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

Moja córka miała bardzo poważną wadę bioderek tzn. zwichnięcia stawu biodrowego lewego i desplazję prawego. Leczenie polegało na założeniu poduszki ortopedycznej. Córka miała ją zalożona kiedy m,iała dwa tygodnie i leczenie trwało 3 miesiące. Poduszke miała założoną cały czas. Tylko podczas kąpieli była zdejmowana. Dziecko spało przeważnie na plecka lub na brzuszku, pozycja na boku była wykluczona. To by było na tyle jest tylko jeden szkopuł wszystko to działo się prawie 9 lat temu więc może się cos od tej pory zmieniło w metodach leczenia. Jedno jest pewne bądź konsekwentna i trzymaj dziecko w tej poduszce. Moja Paulina to teraz kawał baby więc leczenie było skuteczne.

Dorcia z Adasiem (20.08.2002)

zula Dodane ponad rok temu,

Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

No to witaj w klubie “usztywnionych” :-)) Ja już pół miesiąca szeroko pieluchuję Wiktorka. Na początku byłam tym załamana, pierwszego dnia łzy płynęły mi ciurkiem… ale już jest ok, Wiktor chyba się przyzwyczaił do szerokiego rozstawu…
Z tym spaniem na brzuszku mam jednak dalej olbrzymi problem, bo tak jak np. dzisiaj w ogóle nie chce spać mi w dzień, a w nocy nie zostawię go przecież na brzusiu! Sama nie wiem, jak przetłumaczyć maluchowi, że ma spać na brzusiu…

Ania i Wiktorek, który urodził się 15 grudnia 2002

amazk Dodane ponad rok temu,

Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

Basiulec nie poddawaj się!!!!! i Ty mamo też!!! Nic nie doradzę bo nic o tym nie wiem. A z tym Binem to było dobre hihihi…

Alicja i Mateuszek (01.07.02)

renia Dodane ponad rok temu,

Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

Asia nosila poduszke Frejki przez 3 miesiace, caly dzien i noc. Nic mi lekarka nie wspominala o spaniu na brzuszku, nie wiem jak wytlumaczyc dziecku, ze tak jest dla niego lepiej. Moze wystarczy, jak bedzie systematycznie nosila ta poduszke. Aha, jeszcze lekarka polecila bardzo duzo cwiczyc “zabki”, dziecko lezy na brzuszku i robi nozkami ruchy, jak przy plywaniu zabka. To samo, jak lezy na pleckach.

Renia

Znasz odpowiedź na pytanie: Basiulec będzie usztywniony!!!!

Dodaj komentarz

STRATA DZIECKA
Wory pod oczami
Dziewczyny, wiem że to nie na temat ale nie mam się kogo doradzić. Od jakiegoś czasu (wiecie...) mam straszne wory pod oczami - tak, dosłownie wory; na dodatek w odcieniach:
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
kto przerabial nisko usadowione lozysko....?
troche czytalam na ten temat, ale mam sprzeczne informacje... Moze znajdzie sie ktos bardziej uswiadomiony ode mnie....? gucia i mala foczka na 25.04
Czytaj dalej