będę rehabilitować!

Od dawna sugerowałam lekarzom, że Nati przekrzywia główkę w prawą stronę. Zarówno zwykły pediatra, jak i neurolog (u obu byłam na prywatnych wizytach) stwierdzili zgodnie, że absolutnie nie ma się czym przejmować, wystarczy układać dziecko do spania raz ja jednym, raz na drugim boczku.

Nie dawałam za wygraną. Mąż pukał się w czoło, że na siłę doszukuję się nieprawidłowości w rozwoju małej.

Dziś byłam u kolejnego neurologa – tym razem zapisałam się na wizytę w publicznej służbie zdrowia. Okazało się, że dziecko musi być koniecznie rehabilitowane! Po raz pierwszy w życiu spotkałam się z czymś takim, że państwowy lekarz dokładniej zbadał dziecko niż ten, który bierze za tę wizytę pieniądze… przyznacie, że to chyba rzadkość…

To dziwne, ale cieszę się z tej diagnozy, bo od dawna czułam, że czas na rehabilitację! Kolejny raz sprawdziło się, że należy szukać potwierdzenia diagnoz lekarskich, nie dawajmy zbyt łatwo za wygraną!

Carma i Natalka (4 miesiące!) www.republika.pl/natti

7 odpowiedzi na pytanie: będę rehabilitować!

pluto Dodane ponad rok temu,

Bo matka zawsze wie najlepiej…

…..co jest z jej dzieckiem…dobrze, że postawiłaś na swoim……….

Julka kulka i 7 miesięczny Karolek

zula Dodane ponad rok temu,

Re: będę rehabilitować!

Czy możesz mi mniej więcej opisać na czym polega to przekrzywianie główki twojej córeczki? Trochę się niepokoję, bo mój dwumiesięczny synek ma tendencję do patrzenia się w lewą stronę… prawa rzadziej przypada mu do gustu… na boczkach za bardzo nie mogę go układać, bo między nóżkami ma szeroką pieluszkę… wspominałam o tym pediatrze i już kobieta chciała nam dać skierowanie na rehabilitację (co prawda ona nie zauważała nieprawidłowości), ale narazie zaleciła mi kładzenie główki Małego w prawą stronę… no i nie wiem, czy nie powinnam zdecydować się jednak teraz na rehabilitację, bo moje starania o tą nieszczęsną prawą stronę nieraz nie przynoszą skutków: lewa jest po prostu lepsza :-))
Tak swoją drogą zastanawiam się teraz, dlaczego od razu pediatra chce nas wysyłać na rehabilitację a nie skieruje najpierw do neurologa….

Ania i 2-miesęczny Wiktorek

Dodane ponad rok temu,

Re: będę rehabilitować!

To się nazywa matczyna intuicja – i jak tu jej nie ufac! Pozdrowienia i słodkie całuski dla Natalki :-))

Kaśka z Natalką (11 miesięcy!)

Dodane ponad rok temu,

Re: będę rehabilitować!

Nie martw się – maluszki często lubią patrzeć w jedną stronę – może akurat patrzy w kierunku czegoś interesującego. Sprawdż otoczenie dzidziusia. Ja też bałam się, że Natusia preferuje patrzenie w danym kierunku – i co się okazało??? PATRZYŁA NA KOLOROWY OBRAZ NA ŚCIANIE! A ja zaczynałam się martwić :-)))

Kaśka z Natalką (11 miesięcy!)

carma Dodane ponad rok temu,

Re: będę rehabilitować!

Nati nie tylko patrzy w jedną (lewą) stronę, ale całą główkę przekrzywia w kierunku prawego ramienia… główka jest taka “krzywa” nawet, jak Nati patrzy na wprost.
Ja na Twoim miejscu zgłosiłabym się na tę rehabilitację, bo zanim zacznie się ćwiczenia, dziecko ogląda lekarz o specjalizacji rehabilitant i on ocenia, czy rzeczywiście rehabilitacja jest konieczna.
Choć mam nadzieję, że Twojemu Wiktorkowi nic nie jest 🙂

Carma i Natalka (4 miesiące!) [Zobacz stronę]

zula Dodane ponad rok temu,

Re: będę rehabilitować!

Dzięki serdeczne :-)) Przy najbliższej okazji wydębimy takie skierowanko od pediatry! Zawsze to lepiej dmuchać na zimne…
Pozdrawiamy

Ania i 2-miesęczny Wiktorek

carma Dodane ponad rok temu,

Re: będę rehabilitować!

no właśnie, lepiej weź skierowanie, przynajmniej będziesz mieć pewność
pozdrawiam

Carma i Natalka (4 miesiące!) [Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: będę rehabilitować!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Ile trwa spermatogeneza? (tworzenie plemniczków)
Czy wiecie moze ile trwa ta spermatogeneza? To znaczy jesli np. kochamy sie w piatek to ile dni trwa zeby dojrzaly nowe pleminczki takie najbardziej zdolne do zapłodnienia? Erika i byc moze
Czytaj dalej
Karmienie Sinlac
ilość karmień
Mam pytanko do mam mniej więcej 7 miesięcznych dzieci karmionych jeszcze piersią. Nie wiem ile razy powinnam karmić mojego synka piersią. W nocy dostaje pierś, najpierw około 2-ej, a potem
Czytaj dalej