bezsenność 2 latka

Jestem na tym forum od nie dawna, bo wcześniej nigdy nie miałam na to czasu. Mam 2 letnią Julke i nastepujący za nia problem : regularne budzenie sie z wielkim krzykiem w nocy między 2 a 4 w nocy. W pada w pazmy takie że tylko moje przytulanie i konieczne musi być moja twarz przy jej buzi ją uspokaja. Jak już zaśnie to wytrwale ją odkładam do jej łużeczka bo od urodzenia miałam taka zasade, każdy śpi u siebie. Niestety po sekundzie budzi sie i nie pozwala mi odejść. Kończy sie to tym że śpimy razem albo jak mam jeszcze siły to ponownie odkładam do łużeczka.
Rozpatrywałam wiele przyczyn jej takiego zachowania razem z opiekunką (bo ja pracuję) analizujemy dzień po dniu to co się wydażyło kogo spotkała na podwórku z kim się bawiła itp. Ona jast już na tyle duża ze pytam sie czego się boi to dzisiaj odpowiedziała ze się ” Julia Boi..” Troche tenskni to raczej normalne jak mnie nie ma osiem godzin ale czy tak mocno że odbija się to na jej śnie. A przez to ogólnie jak na takie małe dziecko to w nocy nie śpi 10 godzin a w dzień jedynie 1 albo 45 minut.
Pomocy !!!! jak ktoś ma takie problemy lub to przeszedł to prosze o radę.

3 odpowiedzi na pytanie: bezsenność 2 latka

ursulia Dodane ponad rok temu,

Re: bezsenność 2 latka

może przełam swoje zasady i prześpij się z nią przez kilka nocy, niech zasypia przy tobie i przy tobi3e się budzi niech czuje, że jesteś obok niej, ja mam 2 letniego szymcia który co noc wybiera czy woli spać sam u siebie czy ze mną i mężem i różnie to wygląda, polecam i pozdrawiam

pozdrawiam

grazias Dodane ponad rok temu,

Re: bezsenność 2 latka

Moja Asiula ma dopiero 10 i pół miesiaca, ale nie przespała 3-4 godzin bez przerwy, w nocy (oczywiście z wybudzaniem się) śpi 8-9 godzin, a w dzień czsami niani udaje sie ją uśpić na 1-2 godziny. Reasumując śpi zdecydowanie za mało jak na takie małe dziecko i tak niestety było od początku. Rozwija się prawidlowo i pani doktor powiedziała “takie dziecko”. Podobnie jak i Twoja Julcia moja Asiula budzi się z krzykiem i od połowy nocy daję za wygraną z odkładaniem do łóżeczka i biorę ją do siebie (też się budzi, ale nie z krzykiem). Ja stwierdziłam, że niestety, ale chyba trzeba przeczekać ten okres, przytulać, kołysać i dawać jak najwięcej miłości. Może nadejdzie dzień, że nasze dzieci przespią spokojnym snem całą noc.

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: bezsenność 2 latka

moja Julcia ma 28m-cy i w dzień rzadko kiedy śpi, zaś w nocy śpi od 9-11godzin(w nocy pod nosem jęczy). Sama zastanawiam się dlaczego tak się dzieje.
W waszym przypadku myślę, że Twój Skarbuś chce Twego towarzystwa i przeżywa twoje pójście do pracy(nie wiem). Powodzonka!

Znasz odpowiedź na pytanie: bezsenność 2 latka

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
znalazł ptaszka!!!
Mój synek ostatnio przy kąpieli i przebieraniu ciągle łapie się za "ptaszka", wiem, ze to taki etap poznawania swojego ciała. Ale czy powinnam mu zabraniać czy poprostu nie zwracać na
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
co jecie?
KOchane mamy napiszcie co jadłyście zaraz po urodzeniu Waszych pociech i jak stopniowo rozszerzałyście swoją dietę, bo nie wiem juz sama co można a co nie, czytałam że makarony można,
Czytaj dalej