Bilirubina 8,4 u miesięczniaka

Dziewczyny, czy to wysoko? Chodzi o synka mojej kolezanki – miał w szpitalu dość silną żółtaczkę (ale go nie naświetlali), wyszedł z bilirubiną na poziomie 10,4.
Teraz robiła badania i wyszło 8,4. Pani doktor powiedziała, że bardzo wolno spada. Dała skierowanie na badanie ogólne moczu i posiew.
Ja zielona w sprawach żółtaczki, bo Martusia w ogóle nie miała. Oświećcie mnie trochę, plizzz.

3 odpowiedzi na pytanie: Bilirubina 8,4 u miesięczniaka

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: bilirubina 8,4 u miesieczniaka

Basiuta miala mega – żóltaczke. siedzialyśmy po porodzie w szpitalu prawie 2 tygodnie. Pod lampami leżala non stop z przerwami na karmienie. Nas wypuścili ze szpitala z bilirubiną dopiero poniżej 6. Ciągnela nam sie ta zóltacha jeszcze parę tygodni. U mnie pierwszorzędnym lekarstwem bylo ściąganie wlasnego mleka, gotowanie je i podawanie Basiuli. Przez tydzień.

Anka i Basiulec z 17.12.2002

monia26 Dodane ponad rok temu,

Re: bilirubina 8,4 u miesieczniaka

U mojej malutkiej tez bardzo wolno spadala…jak miala 8 tygodni miala okolo 9..ale wazne ze spada, czyli uwazam, ze kolezanka nie ma czym sie przejmowac, zoltaczka fizjologiczna moze utrzymywac sie do 3 miesiecy…ale jesli ma skierowania na badania niech zrobi…nic przeciez nie traci:)

Pozdawiamy.

Monika & Laurcia

Dodane ponad rok temu,

Re: bilirubina 8,4 u miesieczniaka

8,4 u miesięcznego dziecka to raczej nie tak dużo. Ważne że spada.
Nina miała bardzo przeciągającą się żółtaczkę, trwała ponad miesiąc, najwyższy poziom bilirubiny ok. 16. Norma jest do 11. Spędziłyśmy najpierw 10 dni w pierwszym szpitalu( gdzie była już naświetlana), parę dni w domku ,a potem prawie 2 tyg. w innym, była naświetlana, miała kroplówki i w końcu bilirubina zaczęła spadać. Lekarka powiedziała że jak już spada, nawet powoli ale ciągle idzie w dół to już jest lepiej.
A badania robia po to żeby dowiedzieć się czy dziecko nie ma jakiejś infekcji która może być przyczyną takiej przedłużającej się żółtaczki.

Monika & Nina 19.11.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Bilirubina 8,4 u miesięczniaka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Biorezonans jako ratunek dla alergii - w ciąży
Cześć! Mam okropny kłopot z alergiami. Nidgy wcześniej nie miałam takich problemów, a teraz co chcwilkę :-( Nie wiem dokładnie co mnie uczula, na pewno pwnego typy jedzenie. Jednak wyeliminowałam już
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Mam córcię!! :)))
Byliśmy na usg genetycznym - będę miała na 99% córeczkę :D Śliczności zdrową córeczkę :))) Pan dr. najpierw powiedział, że na 90%, ale pózniej,że właściwie jest pewien :))))) Strasznie się
Czytaj dalej