Blada druga kreska na teście ciążowym, lekkie krwawienie

Mam pytanko w imieniu innej oczekującej niezalogowanej na forum. Dziewczyna w dniu spodziewanej miesiączki miała lekkie krwawienie (1-dniowe). Test ciążowy wychodzi pozytywnie ale kreseczka była blada. Ginekolog jeszcze niczego na 100% nie potwierdził, kazał jej przyjść za tydzień. Stwierdził tylko, że objawy ciążowe są ale to krwawienie nie było normalne. No i dziewczyna nie wie : jest w ciąży czy nie. Czy ktoś miał podobne objawy?

3 odpowiedzi na pytanie: Blada druga kreska na teście ciążowym, lekkie krwawienie

lilianka Dodane ponad rok temu,

Re: Blada druga kreska na teście ciążowym, lekkie krwawienie

Owszem, ja również w dniu spodziewanej miesiączki miałam lekkie krwawienie. Było to tzw. krwawienie implantacyjne do którego dochodzi czasami w momencie zagnieżdżania się jajeczka w macicy i jest zjawiskiem absolutnie normalnym. Nieco się dziwię, że lekarz nie wziął tego pod uwagę.

doma26 Dodane ponad rok temu,

Re: Blada druga kreska na teście ciążowym, lekkie krwawienie

Ja już w prawdzie pisałam o tym w innym temacie, ale nie pamiętam w którym.
Ja ostatnią miesiączkę miałam 11 października, a do zapłodnienia doszło kolo 22-23 października, a pierwszy test zrobiłam 6 listopada, także już nawet nie czekałam na miesiączkę. Wynik był “dziwny”, bo kreska była bladziutka, ledwo widoczna. 10 listopada zrobiłam kolejny test i tym razem była blada, ale ciut ciemniejsza od poprzedniej.
Pewna byłam 16 listopada, dopiero wtedy wyszła wyraźna linia.
Kłopot w tym, że w instrukcji testu ciążowego nie jest napisane co oznacza blada kreska, ale ja uważam, że jeśli cokolwiek się pojawiło to jest to ciąża, bo test służy wykryciu hormonu HSG, którego obecność w moczu jest typowa raczej tylko dla ciąży.

Gość m2019-11-10 12:16:17

Re: Blada druga kreska na teście ciążowym, lekkie krwawienie

Okres spóźniał mi się 5 dni. Zrobiłam dziś test, wydaje mi się że jest plusik, ale również dostałam plamienia brązowego z pół godziny później. Testy również robiłam wczoraj i przedwczoraj, ale były negatywne. Niestety mieszkam za granicą i ciężko jest zrobić beta HCG. Miał ktoś podobnie?

Znasz odpowiedź na pytanie: Blada druga kreska na teście ciążowym, lekkie krwawienie

Dodaj komentarz

STRATA DZIECKA
Uwaga! Niebezpieczne leki!
Znalazłam taką informację na innym portalu, ale myślę, że warto się nią podzielić: Preparaty na bazie ibuprofenu przyjmowane tuż przed i po zapłodnieniu zwiększają ryzyko poronienia o około 80%. Pochodne ibuprofenu
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Mąż niechętny do rozmowy
Jesteśmy z moim mężem raczej zgodnym i udanym małżeństwem. Kłócimy się rzadko, ale czasem się kłócimy - to chyba normalne. Chodzi o to, że w ok 90% kłótni powodem jest
Czytaj dalej