Forum: Karmienie

ból przy karmieniu w okolicach łopatki

Czy ktoś wie z czego bierze się u mnie ból w okolicach łopatki podczas karmienia piersią? Na początku myślałam, że coś mnie gniecie w plecy, ale okazuje się, że to ból zaczynający się jak Damianek zaczyna prawidłowo ssać. W trakcie karmienia ból trochę słabnie, ale trudno mi wytrzymać całe karmienie, które zazwyczaj trwa około 30-40 minut. Poradźcie. Może któraś z dziewczyn miała taki sam problem.

Edited by wichlak on 2006/07/10 20:04.

6 odpowiedzi na pytanie: ból przy karmieniu w okolicach łopatki

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: ból przy karmieniu w okolicach łopatki

A jak zmieniasz pozycję/karmisz z drugiej piersi to też Cię tak boli? Wg mnie to mięśnie międzyżebrowe (może nieświadomie się napinasz podczas karmienia?)…

Pozdrawiam,

wichlak Dodane ponad rok temu,

Re: ból przy karmieniu w okolicach łopatki

Bardziej mnie boli podczas karmienia z prawej piersi. Próbowałam zmieniać pozycje, ale to nic nie dało. Czy na leżąco czy na siedząco i tak mnie boli. To jest takie uczucie jakby pod plecami leżał kamień i gniótł. Na szczęście im bliżej końca karmienia (słabiej mały ssie) tym ból mniejszy.

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: ból przy karmieniu w okolicach łopatki

Nie wiem ja czułam takie gniecenie pod pachą – napływ mleka do piersi. Może to to samo, tylko troszkę inaczej odczuwane?

evamb Dodane ponad rok temu,

Re: ból przy karmieniu w okolicach łopatki

ja odczuwałam ból w okolicy łopatki około osmiu miesięcy,jednak nie podczas karmienia ale w momencie gdy chciałam sie położyc, wyprostowac. Mój synek ma juz prawie 17 miesięcy nadal karmie a bólu juz nie czuje(może czasem ale bardzo słaby).wydaje mi sie ze napinałam nieświadomie mięsień i stąd ten ból. Zapytaj lekarza,na pewno coś poradzi.

kallan Dodane ponad rok temu,

Re: ból przy karmieniu w okolicach łopatki

Ja miałam identycznie. Jak Tomuś porządnie się dossał, to bolało tak, że nie mogłam wysiedzieć. To chyba jakiś nerw. “Uruchamiał się” tylko podczas ssania z lewej piersi. Faktycznie ból przypomina uwieranie. Nie bolało tylko jak karmiłam na leżąco. Pocieszę Cię, że u mnie to przeszło po kilku tygodniach. Teraz nawet samo ssanie odczuwam inaczej niż na początku, jest lżej i bezboleśnie.
Pozdrawiam!

mmiska Dodane ponad rok temu,

Re: ból przy karmieniu w okolicach łopatki

przeswietl kregosłup szyjny i piersiowy

Znasz odpowiedź na pytanie: ból przy karmieniu w okolicach łopatki

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
do czego może posłużyć zużyta pielucha....
Czas akcji: jedna w ostatnich nocy Miejsce akcji: sypialnia rodziców W roli głównej: Mąż w pozostałych rolach: dzieci (2 szt); żona, komar Narrator: Ja (żona czyli) Przy słabym świelte nocnej lampki, kobieta karmi swoje młodsze
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Grzybek kefirek...
KIedyś, dobre kilka temu, nie wiem może z 5, 10, przekazywało sie z rąk do rąk takego "grzybka" - białe kuleczki, zalewało się mlekiem, jakiś czas odczekiwało, potem odcedzało taki
Czytaj dalej