Forum: Karmienie

Boląca pierś – co robić?

Mam problem: boli mnie jedna pierś. Boli przez cały czas, a przy przystawianiu ból jest tak okropny, że czasem robi mi się słabo. Potem w czasie karmienia jest już dobrze i nie boli, tylko na początku. Z drugą piersią jest wszystko dobrze, nie boli ani przy przystawianiu, ani w ogóle.
Co to może być i co z tym mogę zrobić? Boję się przystawiać do tej bolącej, bo przeraża mnie ten początkowy ból.
Pomóżcie!!!

Aneta i Maciuś

8 odpowiedzi na pytanie: Boląca pierś – co robić?

kaccha Dodane ponad rok temu,

Re: Boląca pierś – co robić?

Mnie też bolała jedna pierś, ale ja miała pękniętą brodawkę. Nic nie pomagało. W końcu położna doradziła mi, żebym pęknięcie posmarowała fioletem (stosowałam go do smarowania gojącego się pępka Alicji). I pomogło. Piersi bolały mnie przez 5 tygodni, a potem ulga.
Ale niestety mam mleka coraz mniej i karmię już tylko 2 razy dziennie, a reszta z butli.

izamr Dodane ponad rok temu,

Re: Boląca pierś – co robić?

na wszelkie tego typu dolegliwosci ekstra jest sposob moze nieco smieszny. ale stosowałam go wiel razy, bo sama mialam zapalenie piersi 6x. wez liscia z białej kapusty, rozwałkuj zeby puscił sok, schłodz w lodówce (ale nie mroz), przyłóz do piersi, owin folia. po kilku godzinach zmien liscia. pewnie wydaje sie to smieszne, ale działa. niestety troche smierdzi. jest to sposób naszych prababc. napisz czy pomogło

Iza i Karolek

marta-g Dodane ponad rok temu,

Re: Boląca pierś – co robić?

Mnie też bolała jedna pierś. Dostałam nawet gorączki (39C). Przykładałam kapustę, ale nie pomogło. Ale chyba mój przypadek był nie-kapuściany, bo słyszałam, że kapusta rzeczywiście jest świetna, pomaga. Mi natomiast pomogło rozgrzanie piersi (masowałam ją ciepłym strumieniem wody pod prysznicem). Przeszło w miarę szybko. Dodam, że lekarka kazała mi robić zimne okłady, które zamiast polepszenia, przyniosły pogorszenie. Więc spróbowałam z ciepłymi i przeszło.

Marta

rymunia Dodane ponad rok temu,

Re: Boląca pierś – co robić?

Napisz proszę jakim fioletem bo ja już wariuję przez tą brodawkę i jestem bliska odstawienia 🙁

Kasia + moi Panowie – Adam (30 VII 98), Mateuszek (28 VII 99) i Mikołaj (27 VI 04)

nikita33 Dodane ponad rok temu,

Re: Boląca pierś – co robić?

Mnie też czasem pobolewa jedna pierś, a nie jest to nawał pokarmu, bo to mam już dawno za sobą, tylko jakiś maly stan zapalny, podejrzewam, że przytykają się kanaliki (może jak śpię i jakoś ją nie tak ucisnę). Jest wtedy bolesna w dotyku i zaczerwieniona. Pomaga mi na to ciepły okład i częste przystawienie maluszka. Żadna kapusta na to nie podziała, bo nie chodzi o zmniejszenie produkcji mleka (pierś nie jest bardzo nabrzmiała), ale o udrożnienie kanalików mlekowych. Ostatnio miałam nawet gorączkę, ale po kuracji okładowej przeszło po dwóch dniach.

Dodane ponad rok temu,

Re: Boląca pierś – co robić?

a co jak bolą brodawki

izamr Dodane ponad rok temu,

Re: Boląca pierś – co robić?

ponoc po karmieniu nalezy troche mleka wmasowac w brodawki i pozostawic do wyschniecia.

Iza i Karolek

aneta Dodane ponad rok temu,

Re: Boląca pierś – co robić?

Ja na bolące brodawki stosowałam maść Bepanthen, poleciła mi go pani doktor jak jeszcze byłam w szpitalu, bo już wtedy miałam pogryzione. Pomogło bardzo szybko. Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba go zmywać przed karmieniem.
Pozdrowionka!

Aneta i Maciuś

Znasz odpowiedź na pytanie: Boląca pierś – co robić?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Dziecko na plaży... Tylko w pieluszce?
Jak w pytaniu... Czy może cały czas w koszulce... Mimo kremu z filtrem mam obawy... [img]/upload/46/61/_291659_n.jpg[/img]
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
bardzo dziwna @!
Dziewczyny, po zabiegu łyzeczkowania dostałam @ po 9 tygodniach. Trwała 2 dni,później przerwa{kolejne 2 dni} a nastepnie pojawił się wręcz krwotok{ podpaska na pół godziny}, który trwa już 4-ty dzień.
Czytaj dalej