Bóle krzyża i pleców

Witajcie

Jestem w 10 tygodniu ciąży i zaczęły mi dokuczać bóle krzyża i pleców. Odczuwam to zwłaszcza leżąc na wznak. Nie jest to jeszcze straszny bół, ale jest i tym sie niepokoję. Czy to normalne?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Rudasek i Mróweczka.

6 odpowiedzi na pytanie: Bóle krzyża i pleców

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle krzyża i pleców

Mnie bolały lekko od ok. 10 tygodnia, tyle że nie na leżąco a przy długim chodzeniu.

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle krzyża i pleców

mnie też czasem dokucza ból, ale u mnie jest problem z chorobą scheuermanna (lekka krzywizna pleców). Obawiam się że bóle to dopiero są przede mną.
Plecy bolą wiele ciężarówek, może trzeba się nieco pooszczędzać, albo zażywać odpowiedznią gimnastykę (np. w basenie)

,

Magda, Rafał i Bzdyciunio (7.09.03)

helenka Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle krzyża i pleców

Rudasku, nie chce cie straszyc, ale o ile dobrze pamietam, we wczesnej ciazy nie powinien bolec krzyz. Moze sie myle, ale lepiej sprawdz poprzez zwykly telefon do lekarza.

Helenka – przyszla mamuska

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle krzyża i pleców

Zgadzam się, Helenko, szczególnie podczas leżenia.. ja mam lekka skoliozę i bolało mnie chodzenie, pracowałam jeszcze, dużo schodó w pracy, często musiałam je pokonywać… Ale na leżąco mnie nie bolało nic.

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle krzyża i pleców

Czasami miałam ten problem i p.doktor wyjasniła mi, że lekkie bóle krzyża sa normalne, a związane ze zmianą gospodarki hormonalnej ( np. w czasie okresu, gdy hormony szaleją też wystepuja bóle krzyża i nie oznacza to żadnej choroby). To sie jednak odnosi do lekkich bóli, takich, które nie utrudniają przyjmowania zwykłych pozycji. Gdy boli przy każdym ruchu i coraz bardziej-ja miałam polecenie kontaktu z lekarzem. Czasem mozna pomylić kolkę nerkową z bólem krzyża, co zreszta zrobiłam. Dopiero kiedy płakałam z bólu i nie byłam w stanie siedzieć ani leżeć ani tym bardziej chodzic pojechałam do szpitala. Pogorszenie nastąpiło w ciągu kilku chwil. Ale to zupełnie inna historia, w innym czasie i Ciebie na pewno nie dotyczy. Na razie chyba nie ma co się martwić, lekki ból krzyża to częsta i raczej zwyczajna dolegliwość.

helenka Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle krzyża i pleców

Wlasnie tak jest. Piszac to mialam nawet przyklad z rzeczywistosci, ale ktory nie bede przytaczac tu. Lepiej z bolem kryza zglosic sie do lekarza. Bo nie jest to bol kregoslupa obciazonego ciaza, bo w 10 tygodniu kruszynka jest jeszcze mala.
No… zadzwonic i sie zapytac – to przynajmniej.

Helenka – przyszla mamuska

Znasz odpowiedź na pytanie: Bóle krzyża i pleców

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Trrzydniowy maraton!!
Najpierw chcę przeprosić wszystkie mamy którym obiecałam wysłać trening (za chwile to zrobie) Miałam trzy dni i noce które ledwo przeżyłam. Jak juz wam pisałam Adrian miał szczepionke po tej szczepionce
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Laktacja i Tolkien
Opowiem co mi się przydarzyło. Poszłam sobie z mężusiem do kina (Paulisia u babci) na Dwie wieże. Uwielbiam Tolkiena, byłam (w ciąży) na Drużynie pierścienia. Generalnie film rewelacja... ale... w pewnym
Czytaj dalej