Bolesna kobiecość

Może którejś z Was się przyda…
https://zdrowie.onet.pl/1225951,2041,,dzial.html
“Kobiety nie są skazane na przeżywanie dolegliwości związanych z napięciem przedmiesiączkowym. Mogą bowiem skorzystać z wielu możliwości pomocy, a w razie potrzeby – z leczenia.
Różne dolegliwości cielesne i psychiczne odczuwa przed miesiączką aż 95 proc. kobiet. Kiedyś trwały spory, czy te dolegliwości traktować jako zaburzenie. Dziś problemem jest wyznaczenie granicy między normalnymi, cyklicznymi zmianami w organizmie kobiety a takimi, które uznamy za wymagającą leczenia przypadłość.
Dolegliwości związane z PMS dotykają od 20 do 40 proc. kobiet. Na PMDD(chorobowe) cierpi od 3 do 8 proc. pań.
(…)Przez dłuższy czas sądzono, że objawy PMDD związane są z nieprawidłowym stężeniem hormonów biorących udział w regulacji cyklu miesiączkowego, zwłaszcza estrogenów i progesteronu. Jednak dane z badań sugerują raczej, że kobiety cierpiące na to zaburzenie cechuje szczególna, nieprawidłowa wrażliwość na te hormony. Prawdopodobnie jest to wynikiem odmiennego działania układu serotoninergicznego w mózgu. Odgrywa on podstawową rolę w regulowaniu nastroju, snu, zdolności do koncentracji, a także w przebiegu niektórych emocji, takich jak drażliwość, lęk i agresywność.(…) bardzo wysoka skuteczność leków przeciwdepresyjnych w leczeniu tego zaburzenia.”

Magda+Iga(9) i Filip(6)

3 odpowiedzi na pytanie: Bolesna kobiecość

magdawroc Dodane ponad rok temu,

Re: Bolesna kobiecość

Hi,hi…zanudziłam Was,kobitki?

Magda+Iga(9) i Filip(6)

paula26 Dodane ponad rok temu,

Re: Bolesna kobiecość

z tego wynika, że mi się po ciąży PMSy zamieniły w PMDD. nie jest fajnie

Paula i Borys

magdawroc Dodane ponad rok temu,

Re: Bolesna kobiecość

🙁
U mnie na szczęście odwrotnie!

Magda+Iga(9) i Filip(6)

Znasz odpowiedź na pytanie: Bolesna kobiecość

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Kiedy wyjeżdża mąż
Mój mąż wyjechal na kilka dni na morskie połowy ;) 4 dni dokładnie. Jak go nie ma, jestem bardziej wypoczęta, bardziej zrelaksowana, częściej się uśmiecham, non stop dopisuje mi humor. Nie
Czytaj dalej
Polecam
Kaśkę elektryczną
Naprawdę super sprawa. Kupilismy sobie już parę miesięcy temu a teraz cała moja rodzina już je ma. Teraz bez tej "Kaśki" ni rusz :) Znakomita sprawa szczególnie dla osób które
Czytaj dalej