brak kupki

mój trzy tygodniowy synek już drugi dzień nie robił kupki a jak robił wcześniej to tylko jedną na dzień więc chciałam się was poradzić co robić? czy jest to normalne? czy mam iść z tym do lekarza?
z góry dziękuję za odpowiedzi !!!
pozdrawiam

alas + dominik ur. 09.06.2003

6 odpowiedzi na pytanie: brak kupki

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: brak kupki

Zuzanka jak była bąblem przez trzy dni potrafiła nic nie zrobić, a potem to nie wiadomo było jak sie do tego zabrać.

Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

ice21 Dodane ponad rok temu,

Re: brak kupki

moja mała nie robiła 4 dni i uż się niepokoiłam, poszłam do lekarza i usłyszałam że to normalne, ale lepiej dawać czopki glicerynowe (przeciąć ten najmniejszy na pół) lub podrażnić odbyt termometrem..
to tak jeśli nie zrobi przez cały dzień to na drugi dzień rano można już pomóc
Pozdrawiam

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: brak kupki

To prawda czopki glicerynowe dla dzieci (są mniejsze) zawsze pomagały Zuzance. Gdy zaczęła jeść zupki miała duże problemy z załatwieniem się, wtedy podałam jej czopka i tak biedulek się męczył, ale przynajmniej się wyprózniła, a ile pryków przy tym poszło.

Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

jutajazz Dodane ponad rok temu,

Re: brak kupki

Zajrzyj na post na str.4 tytuł INNA KUPKA i na odpowiedź agus25. Mnie uspokiła ta odpowiedź i teraz jest ok. Może do swojej diety wprowadź więcej błonnika.
ULA i Hania (14.01.03)

jutajazz Dodane ponad rok temu,

Re: brak kupki

Dziewczyna podała mi stronę w internecie i w niej jest pięknie wyjaśnione na temat kupek u dziecka.

luczka Dodane ponad rok temu,

Re: brak kupki

Dzieci karmione piersią mogą nie robic kupek do 7 dni. Ja też kiedyś marwiłam się jak mała nie robiła przez dwa dni a na trzeci chodziłam cała zdenerwowana, po dwóch miesiącach się unormowało. Teraz robi codziennie czasami co dwa. Nadal karmię piersią. Jak skończyła trzy miesiące zaczęłam dawać herbatkę rumiankową. Na moje dziecko działała przeczyszczająco. Nigdy nie podawałam czopków ani nie wkładałam termometru w pupę. Mojemy dzicko na kupke najbardziej pomagało wykładanie na brzuszek i podpychanie nóżek pod brzuszek, pokazała mi położna. Jak dociśniesz nóżki pod brzuszek to dziecko będzie się odpychało i w ten sbosób wzmacnia mięśnie brzucha, łatwiej mu później zrobić kupkę.

Monika i Wiktoria (18. 01. 2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: brak kupki

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Na jaki lep zostalyscie zlapane
przez waszych mezczyzn. Pytam sie to dla tego ze pisalysmy z klucha i od slowa do slowa az przystanelysmy na temacie na co zlapal was wasz mezczyzna? Moze na oczy, glos itp Bo
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
szew syjkowy?
Bylam wczoraj na kontroli lekarskiej u nowej pani dr poniewaz zmienilam lekarza prowadzacego z powodu niezbyt latwego dostepu do poprzedniego, a takze zbyt dlugiego oczekiwania na wizyty. No i sie
Czytaj dalej