brak kupki

mój trzy tygodniowy synek już drugi dzień nie robił kupki a jak robił wcześniej to tylko jedną na dzień więc chciałam się was poradzić co robić? czy jest to normalne? czy mam iść z tym do lekarza?
z góry dziękuję za odpowiedzi !!!
pozdrawiam

alas + dominik ur. 09.06.2003

6 odpowiedzi na pytanie: brak kupki

 1. Re: brak kupki

  Zuzanka jak była bąblem przez trzy dni potrafiła nic nie zrobić, a potem to nie wiadomo było jak sie do tego zabrać.

  Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

  • Re: brak kupki

   moja mała nie robiła 4 dni i uż się niepokoiłam, poszłam do lekarza i usłyszałam że to normalne, ale lepiej dawać czopki glicerynowe (przeciąć ten najmniejszy na pół) lub podrażnić odbyt termometrem..
   to tak jeśli nie zrobi przez cały dzień to na drugi dzień rano można już pomóc
   Pozdrawiam

   • Re: brak kupki

    To prawda czopki glicerynowe dla dzieci (są mniejsze) zawsze pomagały Zuzance. Gdy zaczęła jeść zupki miała duże problemy z załatwieniem się, wtedy podałam jej czopka i tak biedulek się męczył, ale przynajmniej się wyprózniła, a ile pryków przy tym poszło.

    Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

    • Re: brak kupki

     Zajrzyj na post na str.4 tytuł INNA KUPKA i na odpowiedź agus25. Mnie uspokiła ta odpowiedź i teraz jest ok. Może do swojej diety wprowadź więcej błonnika.
     ULA i Hania (14.01.03)

     • Re: brak kupki

      Dziewczyna podała mi stronę w internecie i w niej jest pięknie wyjaśnione na temat kupek u dziecka.

      • Re: brak kupki

       Dzieci karmione piersią mogą nie robic kupek do 7 dni. Ja też kiedyś marwiłam się jak mała nie robiła przez dwa dni a na trzeci chodziłam cała zdenerwowana, po dwóch miesiącach się unormowało. Teraz robi codziennie czasami co dwa. Nadal karmię piersią. Jak skończyła trzy miesiące zaczęłam dawać herbatkę rumiankową. Na moje dziecko działała przeczyszczająco. Nigdy nie podawałam czopków ani nie wkładałam termometru w pupę. Mojemy dzicko na kupke najbardziej pomagało wykładanie na brzuszek i podpychanie nóżek pod brzuszek, pokazała mi położna. Jak dociśniesz nóżki pod brzuszek to dziecko będzie się odpychało i w ten sbosób wzmacnia mięśnie brzucha, łatwiej mu później zrobić kupkę.

       Monika i Wiktoria (18. 01. 2003)

       Znasz odpowiedź na pytanie: brak kupki

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo