brzydkie palmyna ciałku maluszka

czym mogą być spowodowane brzydkie suche, łuszczące sie, czerwone plamy na brzuszku, klatce piersiowej i na nadgarstkach? Synek jest od dawna na nutramigenie i nie dostaje żadnych innych pokarmów, pije od dawna te same herbatki, nie zmieniałam kosmetyków, ani proszku jelp.

Ania i Szymek (~ 17 marca 2005)

3 odpowiedzi na pytanie: brzydkie palmyna ciałku maluszka

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: brzydkie palmyna ciałku maluszka

U nas tak się objawiało uczulenie na Oilatum. Było tym trudniejsze do zidentyfikowania, że oilatum używałam od poczatku, plamy pojawiły się około 2 m-ca i raz znikały, raz się pojawiały. Znikły zupełnie (i nie wracają od miesięcy, mimo że Asia je “wszystko”) jak zaczęłam kupować bambino.
Na Twoim miejscu spróbowałabym:
– inny proszek, mydełko, oliwkę i co tam używasz
– kąpiel pod prysznicem (to może być niedojrzałość gruczołów łojowych i/lub podrażnienia od wody)
Pozdrawiam,

beasia Dodane ponad rok temu,

Re: brzydkie palmyna ciałku maluszka

z opisu wygląda jak uczulenie, może mały ma azs?
widocznie jednak jeszcze ma styczność z jakimś alergenem, a uczulać moze wszystko, w dodatku czasem reakcja na alergen jest bardzo opóźniona (u nas np. alergia na białko mleka krowiego pojawiła sie prawie 2 m-ce od wprowadzenia mleka bebilon).

Anulka ma roczek 🙂

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: brzydkie palmyna ciałku maluszka

Na twoim miejscu udałabym się do dermatologa. Plamy mogą być spowodowane wieloma czynnikiami (ja po roku nie doszłam do tego co uczula moje dziecko) czasem może to być np. barwnik w ubranku…..ja zauważyłam że przy zakłądaniu jednego body zmiany zaogniają się (miał jakiś składnik elastyczny)

Co mogę poradzić… Na początek podwójne płukanie i prasowanie ciuszków (ja też piorę w Jelpie – ostatnia próba po 1 roku zmiany proszku skończyłą się niepowodzeniem…)

A np. nie szczepiłaś go ostatnio albo nie dostał jakiś leków?
Mój Fifi np dostał wysypki po syropie malinowym….

Wrzuć w wyszukiwarkę forum azs – atopowe zapalenie skóry…..może akurat coś ci się nasunie, znajdziesz też wiele cennych rad

Pozdrawiam

Majowy Cud

Znasz odpowiedź na pytanie: brzydkie palmyna ciałku maluszka

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
Przedszkole
Dziś byliśmy na dniach otwartych w naszym przedszkolu. Jutro powtórka z rozrywki, z tym że idziemy z dziećmi. Tak więc od września jesteśmy przedszkolakami. W sumie wyprawka trzylatka to w nasyzm przedszkolu
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
chwytanie zabawek
kiedy wasz dzieci zaczely wyciągać rączki do zabawek i próbować chwytać? Ania i Szymek (~ 17 marca 2005)
Czytaj dalej