Buciki z zamszu?

Dziewczyny może któraś miała lub ma buty z zamszu?
Czy mogłybyście powiedzieć z doświadczenia, czy po raz drugi dokonałybyście takiego zakupu?
Bardzo mi się podobają, ale boję się kupić zarówno dzieciom, jak i sobie. Nie miałam to nie wiem, ale wydaje mi sie, że jest problem z utrzymaniem ich tak, żeby cały czas były eleganckie i estetyczne.
Jak wyglądają po zmoknięciu?
Czy polecacie?
Jak się noszą?
Czy impregnacja coś pomoże?

4 odpowiedzi na pytanie: Buciki z zamszu?

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Buciki z zamszu?

Dziecku nie polecam. Córka miała i nadawały się tylko na bezdeszczową pogodę. Przy deszczowej przemakały.

natinka Dodane ponad rok temu,

Re: Buciki z zamszu?

Miałam kiedyś buty z zamszu i taką specjalną pastę do zamszu. Bardzo dobrze się sprawdzała. Ale to fakt, trzeba uważać, aby buty z zamszu nie zmokły za mocno. Ja raczej starałam się utrzymać w suchości, chodziłam w nich czasem po śniegu, ale zostawały takie białe paski, które likwidowała ta pasta. Butków już nie mam, a rozstawałam się z nimi z wielkim żalem. Co do kupna jeszcze raz – jeśli spotkałabym ładne, które naprawdę bardzo by mi się podobały, napewno bym kupiła.

elik Dodane ponad rok temu,

Re: Buciki z zamszu?

Oprócz specjalnych past są jeszcze specjalne szczotki do butów zamszowych. Z jednej strony z włosia, a z drugiej takie wypustki z gumy (do czyszczenia bardziej zabrudzonych miejsc). Jak się tego używa, to zamszowe buty mogą nawet długi czas być eleganckie. Ale na przemoczenie uważać trzeba. Czasem też się wycierają i na miejscach otarć robią się takie błyszczące placki – ale to też zależy czy w takich butach chodzi się non stop czy od czasu do czasu.
Antek ma też jedne zamszowe i sprawdzają się dobrze, ale my mieszkamy w zdecydowanie innym klimacie. Do Polski raczej na lato, albo przynajmniej na ładną pogodę.

kotus Dodane ponad rok temu,

Re: Buciki z zamszu?

Dziękuję za odpowiedzi

No właśnie, na suchą pogodę.
Nie wiem czy jednak zdecyduję się, choć mi się tak podobają.

Znasz odpowiedź na pytanie: Buciki z zamszu??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
żywienie dzieci
Znacie jakąś dobra ksiązkę na ten temat? Bede wdzięczna za rady. ania i mateuszek [img]http://foto.onet.pl/upload/31/83/_532005_n.jpg[/img]
Czytaj dalej
Polecam
Ciastolinę z Tesco
jak w temacie. mąż ostatnio kupił, 4 duże pudełeczka za 5 zł. Nam się dobrze lepi :) [img]http://foto.onet.pl/upload/16/47/_545675_n.jpg[/img] [b]Izka i Zuzia 3,5 latka :)[/b]
Czytaj dalej