budzenie noworodka

jakie macie sposoby na budzenie noworodka do karmienia lub gdy zaśnie przy piersi. Bo u mnie nie działają żadne łaskotanie po nóżce, za policzek, głaskanie, może wy macie inne sposoby.

26 odpowiedzi na pytanie: budzenie noworodka

baska83 Dodane ponad rok temu,

a jest potrzeba by wybudzać?

syla27 Dodane ponad rok temu,

Raczej tak ponieważ upłynęło od ostatniego karmienia 4,5 godzin a mi piersi już rozsadza, a odciągać nie chce bo jak poczuje butelkę, wiem że są takie w kształcie piersi smoczki bo taki mam.

baska83 Dodane ponad rok temu,

dziecko pije tyle ile mu potrzeba jeżeli będziesz odciągać to będzie sygnał dla organizmu ze tyle wypija dziecko i tyle trzeba produkować więc możesz mieć jeszcze większy nawał. moja córa w wieku 5 miesięcy przesypiała całe nocki a pediatra zaleciła mi wybudzać ok północy na karmienie. to był duży błąd ponieważ mała po tym zaczeła się sama wybudzać w nocy po kilka razy… jeżeli dziecko przybiera prawidłowo ja bym nie wybudzała a laktacja w końcu się unormuje 😉

syla27 Dodane ponad rok temu,

moja córka ma 2 tygodnie więc nocne karmienie chyba powinno być

zuzel Dodane ponad rok temu,

Ja bym nie wybudzała. Odciągnij tylko tyle, żeby piersi nie rozsadziło.
Tego co odciągniesz nie musisz dziecku dawać.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

mój też przesypiał od początku całe noce i nie budziłam go . potem się wyregulował i pił o północy a potem dopiero o 7 rano i tak było długo.przybierał na wadze więc nie miałam wyrzutów,że w nocy nie pije mleka co 3 godz jak to w książkach stoi 🙂 mleko możesz odciągać i mrozić.nigdy nie wiadomo co będzie za jakiś czas , będziesz miała rezerwę.najwyżej nie wykorzystasz i wyrzucisz.

syla27 Dodane ponad rok temu,

a w czym można mrozić (w słoiczkach po zupkach, deserkach -oczywiście wcześniej wyparzone)? i jak długo takie mrożone mleko może leżeć?

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Ja mroziłam w woreczkach na lód – wybierałam takie z dużymi kostkami.

lilavati Dodane ponad rok temu,

Pierwsze pytanie: budziłam zdejmując pieluszkę, ochładzając wilgotnymi chusteczkami – takie zalecenie miałam w szpitalu, wybudzać co 3h, nie chodziło o przepełnione piersi a o spadki cukru u młodego, jak nie budziłam cukier jeszcze bardziej leciał i młody robił się jeszcze bardziej senny

Drugie: w słoiczkach, woreczkach. Nie wiem tylko na ile ma sens mrożenie, skład pewnie modyfikowany w trakcie laktacji, nie wiem na ile mleko wartościowe za jakiś czas. Proponuję byś zerknęła na konsystencje rozmrożonego mleka i podjęcie decyzji czy je podasz dziecku – wygląda paskudnie i przegotowac ponoć nie można. Ja wywaliłam szufladę mleka

Jak piersi bardzo bolą zamiast odciągać całość lepiej odciągnąć odrobinę mleka, do poczucia ulgi, by chronić się przed zastojami ale nadmiernie laktacji nie pobudzać.

baska83 Dodane ponad rok temu,

ja córy nie budziłam tylko w trakcie snu przystawiałam jej pierś do buzi, wypiła co trzeba i spała dalej tylko wtedy miała już kilka miesięcy

tigra Dodane ponad rok temu,

Ja jak lilavati budziłam, bo mały po żółtaczce był tak bardzo senny, że nie budził się*na karmienia.

Budziłam:
– przewijając
– podnosząc do pionu
– “smyrając” po twarzyczce, stópkach, w okolicy noska
– delikatnie przemywając twarzyczkę wilgotnymi chusteczkami albo zwilżoną pieluchą tetrową
– i niestety, drastycznie, ale małemu i to niewiele pomagało – delikatnie zanurzając stópki w umywalce wypełnionej ciepłą wodą (ale o czym to ja mówię, jak mi synuś zasypiał w czasie kąpieli :Boje się:)

Nie mroziłabym mleka w słoiczkach – szkło może pęknąć.
Proponuję plastikowe pojemniczki, ew. woreczki. Są specjalne pojemniki na mleko, ale dość drogie. Moim zdaniem wystarczą*zwykłe plastikowe pojemniki przeznaczone do kontaktu z żywnością, oczywiście porządnie wymyte i wyparzone (a może nawet wygotowane?…)
Starszakowi podawałam rozmrożone mleko, bez negatywnych skutków ze strony układu pokarmowego. Z tym, że starałam się*nie robić zapasów “na kiedyś”, tylko mniej więcej na bieżąco zużywać, bo tak jak dziewczyny piszą, skład mleka się zmienia i nie ma sensu robić zapasów do zużycia na “za pół roku”.

wiolecia22 Dodane ponad rok temu,

Jeżeli dziecko nie ma niedowagi, to na pewno nie budziła bym dziecka co 3 godziny. Przy pierwszym byłam taka nadgorliwa i dobrze na tym nie wyszłam. W nocy odstępy między karmieniami spokojnie moga być 6 godzin.
Jeżeli chodzi o sposób na dziecko przysypiające przy karmieniu to nam doradca laktacyjny, doradził aby uciskać środek dłoni. Podobno dobrze pobudza, a nawet mocniejszy nacisk nie zrobi dziecku krzywdy.

zuraf21 Dodane ponad rok temu,

A po co budzić dziecko jak śpi. Ja bym nie wybudzała,

monika-kulawik Dodane ponad rok temu,

ja nie budzę sama w nocy, tylko jak zauważę, że się upina to wtedy daję pierś, zresztą i tak mało się budzi maksymalnie 3 razy w nocy, chyba się tak najada moim mlekiem po ziołach na laktację z baby and mama med

panipiekla85 Dodane ponad rok temu,

J uważam, że nie powinno się budzić dziecka jak śpi.

monika-kulawik Dodane ponad rok temu,

tez tak uważam jak śpi to niech śpi, jak dziecko jest głodne to samo się budzi

radoslawa Dodane ponad rok temu,

tez tak myślę – nie trzeba przerywac sielanki snu dziecka – lepiej nie tracic takich okazji

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Ale nie można tak jednoznacznie stwierdzić ‘nie budzić’, to wszystko zależy od dziecka, jeśli ma prawidłową masę i rozwija się dobrze, to nie ma potrzeby budzenia, ale są dzieci z różnymi problemami jak np Tigra pisze lub moje ostatnie; pielęgniarki na oddziale jej nie budziły, twierdząc, że mała sama się nie domaga więc nie jest głodna – w ten sposób dziecko szybko spadło z wagi o 200g… Może niedużo, tylko odczyt wtedy wskazywał niewiele ponad 1700g! Bez budzenia na jedzenie moje dziecko umarłoby z głodu – we śnie.

radoslawa Dodane ponad rok temu,

Pasiasta – no to rzeczywiśćie tu były konkretne wskazania ale dziewczyna tu pisała że nie spada dziecko z wagi

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez radosława:ale dziewczyna tu pisała że nie spada dziecko z wagi
Tego konkretnie nie mogę odszukać w jej wpisach w tym wątku;)

Ale tak jak napisałam, nie można generalizować.

Znasz odpowiedź na pytanie: budzenie noworodka

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
wózek Graco - dobry? :)
szukam wózka, za 2 miesiące mam termin porodu, i wpadł mi w oko nowy model od Graco, [ciach]. czy któraś z Was widziała go już może do kupienia na polskich
Czytaj dalej
Atrakcje dla dzieci Zakopane Tematy, których nie znalazłam w forum
Zakopane w czasie deszczu...
Dziewczyny wybieram się na tydzień do Zakopanego - prognozy nie napawają optymizmem :( Gdzie można iść z 3 latkiem (no 3 i pół ;) ) w czasie deszczu - bo
Czytaj dalej