budzić do jedzenia czy nie ?

Moja mała ma juz 3,5 miesiąca ale wciąż budzę ja w nocy do jedzenia co 3,5- 4godziny czy mam czekać aż sama będzie się dopominać czy dawać jej regularnie. i jeszcze jedno , moja mała je tylko moje mleko ściągane co prawda do butelki ale jednak . Kiedy mam jej podawać inny pokarm np. deser jabłkowy itp. Proszę podpowiedzcie mi co mam robić?
mama 3,5 miesięcznej BOMBASI

8 odpowiedzi na pytanie: budzić do jedzenia czy nie ?

Dodane ponad rok temu,

Re: budzić do jedzenia czy nie?

Moj synus ma 4 miesiące i nigdy go nie budziłam do jedzenia, zwłaszcza w nocy. Jak miał 2 miesiace to potrafil przespac 7-8 godzin. Kobieto jeżeli Twoja córcia dobrze przybiera na wadze to po co jej przeszkadzać w spanku, przecież jak będzie głodna to sama Ci da o tym znać. Czyż nie lepiej spać w nocy ile się tylko da. Z doswiadczenia wiem, że dziecko samo potrafi sobie regulować przerwę na karmienia zwłaszcza nocną. Moja starsza córcia kiedy tylko skończyła pierwszy miesiąc potrafiła przespać w nocy nawet 11 godzin a ja jej w tym wcale nie przeszkadzałam i teraz jest już małą kobietką bo ma 8 lat.

Dorcia z Adasiem (20.08.2002)

Dodane ponad rok temu,

Re: budzić do jedzenia czy nie?

a jaką wagę ma twoja pociecha i czy ją dokarmiasz

kleeo Dodane ponad rok temu,

Re: budzić do jedzenia czy nie?

Nie powinnas jej budzic, bo przyuczysz ja tylko do nocnego jedzenia, ciesz sie ze spi w nocy i pozwol jej spac jak najdluzej, ona pozniej zje wiecej. Oczywiscie jesli nie ma problemow z waga.

kleeo i Natalia (ur.26.07.02)

qwe Dodane ponad rok temu,

Re: budzić do jedzenia czy nie?

Jeżeli mala dobrze przybiera na wadze,to nie budzić.Jeżeli słabo,ja bym budziła.

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: budzić do jedzenia czy nie?

A po co budzisz maluszka???? On sam wie, kiedy ma się obudzić…za godzinę, za dwie, za trzy itd. Takie karmienie dobre jest dla noworodków, które słabo przybierają na wadze i zapominają sobie jeszcze, że mają ssać.

Zdecydowanie nie budź dziecka, Ty się wyśpij i daj spać spokojnie małej. Jak brzuszek będzie pusty na pewno będzie kwilenie albo alarm….to naturalny budzik.

Wprowadzanie stałych pokarmów dopiero od 7 miesiąca.

Nie słuchaj rad babć, bo one miały inne zasady karmienia, które niestety pokutują nadal i wprowadzają w błąd.

Pati i 2,5 m. [Zobacz stronę]

Dodane ponad rok temu,

Re: budzić do jedzenia czy nie?

W tej chwili nie wiem ile Adas waży, ale we wtorek wybieramy sie do szczepienia to Ci odpowiem. Małego nie dokarmiam, chyba, że muszę wyjsć to tatus daje mu butelkę z mieszanką bebilon. Ale to dzieje się sporadycznie.

Dorcia z Adasiem (20.08.2002)

gosiar Dodane ponad rok temu,

Re: budzić do jedzenia czy nie?

popieram! Jak moj Michas slabo jadl w dzien w pierwszym miesiacu to go budzilam w nocy do jedzenia. Poźniej gdy zaczal ladnie jesc w dzien pozwalalam mu spac ile chce. Co do wprowadzania innych pokarmow to raczej zaczerpnij rady pediatry pod ktorego kontrola jest bobas. Ja bym nie robila nic na wlasna reke. Przeczytalam mnostwo literatury na ten temat i co ksiazka to inaczej pisza. Dlatego zdalam sie na moja lekarke. Teraz Michas dostaje oproc cycka herbatke rumiankowa ze wzgledu na sezon grzewczy (choc niektorzy twierdza ze to niekonieczne)

Gosia i Michas (ur 22.10.2002)

jolka23 Dodane ponad rok temu,

Re: budzić do jedzenia czy nie?

W ŻADNYM WYPADKU NIE BUDŹ DZIECKA NA KARMIENIE. ONO SAMO REGULUJE SWÓJ CZAS NA JEDZENIE. DZIECKO W WIEKU TWOJEGO POWINNO JUŻ MIEĆ W NOCY JEDNĄ 6-GODZINNĄ PRZERWĘ MIĘDZY POSIŁKIEM. NIE BUDŹ MALEŃSTWA DO KARMIENIA. UWIERZ ŻE SAMO SIE “ZGŁOSI” GDY BĘDZIE NA TO CZAS!!!!!!! 🙂

jolka z adunią(14.02.2002)

Znasz odpowiedź na pytanie: budzić do jedzenia czy nie ?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
butelki aventu c.d.
słuchajcie, teraz ja mam problem z tą głupią buteką. Do tej pory działała bez zarzutu, a teraz (już druga) nie działa jak trzeba, tzn. wygląda na to, że podczas karmienia
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jaka waga
moja mała nma 3,5 miesiąca i wagę 6.8 kg nie wiem czy to odpowienia waga na tem wiek. Martwię się że jest zbyt niska bo koleżanka ma róweśnika mjego bombaska
Czytaj dalej