Forum: Karmienie

butelka

drogie mamy mam pytanko. Moj Fabianek dokarmiany jest butelka ale czasami bywa tak ze ja mu ta butelke zrobie a on jej nie chce pic. i moj problem jest taki: przygotowuje butelke np wieczorem i chowam do lodowki na rano, rano wyciagam butelke i odgrzewam, podaje fabiankowi a on jej nie chce i czy teraz moge ja znowu po ostudzeniu wsadzic do lodowki???
pozdrwiam iza i fabianek

3 odpowiedzi na pytanie: butelka

Dodane ponad rok temu,

Re: butelka

Tak naprawdę rozrobioną mieszankę, niezużytą powinno się wylać, wyjątkowo można ją przez krótki czas przechować w lodówce. Ale na pewno nie można jej przechować po powtórnym podgrzaniu, taka mieszanka szybko się spuje, jest niesmaczna i śmierdzi. Może lepiej rób połowę porcji, jeśli nie jesteś pewna, czy mały ją zje.

edka Dodane ponad rok temu,

Re: butelka

Prawdę powiedziawszy to rozpuszczone mleko nie powinno stać dłużej niż godzinę. Moja mała nie chce jeść jak stoi dłużej i jej odgrzewam. Ja robię w ten sposób, że do czystej butelki wlewam przegotowaną wode i zakręcam szczelnie. Póżniej tylko ją podgrzewam w mikrofali i dodaję mleczko. Cała operacja nie trwa dłużej niż minutę, a mleko jest świerze. Spróbuj może w ten sposób, w końcu to wszystko jedno czy podgrzejesz wodę, czy już gotową mieszankę, a wsypsnie proszku twa przecież chwilkę.
Na pewno nie można powtórnie przechowywać mieszanki raz już podgrzanej. Ja za karzdym razem wylewam i robię nową jak mała nie doje. Marnotrastwo straszne, ale boję się, żeby jej nie zaszkodziło.
Pozdrawiam,

Edzia mama Kingi (31.10.02)

izuncia Dodane ponad rok temu,

Re: butelka

ja tez wylewam ale tak dla pewnosci wolalam sie zapytac, bo juz tak ktoras z kolei wylewam i w taki sposob polowa mieszanki trafia do zlewu. No ale skoro ma to zaszkodzic Fabiankowi to bede dalej wylewac:),
pozdrawiam iza i fabianek

Znasz odpowiedź na pytanie: butelka

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
butelka
drogie mamy mam pytanko. Moj Fabianek dokarmiany jest butelka ale czasami bywa tak ze ja mu ta butelke zrobie a on jej nie chce pic. i moj problem jest taki:
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
dla mnie to DUUUZY PROBLEM
Wiecie, na co wpadłam 2 dni temu leżąc sobie wieczorem w łóżku. A no na to, że jednak niepotrzebnie chciałam znać płeć dziecka... Człowiek to jest takie dziwne stworzenie, strasznie wszędobylskie
Czytaj dalej