Byłam na usg 3d -14 tc

wg mnie jest to zaczęty 15 tc ale lekarz obliczył 14 i 3 dni. termin porodu wg usg jest 1 dzień wcześniejszy niż ten który obliczyl gin ale wychodzi na to samo bo pewnie gin nie wział pod uwagę że luty miał 29 dni i każda z nas termin ma o dzień wcześniej niż wpisany w kartę. a co do usg to najważniejsze ze wszystko jest w porządku, ja dużej różnicy nie widziałam między 3d a zwykłym na tym aparacie ogólnie mało widziałam ,bo nie chciałam przeszkadzać lekarzowi i mówić żeby obrócił mi monitor ,ale mój maż był zachwycony. wcześniej usg miałam robione na jakimś starym usg w przychodni to tu różnicę miedzy sprzętem dało się zauważyć.Dzidzia ziewała lub spiewała machała rączkami . Widzieliśmy serduszko nerki żołądek i w zasadzie wszystko, była mierzona przezierność karkowa i wielkość malca, główki nawet długość kości nosowej. niestety płeć jeszcze nie znana.Badanie trwało 50 min bo dzidzia jest uparta i nie chciała się obrócić potem wyprostować do pomiaru. Na takie usg nie trzeba mieć pełnego pęcherza, nawet musiałam iść do łazienki bo okazało się że to tylko przeszkadza. Miałam też mierzoną dł szyjki i okazałao się ze nie jest taka krótka jak mówił gin po zwykłym badaniu. teraz nie wiem komu wierzyć czy maszynie czy lekarzowi z 30 letnim doświadczeniem. ale przeżycie jest niesamowite, już można poznać że to mały człowieczek a na wcześniejszym usg był tylko pęcherzyk.
pzdr M+Kruszyna 07-09-2004

3 odpowiedzi na pytanie: Byłam na usg 3d -14 tc

edysia Dodane ponad rok temu,

Re: Byłam na usg 3d -14 tc

Wiem, co cujesz 🙂
Ja na takim dobrym USG miałam robione badania od samego początku czyli 2 do tej pory 🙂
Już w 9 tc widziałam dokładnie dziecko, słyszałam i widziałam prace serca, widziałam rączki nóżki, mazhało do nas.
W zeszłym tygodniu jak byłam lekarz też porobił mi wszystkie pomiary w tym fałdu karkowego, widziałam nawet pojedyńcze kości palców, liczyliśmy paluszki z mężem :-)))
To niesamowite, ale dobry sprzet to coś niesamowitego.
Ja to USG miałam robione i dopochwowo i normalnie w czasie wizyty, więc widziałam dziecko z kazdej strony.
Teraz czekam na 20 tc i kolejne USG, bo sie wtedy upenie co do płuci dziecka
Buziaczki

Edysia z

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: Byłam na usg 3d -14 tc

Ja tam bym wierzyła raczej maszynie :)))) Bo z tym doświadczeniem to róznie bywa – niestety niektórzy lekarze “zatrzymują się w rozwoju” co znam z autopsji … niestety. Wiem co to za przeżycie kiedy po pęcherzyku widzi sie małego człowieczka z wszystkimi urządzeniami 🙂 Ja się już nie moge doczekać następnego badania które mam aż za … ojej tylko za 2,5 tygodnia!!! (a myślałam że za ponad 3 🙂 – to bedzie 16 tydzień.
Pozdrawiam,
Agata

chybak Dodane ponad rok temu,

Re: Byłam na usg 3d -14 tc

Ja bylam na USG w poniedzialek. Tez bylo robione na dobrym sprzecie. Maz nie mog głowy oderwać od monitora 🙂 Paluszków nie liczyliśmy 😉 ale też było pięknie wszystko widać. Już nie mogę doczekać się następnego badania, bo będzie w 16 tygodniu (może zobaczymy ptaszka:)

Daga

Znasz odpowiedź na pytanie: Byłam na usg 3d -14 tc?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
huśtawka graco - czy ktoś ma???
witam, mój Kuba to fan huśtania. bujanie mu nie pasuje, za to huśtanie działa nań uspokajająco. i tak się zastanawiam - ręce mi już odpadają od huśtania go trzymając za uszy
Czytaj dalej
Karmienie
Ból odstawiania od piersi
Kochane, ratujcie ! Moje dziecko ma rok isiedem miesięcy, a ja ciągle karmie je piersią. RAno, w dzień w nocy. Jak nie daję sam bierze. Jak próbuję być stanowcza łzy
Czytaj dalej