cc a ponowna ciąża

Czytałam niedawno na oczekujących o problemie mamy, która 5 lat po cc miała przy drugim porodzie zagrożenie pęknięcia macicy (nie pamiętam jej nicka, może to przeczyta i sama się odezwie, bo chyba jest już po porodzie a niepokoiłam się o jej losy…)

Mam związane z tym pytanie – jak prędko po cc ponowna ciąża jest bezpieczna? Czy to prawda, że teraz, przy cięciu poziomym, jest to bezpieczniejsze i można nawet już półroku po operacji? spotkałam się z opinią że obecnie zrośnięcie kończy się ok. 5. miesiąca i już nic nie ulega zmianie…
moja znajoma pod kierunkiem lekarza zaszła w planowaną ciąże ok. 8 miesiecy po porodzie – więc chyba lekarz wie, co planuje i czy to bezpieczne.
Czy coś wiecie?

Lea i Mateuszek (14.03.03)

10 odpowiedzi na pytanie: cc a ponowna ciąża

Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

Mnie lekarka powiedziała, że teoretycznie powinnam czekać 2 lata z ponownym zajściem w ciążę, ponieważ może dojść do pęknięcia trzonu macicy. Owszem, słyszałam o wcześniejszych ciążach, ale ja rozsądnie odczekam te dwa lata…

[i] Asia i Julia (10 m-cy)

ani-ani Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

Mi pielęgniarka środowiskowa powiedziała, że po roku już można. Lekarz nie odpowiedział mi na to pytanie.

A teraz… no cóż spóźniam sięi trochęsię obawiam ewentualnej ciąży (a właściwie panikuje choć to dopiero parę dni) 🙁

Ani_ani i Izunia-Kropunia (9 miesęcy)

doska Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

A ja jestem teraz w drugiej ciazy , w którą zaszłam rok po cesarce. Zanim to sie stało sporo czytałam na ten temat i rozmawiałam z ginem – w zasadzie nie ma przeciwskazań- blizna jest w pełni zagojona już po 8 miesiącach. Tyle tylko że jest to trudniejsza ciąża – jedno dziecko malutkie i wymagające bardzo wiele uwagi a tu mdłości, senność, złe samopoczucie, nie można nosić… Ale w końcu – cóż piękniejszego może nam się zdarzyć???

Dorka, Asia i grudniowy dzidziuś.

callipso Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

podobno minimum to dwa lata, ale pewnie lekarze tak mówią bo jak ognia boją się porodowych komplikacji….moja gin powiedziała, że jak zajdę do 2 lat to będziemy znowu ciąć, a skoro już jestem tak makabrycznie pokiereszowana na brzuchu to chyba tym razem już świadomie wybiorę drugą cesarkę…po co mają mnie jeszcze pokiereszować na dole?….a życie pokaże jak to się ułoży…

Ola i Igorek 25.03.2003

lea Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

Czy dobrze zrozumiałam – im wczesniej ta 2. ciaza, tym pewniejsza cesarka? ja innego porodu nie biore ju pod uwage po tym co sie działo przy pierwszym…. tylko jedtem ciekawa jak by to było, ja sobie mogę chciec, a jak powiedza, z emam rodzic naturalnie to chyba z nerwów bym oszalała.

Lea i Mateuszek (14.03.03)

callipso Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

gin powiedziała, że jeśli będę rodzić do 2 lat po ostatnim porodzie to innego sposobu niż cesarka nie biorą pod uwage bo to za duże ryzyko….no więc jak chcę cesarkę na 100% to mam się zacząć starać najpóźniej jak Igor będzie miał jakieś 12-13 mies.:)

Ola i Igorek 25.03.2003

halusia Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

Mój ginekolog też każe mi czekać przynajmniej dwa lata – trzeba poczekać aż organizm dojdzie do siebie, a poza tym moja ciąża była zagrożona i było dużo problemów, więc tym bardziej muszę poczekać, bo szybkie zajście w ciążę w moim przypadku może skończyć się poronieniem.
Pozdrawiam

halusia i Pawełek ur. 10 maja 2003r. !!!!

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

Tak, tak mi też lekarka powiedziała 2 lata :))))

Anka i Basiulec (PÓŁ ROKU!!!)

Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

a mi powiedzieli, że przynajmniej rok pomimo, że moja pierwsza ciąża była zagrożona- co lekarz to inna opinia. Pozdrawiamy. Kasia i Kamilka.

ani-ani Dodane ponad rok temu,

Re: cc a ponowna ciąża

Jak ja cię rozumiem z tym strachem. Wciążmam jakieś oropne sny, że każąmi rodzićnormalnie. Teraz po cc już chyba w ogóle nie dałabym rady.

Najgorsze, że zaczynam sięcoraz poważniej obawiać że jestem po raz drugi.!!!!!!!!!!!!!! I co teraz?!!!!!!!!!!!!!! Cały czas się zadręczam. Jutro robię test. ZOBACZYMY.
(dla dobra maleństwa wolałabym jeszcze nie być)

Ani_ani i Izunia-Kropunia (9 miesęcy)

Znasz odpowiedź na pytanie: cc a ponowna ciąża

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
okres a laktacja
Zgodnie z obserwacją siebie po zapowiedziach sprzed ponad tygodnia prawdopodobnie dostałam okres (czyli nieco ponad 3 miesiące po porodzie przy ciągłym karmieniu piersią). Mam pytanie do mam, które też karmią i
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
dieta bezmleczna mamy
pediatra mi dala liste produktow ktore moge jesc , bo maly ma najprawdopod. nietolerancje mleka krowiego. no wiec np. do picia smietanka do kawy!bleee mleko sojowe tez jest na
Czytaj dalej