CC i podwiązanie jajników???

Dziewczyny czy któraś z was wie coś na ten temat. Bo ja rozważam taką możliwość. Ktoś tylko mi kiedyś wspomniał że kobiety się szybciej starzeją po takim zabiegu. Czy to prawda?

Aga i Kuba (19.02.2002)

7 odpowiedzi na pytanie: CC i podwiązanie jajników???

awkaminska Dodane ponad rok temu,

Re: CC i podwiązanie jajników???

.. a nie lepiej facetowi nasieniowody podwiazaç???? jst to chyba u faceta odwracalne???? (tyle że nie wiem na ile legalne)

natomiat podobno te 30 lat temu po 2 cesarce obligatoryjnie podwionzywano (tak przynajmniej tewierdzi moja teściowa, że jej przyjaciółce bez pytania podobno podwiązano)

annah Dodane ponad rok temu,

Re: CC i podwiązanie jajników???

to co znalazlam w necie na ten temat

* U kobiet sterylizacji dokonuje się przez podwiązanie jajowodów (metodą laparoskopii lub laparotomii). Sterylizacja praktycznie nie wpływa na czynności hormonalne jajników, nie przyspiesza menopauzy i, wedle obserwacji większości kobiet, nie powoduje zmian związanych z miesiączkowaniem
* U mężczyzn sterylizacja polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów (wazektomia). Zabieg sterylizacji nie wiąże się z usunięciem żadnych narządów płciowych, nie ogranicza wydzielania hormonów ani produkcji spermy.

Zalety sterylizacji jako metody antykoncepcyjnej:

* bardzo wysoka skuteczność (ponad 99% pewności);
* brak stwierdzonych skutków ubocznych;
* nie wpływa na czynności hormonalne narządów płciowych;
* nie wpływa na możliwości seksualne;
* eliminuje strach przed niepożądaną ciążą;
* trwale rozwiązuje problem antykoncepcji – eliminuje potrzebę ciągłego stosowania doraźnych metod antykoncepcyjnych oraz ponoszenia związanych z tym kosztów i niedogodności.

Sterylizacja jako metoda antykoncepcyjna może się okazać dogodna dla kobiet, gdy:

* nie chcą mieć już więcej dzieci (mają tyle dzieci, ile chciały),
* nie mogą lub nie chcą stosować innych metod antykoncepcyjnych,
* ciąża mogłaby zagrozić ich zdrowiu lub życiu,
* chcą uniknąć konieczności aborcji, gdy zawiodą metody antykoncepcyjne,
* chcą pozbyć się lęku przed ciążą,
* nie chcą przekazywać potomstwu chorób lub wad wrodzonych.
Wady sterylizacji:

* nieodwracalność zabiegu – próby ponownego chirurgicznego udrożnienia jajowodów lub nasieniowodów rzadko kończą się sukcesem i są kosztowne,
* w bardzo rzadkich przypadkach ciąży będącej wynikiem ponownego udrożnienia się jajowodów lub zapłodnienia przed dokonaniem sterylizacji duży odsetek stanowią ciąże pozamaciczne,
* sterylizacja u kobiet, jak każda operacja, niesie ze sobą pewne ryzyko – jest ono większe niż w przypadku wazektomii.

Operacje przywracania płodności po zabiegach sterylizacji bywają przeprowadzane, jednak ich skuteczność nie jest duża, zależy bowiem od wielu czynników, często bardzo indywidualnych. Zdarza się, że mimo ponownego udrożnienia nasieniowodów lub jajowodów nie dochodzi do zapłodnienia. Ponadto w przypadkach udanych operacji przywracania płodności u kobiet należy się liczyć ze zwiększonym ryzykiem ciąży pozamacicznej.

Mimo że do poddania się sterylizacji nie jest wymagana zgoda partnerki lub partnera, w krajach, gdzie sterylizacja jest legalna, zaleca się, by decyzja była konsultowana z partnerem.
Ponadto olbrzymią wagę przywiązuje się do tego, by osoba poddająca się sterylizacji miała pełną świadomość tego, że jest to zabieg praktycznie nieodwracalny. Należy uznać, że sterylizacja trwale pozbawia kobietę i mężczyznę płodności.
Lekarze i konsultanci udzielający informacji na temat sterylizacji są specjalnie przeszkoleni do rozmów z zainteresowanymi osobami. Ich celem jest odradzanie zabiegu wtedy, gdy tak poważna decyzja jest podejmowana pod wpływem stresu, chwilowych trudności życiowych albo chęci spełnienia oczekiwań partnera lub partnerki.
Sterylizacja nie powinna być stosowana także wtedy, gdy człowiek zdecydowany na zabieg liczy na to, że płodność będzie można kiedyś przywrócić chirurgicznie. W takich przypadkach kobietom i mężczyznom radzi się stosowanie doraźnych metod antykoncepcyjnych i na ich temat udziela się pełnej informacji.

Anna i Maximilian- 2003

idalka77 Dodane ponad rok temu,

Re: CC i podwiązanie jajników???

I do tego trzeba dodać, że w Polsce, jako kraju po wszechmiar katolickim, zabieg sterylizacji jest traktowany na równi z aborcją, czyli jako podwójne przestępstwo (lekarza i pacjentki).

miska74 Dodane ponad rok temu,

Re: CC i podwiązanie jajników???

teraz te podobno 2 cc stanowi wskazanie do podwiązania, tylko nikt tego oficjalnie nie robi. Przegięcie w 2 stronę… Też się zastanawiam bo jestem w 3 ciąży po 2 cc

agnesthm Dodane ponad rok temu,

Re: CC i podwiązanie jajników???

Hallo!!

Jestem po raz 3 w ciazy i chce poddac sie cc oraz wysterylizowac sie gdyz po 1 stan zdrowia nie pozwala mi na 4 dziecko, srodki finansowe oraz moj organizm nie toleruje zadnych pibulek, prezerwatyw, spiralet itd, dlatego zdecydowalam sie na cc i od razu w ten sposob sie zabezpieczyc, moja kolezanka po 3 dziecku takze to zrobila i nie zaluje ma konfort psychiczny i nie musi sie o nic zamartwiac.

Pozdrawiam

Agatka i Chrystian

miska74 Dodane ponad rok temu,

Re: CC i podwiązanie jajników???

a u mnie ten trzeci raz to wpadka która jest niemalże jak niepokalane poczęcie… Nawet moja gin była w szoku…więc straciłam wiarę we wszelkie środki antykoncepcyjne i najprawdopodobniej też się zdecyduję, tym bardziej, że 3 cesarka tak jak u mnie jest już nieunikniona

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: CC i podwiązanie jajników???

W odpowiedzi na:


Ktoś tylko mi kiedyś wspomniał że kobiety się szybciej starzeją po takim zabiegu.


To nie prawda.

O ile mi wiadomo sterylizacja nie jest legalnaw Polsce (???).

Podwiązanie jajowodów wiąże się z tym, że zabiegi przywracające płodność są b. żadko skuteczne, ale nie uniemożliwia to in-vitro (w razie zmiany decyzji)…

Kamelia z Michałkiem (3,5 roku) i chyba-Mają (39 tc)

Znasz odpowiedź na pytanie: CC i podwiązanie jajników???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
spacer z niemowlakiem??
no dziewczyny ur. ostatniego stycznia i zastanawiam sie ile jeszcze bede wiezniem w swoim domu chciałabym wyjśc i tu mam dylemat-ile czasu powinien być maluch w domku ile czasu trzeba
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
ubranka ciążowe
Słuchajcie... może macie jakieś za małe już ubrania ciążowe, które chcecie sprzedac? ja bede niedlugo zaopatrywać szafe:) mam 155cm wzrostu... rozmiar normalny 36.... no oczywiscie, ze trzeba dodac teraz:))
Czytaj dalej