chlamydia po raz drugi

Cześć dziewczyny, w zeszłym miesiącu wykryto u mnie chlamydie. Pytałam jak się ją leczy dostałam kilka odpowiedzi. Niestety kuracja antybiotykowa którą przeszłam ( sumamed ) nie poskutkowała i po kolejnym badaniu bakteria znowu wyszła pozytywnie. Mam pytanie, czy któraś z was leczyła się kilkakrotnie i się w końcu wyleczyła. Czy waszym zdaniem mając te bakterię można zajść w ciążę i zakończyć ją szczęsliwie (nadmieniam, że w sierpniu poroniłam i być może zdaniem lekarza to właśnie z powodu tej bakterii). Mój mąż przeszedł badania na chlamydię i wynik jest ujemny, czy waszym zdaniem on też powinien przejść kurację? Tym razem mam przepisaną doxycyklinę, jednak jestem przerażona jak pomyślę co bedzie, jeżeli znowu jej nie wytępię. Proszę napiszcie do mnie jeśli miałyście podobne przypadki, może mi trochę ulży bo narazie to jesetm przerażona tym co bedzie dalej. Asia

4 odpowiedzi na pytanie: chlamydia po raz drugi

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: chlamydia po raz drugi

Cześć
Właśnie sprawdziłam w Pharmindexie bo trochę mnie zdziwił ten antybiotyk jeśli chodzi o leczenie chlamydii. Leczy się nim zakażenia układu rozrodczego ale nie ma mowy o chlamydii a ona jest bardzo specyficzna.
Ja też miałam Chlamydię i leczyłam się (pamiętaj że równocześnie leczymy partnera bez względu na badania!) Davercinem (to jest erytromycyna) – leczenie trawało 10 dni i było od razu skuteczne!
Do tej pory najcześciej stosowano leczenie Doxycykliną ale pomału się od niej odchodzi ze wzgledu na to że z punktu widzenia “biocenozy” lek jest stosowany już dość długo w leczeniu tej bakterii więc zdarzaja sie coraz częściej szczepy odporne.
Oczywiście nie będę się wymądrzać bo leczenia zaaplikowałam sobie sama – ale jak widać w moim przypadku samoleczenie poskutkowało 🙂
Agata

drucia Dodane ponad rok temu,

Re: chlamydia po raz drugi

Cześć
Jeste nową forumniczką, chociaż nasze starania są bardzo długie. Leczyłam m.in i chlamydie. Najpierw był sumamed, który nic nie zadziałał. Kolejny gin przypisał doxycyklinę, którą brałam przez dwa tygodnie dwa razy dziennie. Leczenie musi odbywać się u partnerów równocześnie. Jest to warunek skutecznego wyleczenia. Po doxycyklinie wyniki były w końcu ujemne. Życzę powodzenia.
Agata

abe Dodane ponad rok temu,

Re: chlamydia po raz drugi

Leczyłam chlamydie w grudniu. Moja lekarka zaaplikowała mi i męzowi doxycykline 2 x dziennie przez 3 tygodnie. Dla mnie dodatkowo trilac, żeby utrzymać odpowiednie pH i żeby nie przyplątała się grzybica. Leczenie było skuteczne bo tydzień po skończeniu kuracji, badanie kontrolne było ujemne.

maaike Dodane ponad rok temu,

Re: chlamydia po raz drugi

Hej!
Z tego co ja wiem to bez wzgledu na wynik partnera musi tez byc leczony, by leczenie bylo skuteczne.
Ja tego nie mialam, ale moj gin od razu mi zrobil badania, przed staraniami, bo chlamydia moze powodowac sklejenie sie jajowodow. (ale nie musi, wiec sie nie martw na zapas), ale jednak po wyleczeniu moglabys sobie zrobic badanie na droznosc jajowodow.
Pozdrawiam serdecznie,
Majka

M&A&baby

Znasz odpowiedź na pytanie: chlamydia po raz drugi

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
DELTIM Voyager ? jakie zalety i wady ???
Pomóżcie, juz ostatni raz pisze o wozkach :-) Macie Deltim Voyager? czy bylyscie zadowolone z tego wozka? jakie ma zalety i wady? Z gory dziekuje :-) Basia i Wojtuś (27.X.2003) [img]https://www.polam.pl/Katalog/PIC/Natrium/maly.jpg[/img]
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Co ciekawego na USG w 16 tygodniu?
Następną wizytę u lekarza mam pod koniec 16 tygodnia. Mam pytanko. Czy w tym czasie wykonuje się jakieś specjalne badania (pomiary itp) - tak jak np. w 12 tyg badanie przezierności karkowej? Czy
Czytaj dalej