Chlopczyk 5 lat, nie chce wstawac ani siedziec

Chodzi o chlopca ktory jeszcze 2 tygodnie temu biegal skakal i zyl jak kazdy inny lobuziak w tymj wieku.
Po urodzeniu 10punktow, mial robione wszystkie szczepienia, nigdy nie chorowal, jest niejadkiem – wazy 17kg / 112cm wzrostu.
2 tygodnie temu w ciagu 3-4dni syn podczas zwyklej zabawy mial 3 ataki bolu pleckow – okolica ledzwiowa, od ostatniego ataku bolu nie chce chodzic, siadac, chce lezec, mowi ze go “nic nie boli ale boji sie ze bedzie bolalo”.
Jest bardzo wrazliwy podczas badania, nie chce zeby go dotykano, towarzyszy temu placz i panika, az sie zachodzi na bezdechu.
Bylismy u ortopedy dzieciecego i w szpitalu na oddziale dzieciecym z neurologia, mial robione zdjecie RTG i rezonans kregoslupa – wynika podejrzenie dyskopatii wielopoziomowej odcinka L-S. Badania w kierunku kolki nerkowej i bialaczki – negatywne. USG stawow i jamy brzusznej tez OK.
Chlopczyk jak nie bierze lekow Mydocalm i Ibufen miewa tiki – gleboko mruga oczami i co parenascie minut gwaltownie podkurcza nogi do gory placzac, ale pytajac czy zabolalo mowi ze “nie”.

Być moze ktos ma pomysl co to moze byc?
Zrobimy badania na bolerioze a co dalej to nie wiem…

1 odpowiedzi na pytanie: Chlopczyk 5 lat, nie chce wstawac ani siedziec

somi Dodane ponad rok temu,

Uświadomcie mu, że musi imponować starszym – nauczycielom, komuś kto ma poważanie, a nie innym w dodatku zidiociałym dzieciom.
Zniżanie dziecka do poziomu kolegów to nie wyjście z sytuacji. To szybka droga, ale wbrew zasadom, które przyjęliście.

Znasz odpowiedź na pytanie: Chlopczyk 5 lat, nie chce wstawac ani siedziec

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Dotknięcie obcego dziecka
Taka sytuacja z placu zabaw. Dzieciakom o coś poszło. Nie widziałam. Nie wiem kto zawinił, czy ktoś prowokował. Karol uderzył mocno Igora (Igor się przewrócił). Na placu ludzi tłum. Wszyscy obserwują. Podchodzi do
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Poszukuję weny :)
Muszę wymyśleć coś fajnego na prezent dla mojej siostry na 40-te urodziny. Nie musi być drogie, byle by było oryginalne, zabawne i.....sama nie wiem.. Ktoś coś...? :)
Czytaj dalej