cholestaza?

wiecie coś o tym kobitki?to ponoć wysypka+swędzenie+zaburzenia łaknienia, w sumie do moich objawów pasuje…czy to groźne, mam bić na alarm??
jak coś wiecie to powiedzcie plis!
pozdrowionka

Marta i kopiący wytrwale Szymon:) (20.08.2003)

3 odpowiedzi na pytanie: cholestaza?

rencik1 Dodane ponad rok temu,

Re: cholestaza?

moja koleżanka na to chorowała w czasie ciąży,wiem na pewno że całe ciało strasznie swędzi,świąd jest nie do wytrzymania,opowiadała mi że pod koniec ciąży myślała już że zwariuje,lepiej skontaktuj się z lekarzem

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: cholestaza?

oj tak ..lepiej skontaktuj sie z lekarzem..bo nie leczona jest niebezpieczna dla dzidzi.
pozd

dorota i claudia / ur. 29 maja 2003/

agmag Dodane ponad rok temu,

Re: cholestaza?

To jest bardzo poważne, powiedz o tym lekarzowi. Skieruje cię od razu na patologię ciąży albo najpierw sprawdzi poziom bilirubin we krwi.
Miałam cholestazę w pierwszej ciąży. Nie miałam wysypki i nie słyszałam o takim objawie. Może to tylko jakieś uczulenie?
Przy cholestazie powinnaś mieć lekko zażółcone białka oczu i skórę (najlepiej widać na zgięciach palców u rąk). To coś w stylu żółtaczki – ale nie zakaźna. Wątroba jest niewydolna – albo z powodu diety, albo z powodu ucisku dziecka na wątrobę.
Nie jestem lekarzem, więc może coś pomyliłam, ale jest to poważne, czasem ciąża jest rozwiązywana wcześniej.
Ja dostałam cholestazę tydzień przed porodem. Na dwa dni przed planowanym terminem porodu trafiłam na patologię. Wypłukiwali mi te bilirubiny z organizmu kroplówkami. Dzidzia urodziła się o terminie, ważyła 5 kg i to prawdopodobnie była u mnie przyczyna: ucisk dużego dziecka na wątrobę.
Teraz boję się, jak mnie coś zaswędzi, bo to się powtarza prawie w każdej następnej ciąży.
Ale z tą twoją wysypką, to podejrzane. MAm nadzieję, że to nie cholestaza. Życzę zdrówka.

Agnieszka, Hubi (2,5 r.), Córcia (29.11.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: cholestaza?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
cholestaza?
dziewczyny orientujecie się cóż to jest i jak jest to groźne?sąsiadka mówi że to przypadłość kobiet w końcówce ciąży, objawia się wysypką, swędzeniem i zaburzeniami łaknienia- poza tym ostatnim objawy
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Trzymanie głowki
Od kiedy dzieci powinny ciągnac głowke podnoszone za raczki? Moi chlopcy lezac na brzuchach potrafia trzymac lepetynki wysoko nawet po 10 minut, ale ciągnieci za raczki nie ciagna glowek, za
Czytaj dalej