chrapanie w jednej pozycji

Witam dziewczyny powiedzcie co to jest jezei córka śpi na wznak to znaczy na plecach to chrapie a jak nie położy na boku to jest spokój co to jest?????????? odpiszcie czekam na odpowiedzi.

8 odpowiedzi na pytanie: chrapanie w jednej pozycji

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

mysle ze kazdy leżąc na wznak chrapie….mój mąż na pewno:)

lilavati Dodane ponad rok temu,

to może być przerośnięty migdałek

kas Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_st:to może być przerośnięty migdałek
Lub krzywa przegroda…

Lub nic.

Czy jak śpi nie na plecach to śpi z zamkniętą buzią, czy z otwartą?
Jeśli z zamkniętą, to chyba pomagałabym przekręcić się na bok i odpuściła sobie martwienie się…

sara2006 Dodane ponad rok temu,

wydaje mi sie ze to przerosniety migdał bo czaesto choruje.

“Jeśli z zamkniętą, to chyba pomagałabym przekręcić się na bok i odpuściła sobie martwienie się… ”

ŚMIESZNE:)

klucha Dodane ponad rok temu,

Człowiek przesypia około 1/3 części swego życia. Nie ma żadnej innej czynności, która pochłaniałaby aż tak wiele czasu. Sen przynosi wypoczynek wszystkim narządom – maleje metabolizm i napięcie mięśni, zwalnia się czynność serca oraz oddychanie.
U niektórych osób oddychanie w czasie snu odbiega od przyjętych norm: są ludzie, którzy chrapią. Z kolei u części spośród chrapiących w czasie snu może występować choroba zwana obturacyjnym bezdechem sennym.
Chrapanie to skutek drgania wiotkiej części podniebienia i języczka, który stanowi jego zakończenie. W czasie snu rozluźniają się mięśnie podniebienia miękkiego, a przy ułożeniu ciała na plecach język cofa się do tyłu, usta się otwierają i dochodzi do zwężenia kanału gardła. Zwężenie kanału gardła powoduje, że powietrze przeciska się trudniej do płuc, wiruje i wywołuje znany wszystkim charakterystyczny efekt akustyczny. Głośność chrapania może mieć czasem natężenie nawet 70 decybeli (podobne jak dźwięki wydobywające się z pracującego młota pneumatycznego).
Chrapanie według różnych danych dotyczyć może około 2 miliardów osób na świecie (szacuje się, że chrapie ok. 8 milionów dorosłych ludzi w Polsce). Znacznie częściej chrapią mężczyźni niż kobiety, częściej chrapią starsi niż młodzi.
Tylko u nielicznych chrapanie ma określoną przyczynę i wymaga leczenia specjalistycznego. Głośne chrapanie i chwilowe bezdechy są groźne dla zdrowia (obturacyjny bezdech senny). Większość chrapiących jednak to ludzie zdrowi, którzy swoim chrapaniem jedynie uprzykrzają sen innym – bywa to nierzadko przyczyną różnych napięć. Chrapanie jest problemem w zasadzie większym dla otoczenia niż chrapiącego zwłaszcza np. podczas pobytu w szpitalu, sanatorium, hotelu, akademiku, na polach namiotowych, czy podczas długiej podróży publicznymi środkami komunikacji.
Chrapanie może mieć określone przyczyny, które poddają się leczeniu: niedrożność nosa z powodu skrzywienia przegrody nosowej, polipy nosa, alergia oddechowa, otyłość, czy też przerost migdałków. Jak napisano, w większości przypadków chrapanie nie wymaga specjalistycznego leczenia. Zazwyczaj wystarczy ograniczenie spożycia alkoholu (alkohol sprzyja chrapaniu), rzucenie palenia, pozbycie się zbędnych kilogramów. Chrapanie może być przerwane zmianą pozycji ciała (zamiast na wznak – na boku), są jednak takie osoby, które chrapią zawsze i w każdej pozycji.
żródło: [Zobacz stronę]

więc leżenie na wznak sprzyja chrapaniu 🙂

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez sara2006:Witam dziewczyny powiedzcie co to jest jezei córka śpi na wznak to znaczy na plecach to chrapie a jak nie położy na boku to jest spokój co to jest?????????? odpiszcie czekam na odpowiedzi.
A co z nóżkami? Byłaś u lekarza?

asik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez sara2006:Witam dziewczyny powiedzcie co to jest jezei córka śpi na wznak to znaczy na plecach to chrapie a jak nie położy na boku to jest spokój co to jest?????????? odpiszcie czekam na odpowiedzi.

Mój niemałż też jak śpi na wznak to chrapie, a na boku nie.
Chyba większość osób chrapiących chrapie wtedy gdy śpi na wznak.

sara2006 Dodane ponad rok temu,

ni bylam z noga chodzi normalnie juz.

Znasz odpowiedź na pytanie: chrapanie w jednej pozycji

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Z 5 letnim dzieckiem nad morze...
Witajcie, Doradźcie jakiś ośrodek wypoczynkowy - SPRAWDZONY- najlepiej nad morzem, gdzie moglibyśmy pojechać z 5 letnią córką w nadchodzące wakcje.
Czytaj dalej