Ciasto z whisky ;)

Składniki:

– 1 kostka masła
– 2 szklanki cukru
– 1 łyżeczka soli
– 4 jajka
– 1 szklanka suszonych owoców
– 1 szklanka orzechów
– sok z cytryny
– proszek do pieczenia
– 3-4 szklanki dobrej whisky
– 3 szklanki mąki

Sposób przygotowania:

Przed rozpoczęciem mieszania składników sprawdź czy whisky jest dobrej jakości. Dobra… prawda?
Przygotuj teraz dużą miskę, szklankę itp. utensylia kuchenne. Sprawdź, czy na pewno whisky jest taka jak trzeba. By być tego pewnym nalej jedną szklankę i wypij tak szybko, jak to tylko możliwe. Powtórz operację.
Przy użyciu miksera elektrycznego ubij kostkę masła na puszystą masę, dodaj łyżeszkę sukru i ubijaj dalej.
W miedzyszasie zprawdź czy wiski jest na pewno taka jak czeba. Najlepiej sklaneczke. Otfórz druga butelkie jeźli czeba wszuś do mniski dwa jajki, obje szklanki z owosami i upijaj je mikserem.
Sprawś jakoź wiski zepy potem gośie nie mufili sze jest trojnoca, wszuś do miszki szyśką sul jaka masz w domu czy so tam masz szysko jedno so, f sumie fsale nic nie ma snaszenia so fszuśisz!
Fypij sok sytrynnmowy. Fymjeszaj fszysko z oszehami i sukrem fszystko jedno i frzudź do monki ile tam masz f domu, osmaruj piesyk masem i wyklej siasto na plache piesyka, ustaw ko na 350 stofni, saaaaamknij źwiszki.
Sprawś jakoś fiski sostanej ot pieszenia siasta i iś spaś.

😉

1 odpowiedzi na pytanie: Ciasto z whisky ;)

beamama Dodane ponad rok temu,

Znane, zanane…. i fajne 😀

Znasz odpowiedź na pytanie: Ciasto z whisky ;)

Dodaj komentarz

Polecam
Jesli macie sprawdzoną dobrą pralko -suszarkę, to polećcie!
Mam dość suszenia. Chciałabym, żebyście napisały co macie, jak się sprawdza, jakie ma plusy i minusy. Osobno dwa sprzęty mi się nie zmieszczą. przymierzam się do tej:[url]https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/samsung-wd8704djf.bhtml#opis[/url] [IMG]https://www.euro.com.pl/foto/6/209982364/f9d9fd9a049845ae2419e27306015133/samsung-wd8704djf,209982364_3.jpg[/IMG]
Czytaj dalej
Szkolniaki
Piórnik
Dziewczyny jakie dla pierwszaków kupujecie piórniki? Muszą być te duże - rozkładane? Czy kredki/mazaki są potrzebne codziennie?
Czytaj dalej