Ciąża a praca

Dziewczyny, specyfika mojej pracy polega na długim przesiadywaniu przy komputerze. Moja lekarka uspokajała mnie mówiąc, że i odkurzacz, i pralka, i praktycznie wszystkie urządzenia, z którymi stykam się na codzień promieniują. Jednek pozostał niepokój czy 7-8 godzin przy komputerze nie zaszkodzi juniorowi (juniorce). Napiszcie jakie jest wasze zdanie.

Kamelia i Junior (-ka)
(14.10.2003)

10 odpowiedzi na pytanie: Ciąża a praca

jane Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

Ważne, żebyś robiła sobie przerwy w pracy. Nowoczesne monitory nie promieniują aż tak bardzo, a kodeksowe 4 godziny to raczej ze względu na kręgosłup niż promieniowanie. Niemniej jednak dobrze jest wyłączać monitor, kiedy robisz coś innego. Teraz takie czasy mamy, że rzadko kto ma pracę bez komputera, tak samo jak rzadko kto ma telewizor czy komórkę, a te urządzenia także promieniują. Grunt to nie przesadzać.

Beata z Małgosią (04.05.03)

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

Kobiety w ciązy nie powinny spędzac przy komputerze więcej niż 4 godziny dziennie.Jest to napisane w wielu artykułach. Nie zbadane są efekty nadmiernego promieniowania tego typu, ale po co ryzykować? Pracodawca powinien ograniczyć Ci pracę przy komputerze. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

Ykke, latwo powiedziec, ale trudniej wykonac. Wiesz, gdybym ja chciala pracowac 4 godziny przy komputerze, tak jak to byc powinno (?), to moglabym odrazu przychodzic do pracy na 1/2 etatu. Niestety nie da sie tego wykonac, co nie oznacza, ze bardzo bym chciala. Kiedy tylko moge, robie sobie przerwy i przy kazdej okazji wylaczam monitor:). W moim przypadku jedyna mozliwoscia ograniczenia przesiadywania przed monitorem jest pojsc na zwolnienie, jak narazie sie do tego przymierzam…od 5 tyg. sie przymierzam i nic, moze od maja pojde i choc troche odpoczne.
Pozdrawiam

colora + maly ktoś

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

Moje zdanie jest podobne, ale to oznacza, że nie powinnam teraz grzebać na forum, bo napromieniowuje maluszka. 😉

Kamelia i Junior (-ka)
(14.10.2003)

Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

Sądzę, że nie ma co panikować. Obecnie nie bardzo mało osób może pozwolić sobie na wymaganie od pracodawcy przestrzegania kodeksowych 4 godzin. Ja siedzę w pracy 10-12 godzin przed komputerem, bo niestety muszę.

Asia i najkochańszy pasożycik 06.09.2003

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

Podtrzymałaś mnie na duchu. Ale pamiętaj o przerwach…

Kamelia i Junior (-ka)
(14.10.2003)

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

ponoć tak do końca nikt nie wie,jak to jest z komputerem…choć znam wiele dziewczyn, które mimo pracy przy komputerze urodziły, duże, zdrowe dzieci. Z kolei w którejś z książek wyxczytałam,że 20 godzin tygodniowo nie jest szkodliwe. sama nie wiem…kiedy jeszcze chodziłąm do pracy, wiadomo, przy komputezrze spędzałam minimum 8 godzin, więc już w domu miałam szlaban. teraz i tak spędzam (głównie na forum) kilka godzin….

Monika i… (05.10)

bestia Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

ja pracuję po 8 godzin przed kompem. A jak przychodze do domu to sprawdzam pocztę.
Uważam że należy żyć normalnie, co ma być to i tak będzie
pozdrawiam
Anetta i Sonia lub Arno (20.07.2003)

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

Według różnych “współczesnych” artykułów to, co złego z komputera, to już nie promieniowanie, ale po prostu wymuszona pozycja ciała. Nowocvzesne monitory promieniowanie mają zminimalizowane.

No ale słyszałam tez o lekarce, która twierdzi, że jeżeli kobieta w ciązy nie może w pracy wyezgzekwować tych przepisowych 4 godzin, to ona ja natychmiast wysyła na zwolnienie…

Tak więc co kraj, to obyczaj… W każdym razie wyłączanie monitora raz na jakiś czas na pewno nie zawadzi…

Karolka i Przecinek (7.08.03)

maja1 Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża a praca

Ja niestety siedzę przed komputerem 8 godzin dziennie. Bardzo mnie to męczy, gdyż pozycja w jakiej siedzę jest naprawdę nie taka jak być powinna. Promieniowanie już teraz przy naszych komputreach jest mniejsze niż kiedys. Ale wiadomo jeszcze medycyna nie wie tak naprawdę czy te promieniowanie jest niebezpieczne dla dziecka, zresztą tak samo jak badanie USG.
Nasze mamy nie chodziły na USG, nie siedziały przy komputereach, więc dopiero za kilka lat będziemy widzieli czy to bardzo szkodliwe.
Lekarz mówi że za kilka lat może mi odpowie na pytanie które zadałam mu o szkodliwości. A lekarz do którego chodzę jest słynnym profesorem.
Myslę że trzeba robić sobie przerwy i ogranicznać siedzenie przy komputerze. Przecież ta pozycja jest bardzo niewygodna dla nas, a co mówić dla dzieka.
Maja1 i Wiktoria (26.04.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Ciąża a praca

Dodaj komentarz

Dla starających się
Czy tylko folik wystarczy
Może ktoś z Was wie, co oprócz kwasu foliowego należy przyjmować przed poczęciem? Żeby przyszły dzidziuś na prawdę był silny i zdrowy! Poradzcie mi coś, (lekarka stwierdził, że tylko folik)
Czytaj dalej
Dla starających się
Dziewczyny jak to jest???
Hei dziewczyny Tylko pare z was mnie zna, zadko cos pisze (tylko wtedy jesli naprawde wydaje mi sie ze mam co powiedziec czy doradzic) ale dzisiaj to ja potrzebuje waszej pomocy
Czytaj dalej